0

پنج نکته طلایی (Dec-15)

سازمان غذا و داروی ایالات متحده داده های آزمایشی مربوط به مرحله سه آزمایش واکسن  Modernaرا منتشر می کند. اتحادیه اروپا برنامه هایی برای تنظیم دقیق غول های تکنولوژی را تنظیم کرد. قرار است سهام با شروع جلسه دو روزه بانک فدرال، رد ضررهای چهار روزه را از بین ببرد و قیمت های نفت در برابر تجدیدنظر مجدد نزولی تقاضای جهانی برای سال آینده مقاومت کنند.

 

FDA -1 ارزیابی مدرن مدرن را منتشر می کند

سازمان غذا و داروی ایالات متحده در مرحله اولیه برای اعطای مجوز استفاده اضطراری که ممکن است در پایان هفته انجام شود، تجزیه و تحلیل داده های خود را در مرحله ۳ آزمایش واکسن کرونای شرکت مدرنا را منتشر می کند.

این گزارش یک روز پس از هشدار شهردار نیویورک، بیل دو بلازیو، انجام شد که به دلیل افزایش نرخ آلودگی، ممکن است این شهر مجبور به بازگشت به یک قرنطینه ی کامل شود. دی بلاسیو به سی ان ان گفت: “ما در حال مشاهده نوعی از عفونت هستیم که از ماه می تاکنون ندیده ایم و باید این حرکت را متوقف کنیم وگرنه سیستم بیمارستان ما تهدید خواهد شد.”

داده های روز سه شنبه نشان می دهد تعداد کشته های ایالات متحده از ۳۰۰۰۰۰ نفر گذشت.

 

۲- اتحادیه اروپا بر روی Big Tech حرکت می کند

اتحادیه اروپا به مشکلات نظارتی غول های تکنولوژی افزود و پیش نویس آیین نامه خدمات و بازارهای دیجیتال را با مقرراتی که به آن اجازه می دهد شرکت ها را در صورت تکرار متخلف از منحل کند، منتشر کرد.

در حالی که پیش نویس احتمالاً با گذر از مراحل تصمیم گیری اروپا به طور قابل توجهی مورد بازنگری قرار می گیرد، اما جهت حرکت برای تنظیم مقررات شرکت های بزرگ پلتفرم اینترنتی را نشان می دهد، شرکت هایی که در حال حاضر با نظارت دقیق تر ضد انحصاری در ایالات متحده روبرو هستند.

مطابق با سیاست ضد انحصاری اتحادیه اروپا، بار مالی جریمه های پیش بینی شده تا ۱۰٪ از درآمد جهانی است.

 

۳- سهام قرار است روند چهار روزه را بشکند

به نظر می رسد بازارهای سهام آمریكا با از دست دادن قراردادهای آتی هر سه شاخص اصلی در جلسه شبانه، روند منفی چهار روزه را بشكنند. نگرانی در مورد قرنطینه ی شدیدتر در ایالات متحده با اعتقاد باقیمانده به نوعی از محرک های مالی که در پایان هفته تصویب می شود، متعادل می شود.

همچنین امید است که فدرال رزرو با پایان دادن به جلسه سیاست گذاری که اواخر روز سه شنبه آغاز می شود، با گسترش خرید اوراق قرضه خود، ممکن است از بازارها نیز پشتیبانی کند.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۱۵۰ واحد یا ۰٫۵ درصد رشد کرد، در حالی که معاملات آتی S&P 500  ۰٫۶ درصد و معاملات آتی NASDAQ  ۰٫۴ درصد رشد داشتند.

سهام مورد توجه می توانند شامل Pinterest (NYSE: PINS) که با پرداخت ۲۲ میلیون دلار برای حل و فصل دعوی تبعیض جنسیتی در روز دوشنبه موافقت کرد، بوئینگ (NYSE: BA) و نگرانی های جدید در مورد هواپیماهای ۷۸۷ خود و توییتر به دلیل ارتباطات نامناسب در مورد نقض داده ها، توسط اتحادیه اروپا نیم میلیون دلار جریمه شد، باشند.

 

۴- اقتصاد چین کنترل می شود

تولید صنعتی و خرده فروشی در ماه نوامبر به رشد خود ادامه می دهد و بر وضعیت کشور به عنوان تنها اقتصاد بزرگ جهان که احتمالاً امسال رشد خواهد کرد، تأکید می کند. اما در چند ماه گذشته میزان پیشرفت به یکباره افزایش یافته است. رشد تولید صنعتی در سال ۷٪ متوقف شد، در حالی که رشد خرده فروشی به طور متوسط ​​و به ۵٫۰٪ رسید.

این رشد با برخی مشکلات همراه بوده است: بانک مرکزی چین قبلاً بیشترین تزریق وجوه میان مدت به سیستم مالی را انجام داده است – حدود ۹۵۰ میلیارد یوان (۱۴۵ میلیارد دلار)

اطلاعات تولیدات صنعتی ایالات متحده برای ماه نوامبر در ساعت ۱۶:۴۵ منتشر می شود و همچنین انتظار می رود که از رشد ۱٫۱ درصدی اکتبر کاهش داشته باشد. افت سالانه در اکتبر ۵٫۳ درصد بود. آخرین به روزرسانی Redbook Research در بخش خرده فروشی ساعت ۱۷:۲۵ انجام می شود.

 

۵- هشدار تقاضای IEA به قیمت نفت

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود از تقاضای جهانی نفت را به ۱۰۰۰۰۰ بشکه در روز کاهش داد، اما با این حال اظهار داشت که انتظار می رود بهبودی تقاضای جهانی در سال ۲۰۲۱ افزایش یابد و در نتیجه تقاضای متوسط ​​۹۶٫۹ میلیون بشکه در روز باشد.

این آژانس گفت که به دلیل آخرین موج همه گیری کرونا، که آلمان، ایتالیا، لندن و نیویورک را تحت فشار قرار داده است، تقاضا برای مدت طولانی کمتر از آنچه پیش بینی می شد باقی می ماند.

همچنین گفت که موجودی های نفتی جهان در پایان سال، ۶۲۵ میلیون بشکه بالاتر از ابتدای همه گیری باقی می ماند که مازاد تولید ۹ ماه گذشته هنوز باید مصرف شود.

معاملات آتی نفت کاملاً طبیعی بودند و روز دوشنبه گزارش نزولی تری را از اوپک به خود اختصاص دادند. معاملات آتی نفت خام آمریکا و برنت به ترتیب با ۴۷٫۰۲ دلار و ۵۰٫۷۱ دلار در هر بشکه ثابت بودند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.