0

پنج نکته طلایی (Dec-23)

ایالات متحده آخرین ادعاهای بیکاری خود را قبل از تعطیلات، همراه با داده های هفتگی ذخیره نفت که ممکن است نشانه های جدید تقاضای متزلزل را تأیید کند، منتشر می کند. فرانسه تحت فشار برای ادامه تجارت داخلی، مرز اصلی خود را با انگلیس باز می کند و ایلان ماسک می گوید که وی یک بار با هدف فروش تسلا به اپل به تیم کوک مراجعه کرده است.

 

۱- گزارش ادعای بیکاری، داده های درآمد شخصی

در میان نگرانی ها مبنی بر اینکه نوع جدید ویروس Covid-19 ممکن است منجر به محدودیت های طولانی تر و شدیدتر در اقتصاد در سال جدید شود، ایالات متحده آمارهای هفتگی ادعاهای مزایای بیکاری را در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر خواهد کرد.

تعداد کل ادعاهای اولیه در ۸۸۵،۰۰۰ همچنان بالا است. ایالات متحده همچنین داده های ماه نوامبر را برای درآمد و هزینه های شخصی گزارش خواهد کرد.

این آمار یک روز پس از اینکه رئیس جمهور دونالد ترامپ مطالبه تغییر در بسته محرک ۹۰۰ میلیارد دلاری ارسال شده توسط کنگره را امضا کرد، به وجود آمد. ترامپ گفت كه كنگره باید اندازه بررسی های محرك مستقیم را افزایش دهد و عناصر مختلف هزینه های دولت را در لایحه هزینه جداگانه ای كه آخر هفته نیز تصویب شده بود، قطع كند.

 

۲- فرانسه مرز مشترک خود با انگلیس را باز می کند

فرانسه پس از بستن مرزهایش در آخر هفته در پاسخ به کشف نوع جدید و مسری ویروس Covid-19 ، موافقت کرد که مرز خود را با انگلیس باز کند.

بسیاری از کشورهای دیگر نیز ارتباطات حمل و نقل با انگلستان را قطع کرده اند، اما مرز فرانسه از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا کانال حیاتی تجارت در این قاره را پوشش می دهد. این بسته بودن، بسیاری از رانندگان کامیون اروپایی را در انگلیس گرفتار کرده بود و همچنین تهدید می کرد که ظرف چند روز منجر به کمبود مواد غذایی تازه در انگلیس خواهد شد.

 

۳- سهام بالاتر باز می شود

سهام ایالات متحده قرار است با افزایش علائم کندی بازار در آستانه تعطیلات کریسمس، به طور متوسط بالاتر باز شود.

تا ساعت ۱۵:۱۰، داو جونز ۷۷ واحد یا ۰٫۳٪ صعود کرد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 در صف و معاملات آتی Nasdaq  ۰٫۲٪  رشد داشتند.

زیانهایی که به دلیل اعتماد ناامیدکننده مصرف کننده و داده های فروش مسکن توسط داو جونز و S&P در روز سه شنبه ثبت شد، نشان می دهد که بازارها ممکن است نسبت به علائم دیگری از کند شدن اقتصاد به دلیل همه گیر شدن حساس باشند.

سهام احتمالی مورد توجه شامل Walmart (NYSE: WMT) است که در روز سه شنبه پس از شکایت وکلای ایالات متحده به دلیل ادعای نقش خود در بحران مواد افیونی، ۱٫۲٪ سقوط کرد. این شرکت این دادخواست را تلاشی برای جلب توجه از کمبودهای دولت، به ویژه در بخش های DEA و بخش های بهداشتی خواند.

 

۴- اظهارات ماسک در مورد تیم کوک

ایلان ماسک گفت که چند سال پیش، زمانی که تسلا (NASDAQ: TSLA) هنوز برای حل مشکلاتش تلاش می کرد، به تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل (NASDAQ: AAPL) مراجعه کرده است. ماسک از طریق توییتر گفت کوک از شرکت در جلسه خودداری کرده است.

این اظهارات یک روز پس از آن منتشر شد که رویترز گزارش داد اپل برنامه های خود را برای ساخت یک وسیله نقلیه الکتریکی و بدون راننده و به راه اندازی محصول در بازاری گسترده در سال ۲۰۲۴ احیا کرده است. این گزارش حاکی از آن است که اپل پیشرفت بزرگی در فناوری باتری کرده است که تحلیلگران گفتند ممکن است جهش به قدم تسلا را تهدید کند.

 

۵- موجودی های EIA

قیمت نفت خام بالا رفت و پس از یک افزایش غافلگیرانه در موجودی انبارهای ایالات متحده در هفته گذشته، دوباره به روند قبل برگشت. صنعت نفت آمریکا تخمین زده است که ذخایر نفت خام هفته گذشته ۲٫۷ میلیون بشکه افزایش یافته است که ششمین افزایش هفتگی متوالی و بیشترین در چهار هفته گذشته است.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده، اطلاعات خود را مطابق معمول ساعت ۱۹:۰۰ منتشر می کند. داده های EIA هفته گذشته، که از روش کمی متفاوت استفاده می کند، سهام را در جهتی متفاوت از شماره API نشان می دهد، بنابراین ارقام امروز ممکن است به روشن شدن روند کمک کند.

تا ساعت ۱۵:۱۰، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۰٫۳٪ افزایش به ۴۷٫۱۴ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت Brent با ۰٫۳٪ افزایش به ۵۰٫۲۳ دلار رسید.

احتمال رقابت اپل، یکی از معدود شرکت های جهان برای مطابقت با قدرت نام تجاری تسلا، باعث شد سهام تسلا، پس از از دست دادن ۱٫۵٪ در روز سه شنبه، ۰٫۹٪ در بازار پیش فروش بالا رفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.