0

پنج نکته طلایی (Dec-17)

با ضعیف شدن دلار، از بیت کوین گرفته تا معاملات آتی مس بالاتر می رود. اتحادیه اروپا و انگلیس به سمت توافق نامه تجارت آزاد پیش می روند. ایالات متحده جنگ ضد انحصاری علیه Big Tech را آغاز کرده و ادعاهای بیکار پس از ناامیدی روز چهارشنبه از فروش خرده فروشی، یک روز بزرگ داده را پشت سر می گذارد. آنچه شما باید در بازارهای مالی دردسامبر بدانید ، در اینجا آمده است.

 

۱- مذاکرات Brexit ، دلار در مورد محرک ها از کمترین میزان خود را از ماه مه ۲۰۱۸ تجربه کرد

شاخص دلار به پایین ترین سطح از ماه می ۲۰۱۸ سقوط کرد، زیرا با پیشرفت در بسته تحریک مالی و وعده سیاست ضعیف فدرال رزرو برای سال های آینده، حرکت به سمت دارایی های ریسک پذیر و دارایی های جایگزین به زیر ۹۰ رسید.

بزرگترین ذینفع این حرکت دوباره بیت کوین بود که به بیش از ۲۲۰۰۰ دلار افزایش یافت، و تنها چند ساعت قبل از این سد $ ۲۰k عبور کرد.

کالاها همچنین با معاملات آتی مس برای اولین بار در نزدیک به هشت سال ۳٫۶۰ دلار در هر پوند سودآور بودند، در حالی که معاملات آتی سنگ آهن درست در زیر بالاترین رقم هشت ساله در اوایل هفته باقی ماند. معاملات آتی پنبه به بالاترین میزان خود از آوریل ۲۰۱۹ رسیده است.

یورو و استرلینگ نیز در بالاترین سطح خود در برابر دلار از اوایل سال ۲۰۱۸ قرار گرفتند که به کمک یک قطره پایدار توافق نامه های کوچک در مورد توافقات تجاری متقابل پس از ۳۱ دسامبر صورت گرفت.

 

۲- صحبت های جدید در مورد مبارزات ضد انحصاری را در مقابل غول های تکنولوژی

در حالی که ۱۰ ایالت متحده آمریکا یک دادخواست جدید علیه Google (NASDAQ: GOOGL) را به اتهام اجرای یک انحصار تبلیغات دیجیتال غیرقانونی در فیس بوک (NASDAQ: FB) اعلام کردند، کمپین کاهش Big Tech تا اندازه بزرگ شد.

در این دادخواست ادعا شده بود که این دو شرکت در معامله ای که به اسم رمز شخصیت های جنگ ستارگان نامگذاری شده است، در مزایده های تبلیغاتی تقلب کردند.

کن پاکتون، دادستان کل تگزاس، گفت: “گوگل یک انحصار تریلیون دلاری است که با سواستفاده از قدرت انحصاری خود انجام  شده است، تا آنجا که مدیران ارشد فیس بوک را ترغیب می کند با یک طرح قراردادی که روند رقابت را تضعیف می کند موافقت کنند.” پکستون اخیراً به دلیل ادعای بی اعتباری ۲۰ میلیون رأی در انتخابات ریاست جمهوری به دلیل بی نظمی، توجه عمومی را جلب کرد.

 

۳- سهام بالاتر باز می شوند

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است در حالی که مذاکره کنندگان در واشنگتن و اروپا به دنبال توافق بر سر بسته محرک مالی ایالات متحده و توافق نامه تجارت آزاد پس از Brexit در اتحادیه اروپا-انگلیس هستند، بالاتر بازتر شوند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۱۴۲ واحد یا ۰٫۵٪ افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500  ۰٫۶٪ و Futures Nasdaq  ۰٫۵٪ افزایش داشتند.

سهام احتمالی مورد توجه شامل Moderna (NASDAQ: MRNA) است که قرار است واکسن Covid-19 آن توصیه ای برای مجوز استفاده اضطراری از یک هیئت مدیره کلیدی سازمان غذا و دارو دریافت کند. در اخبار مرتبط، نواواکس (NASDAQ: NVAX) همچنین ممکن است از اخباری که اتحادیه اروپا برای خرید دوز واکسن (هنوز آزمایشگاهی) خود به توافق اولیه رسیده است، نیز سود ببرد، خواهد بود.

Roku (NASDAQ: ROKU) همچنین ممکن است پس از حل اختلافات طولانی مدت با واحد AT&T (NYSE: T) HBO Max مورد توجه قرار گیرد.

 

۴- گزارش ادعاهای بیکاری، یک روز بزرگ برای داده های اقتصادی

پس از کاهش ناامیدکننده ۱٫۱ درصدی فروش خرده فروشی در ماه نوامبر، بازار به دنبال انتشار اطلاعات ادعاهای بیکاری، شروع مسکن و مجوزهای تجاری برای علائم بعدی ضعف اقتصادی است.

هر سه در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می شوند، در حالی که نظرسنجی های تجاری منطقه ای از بانک فدرال فیلادلفیا و کانزاس به ترتیب در ۱۷:۰۰ و ۱۹:۳۰ انجام می شود.

تحلیلگران پیش بینی می كنند كه ادعاهای اولیه بیكاری پس از افزایش به بالاترین سطح ۳ ماهه یعنی ۸۵۳،۰۰۰ در هفته گذشته، در حدود ۸۰۰۰۰۰  همچنان بالا باشد.

 

۵- نفت توسط گزارش موجودی EIA پشتیبانی می شود

قیمت نفت خام همچنین با ضعیف بودن اطلاعات موجود در بازار دلار و دولت ایالات متحده، به بالاترین سطح خود از ماه مارس رسیده است تا از ترس در مورد مسیر تقاضای کوتاه مدت خلاص شوند.

هر بشکه نفت خام ایالات متحده تا ساعت ۱۵:۱۵ با ۰٫۳٪ افزایش به ۴۷٫۹۹ دلار رسید، در حالی که معاملات جهانی Brent با ۰٫۲٪ افزایش به ۵۱٫۱۸ دلار در هر بشکه رسید.

روز چهارشنبه، اطلاعات موجودی اداره اطلاعات انرژی با داده های موسسه نفت آمریکا مغایرت داشت و نشان می داد که افت ۳٫۱ میلیون بشکه ای حتی بیشتر از ۱٫۵ میلیون پیش بینی شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.