0

پنج نکته طلایی (Dec-28)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، بسته محرک ویروس کرونا را امضا می کند و معاملات آتی سهام را بالاتر و دلار را کاهش می دهد. چین مبارزات قانونی خود را علیه امپراتوری تجاری Jack Ma’s بنیانگذار Alibaba افزایش می دهد و در حالی که بازار متوجه محدودیت های معامله تجارت آزاد است که هفته گذشته با اتحادیه اروپا منعقد شده است، رالی استرلینگ تمام می شود.

 

۱- ترامپ بسته محرک را امضا کرد

رئیس جمهور دونالد ترامپ بسته ۹۰۰ میلیارد دلاری اقدامات امداد ویروس کرونا را که قبل از کریسمس توسط کنگره توافق شد، به تصویب رساند.

ترامپ در ابتدا به دلیل مخالفت با مفاد مخارج در لایحه جداگانه ای که بودجه دولت را تا ماه های آینده تأمین می کند از امضای این لایحه امتناع کرده بود. با این حال هر دو لایحه با اکثریت کنگره ای به تصویب رسیده بودند که می توانست وتو ریاست جمهوری را نادیده بگیرد.

مجلس نمایندگان قرار است در مورد افزایش پرداخت مستقیم به خانوارها به ۲۰۰۰ دلار از ۶۰۰ دلاری که در لایحه پیش بینی شده رای گیری کند. در حالی که دموکرات های مجلس نمایندگان اعلام کرده اند که از این لایحه حمایت می کنند، احتمالاً توسط سنا تحت کنترل جمهوریخواهان که روز سه شنبه مجددا تشکیل جلسه می دهد، مسدود شود.

 

۲- بانک ملی چین به مبارزه علیه امپراتوری تجارت دامن می زند

سهام هلدینگ Alibaba در هنگ کنگ پس از حمله جدید بانک مرکزی چین به شرکت Ant Group وابسته به خدمات مالی خود ، ۸٪ کاهش یافت.

پان گونگشنگ، معاون فرماندار بانک ملی چین، روز یکشنبه در نظرات منتشر شده در وب سایت بانک ملی چین، این گروه را به “نقض مقررات” متهم کرد. پان گفت که این گروه باید عملیات خود را در زمینه اعتبار مصرف کننده و مدیریت ثروت اصلاح کند.

این نظرات به شواهد یک کمپین هماهنگ شده توسط پکن برای محدود کردن ثروت و نفوذ بنیانگذار علی بابا، جک ما افزوده می شود. رگولاتورهای ضد انحصاری چین فقط در هفته گذشته تحقیقاتی در مورد فعالیت های این غول تجارت الکترونیکی آغاز کردند و سهام آن را جمعه ۱۳٪ در نیویورک کاهش داد.

 

۳- به دلیل اقدام ترامپ، سهام بالاتر باز می شود دلار پایین تر رفت

قرار است بازارهای سهام ایالات متحده در پاسخ به لایحه محرک رئیس جمهور ترامپ با نرخ بالاتر باز شوند.

معاملات آتی داو جونز تا ساعت ۱۴:۴۵، ۱۶۷ واحد یا ۰٫۶٪ رشد کرد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 ٪  ۰٫۷%و معاملات آتی Nasdaq   ۰٫۷٪رشد داشتند.

توافق نامه جدایی انگلیس و اتحادیه اروپا همچنین با جلوگیری از بدترین سناریو در مرز، با اتمام ترتیبات انتقال پس از Brexit در این هفته، از احساس خطر در دارایی های دیگر حمایت می کند.

شاخص دلار که در برابر سبد ارزهای پیشرفته اقتصادی پیگیری می شود، ضرر و زیان یک شبه خود را جبران کرد و با ۰٫۱٪ کاهش در ۹۰٫۱۷۵ معامله شد، در حالی که بازده خزانه داری ۱۰ ساله ۰٫۹۵٪ بود.

 

۴- رالی استرلینگ تمام می شود

در حالی که متوجه شدیم که معامله تجارت آزاد که طی ۱۱ ساعت در هفته گذشته توافق کرد، هنوز بسیاری از سوالات مهم در مورد روابط بین انگلیس و اتحادیه اروپا را بی پاسخ می گذارد، تجمع پوند انگلیس تمام شد.

هر دو استرلینگ و یورو پس از معامله دو طرف با هم توافق کردند که این توافق حداقل فعلاً اطمینان می دهد که در عمده تجارت کالاهای تجاری تعرفه یا سهمیه ای وجود نخواهد داشت.

با این حال، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اذعان کرد که این توافق نامه دسترسی پایدار به بازار واحد اتحادیه اروپا برای صنعت خدمات مالی اصلی را که بیش از ۱۰٪ از تولید ناخالص داخلی انگلیس را تامین می کند، تضمین نکرده است.

تا ساعت ۱۴:۴۵، پوند با ۰٫۵٪ کاهش به ۱٫۳۴۸۷ دلار رسید. همچنین در برابر یورو ۰٫۱۰٪ افت کرد و در نرخ ۱٫۱۰۴۶ قرار گرفت.

یورو عملکرد بهتری داشت و با رشد ۰٫۱ درصدی به ۱٫۲۲۰۱ دلار رسید، در حالی که شاخص DAX آلمان، تحت سلطه صادر کنندگان، در اوایل معاملات به بالاترین رکورد رسید.

 

۵- معاملات آتی Natgas به پایین ترین سطح ۳ ماهه خود سقوط می کنند

گاز طبیعی در ایالات متحده ۸٪ سقوط کرد. زیرا پیش بینی های هوا همچنان هیچ نشانه ای از طوفان طولانی مدت را نشان نمی دهد.

قرارداد ماه قبل به ۲٫۳۱ دلار در هر میلی متر سقوط کرد، کمترین میزان از اوایل سپتامبر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.