0

پنج نکته طلایی (Dec-22)

کنگره لایحه محرک را برای امضای رئیس جمهور ترامپ ارسال کرده است. ایالات متحده داده های تولید ناخالص داخلی اصلاح شده را برای سه ماهه سوم منتشر خواهد کرد. اپل (NASDAQ: AAPL) دوباره به تجارت اتومبیل رانی بازگشته است و نفت با اولین گزارش از دو گزارش هفتگی موجودی ایالات متحده رو به رو است.

 

۱- مجلس سنا لایحه محرک را برای ترامپ ارسال می کند

کنگره ایالات متحده لایحه تسکین ویروس کرونا را به ارزش ۹۰۰ میلیارد دلار تصویب کرد و آن را برای امضا به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ارسال کرد.

علاوه بر این، سنا لایحه هزینه ۱٫۴ میلیارد دلاری را تصویب کرد که بودجه دولت را تا سپتامبر حفظ خواهد کرد.

جو بایدن، رئیس جمهور منتخب، اعلام کرد که به محض سوگند، برای یک بسته حمایتی جدید فشار خواهد آورد. قانونگذاران هر دو طرف نقص های این قرارداد را تأیید کردند، که سوالات بزرگ در مورد بودجه دولت های محلی و مسئولیت بالقوه مشاغل که کارمندان آن ویروس کرونا را گرفتار می کنند را بی پاسخ می گذارد.

 

۲- تجدید نظر در تولید ناخالص داخلی در ایالات متحده و انگلیس

تقویم داده نسبتاً خالی اجازه می دهد تا داده های تجدید نظر شده در سه ماهه سوم برای تولید ناخالص داخلی در ساعت ۱۷:۰۰ بیشتر از آنچه ممکن است به خود جلب کند.

اگر تجربه اخیر راهنمای ما باشد، احتمالاً تعداد رشد سالانه عنوان شده بیش از میزان اولیه ۳۳٫۱٪ مورد تجدید نظر قرار می گیرد، اما داده ها در حال حاضر به طور عمده توسط واقعیت های جدید پیشی گرفته اند.

تحلیل گران بر هزینه های اصلی مصرف کننده شخصی تمرکز کرده اند، که بازتاب دقیق تری از تورم تجربه شده در شرایط فعلی را ارائه می دهد ، زیرا این امر برای تغییرات کوتاه مدت در الگوی هزینه ها تطبیق می یابد. در اولین مطالعه این شاخص ۳٫۵ درصد در سال افزایش داشت که بسیار بالاتر از نرخ تورم رسمی بود. به طور جداگانه ، داده های موجود در مورد فروش خانه نیز در ساعت ۱۰ صبح به وقت ET وجود دارد.

نگلستان با افزایش در سه ماهه سوم خود، که همچنان ۸٫۶٪ کاهش در سال را نشان می دهد.

 

۳- سهام به صورت مختلط باز می شوند

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است پس از عملکرد شگفت آور انعطاف پذیر در روز دوشنبه، هنگامی که چشم انداز بانک های کشور در حال آماده سازی برای از سرگیری خرید سهام، ترس در مورد افزایش دوباره همه گیر از نوع جدید ویروس Covid-19 شناسایی شده در اروپا و آفریقا، آرام است.

در ساعت ۱۵:۱۰، داو جونز فیوچرز ۳۷ واحد یا ۰٫۱ درصد افت کرد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با افزایش ۰٫۱ درصدی و معاملات آتی Nasdaq با ۰٫۴ درصد افزایش همراه بود.

ممکن است سهام بعداً مورد توجه قرار گیرد ممکن است شامل Alphabet (NASDAQ: GOOGL) و Facebook (NASDAQ: FB) باشد. معامله گران همچنین در حال بررسی این موضوع هستند که آیا سهام SolarWinds می تواند با افزایش ۱۳ درصدی خود در روز دوشنبه، پس از کاهش ۴۰ درصدی در پاسخ به اخبار مربوط به هک مخرب آژانس های دولتی ایالات متحده که از نقاط ضعف سیستم خود سواستفاده کرده اند، افزایش یابد.

 

۴- اپل پروژه اتومبیل خودران را احیا می کند

رویترز گزارش داد اپل برنامه های خود را برای ساخت و بازاریابی اتومبیل های خودران احیا کرده است و هدف قرار دادن یک محصول در سال ۲۰۲۴ است.

این شرکت پس از مشاهده مشکلی که دیگران مانند Uber (NYSE: UBER) و Google با آن روبرو شده اند، کار خود را به اصطلاح Project Titan راحت کرده و سال گذشته نزدیک به ۲۰۰ نفر را از این پروژه اخراج کردند. با این حال، رویترز گزارش داد که طراحی های آن تا حدی پیشرفت کرده است که می تواند در مدت کمی بیش از سه سال برنامه ریزی برای حضور در بازار انبوه را انجام دهد. این یک طراحی جدید باتری ذکر شده است که می تواند “به طور بنیادی” هزینه باتری را کاهش دهد و برد خودرو را افزایش دهد.

مشخص نیست که اپل چگونه به کار تولید انبوه نزدیک می شود. این محصول به طور سنتی این فرآیند را به عنوان آیفون برای محصولات خود واگذار می کند، اما در بین خودروسازان اصلی جهان سابقه ای برای آن وجود ندارد.

 

۵- قیمت نفت و داده های API

قیمت نفت خام پس از کاهش در روز دوشنبه در واکنش به ترس از کشف نوع جدید از ویروس Covid-19 در معاملات، مجدداً کاهش یافت.

در ساعت ۱۵:۱۰، معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰٫۹٪ کاهش به ۴۷٫۵۸ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی Brent با ۰٫۶٪ کاهش به ۵۰٫۶۱ دلار رسید.

انگلیس و فرانسه هنوز در حال مذاکره در مورد چگونگی و زمان بازگشایی تونل کانال هستند، شریان حیاتی برای تجارت که یکشنبه شب بسته شد. اگر سریعاً به این بسته شدن پرداخته نشود، کمبود مواد غذایی تازه در انگلستان – یک وارد کننده بزرگ خالص – تهدید می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.