0

پنج نکته طلایی (Dec-14)

فشار برای تصویب محرک وارد مرحله حیاتی می شود. پوند و دارایی های انگلیس با تمدید مذاکرات در مورد یک معامله تجاری پس از Brexit بلند می شوند. AstraZeneca (NASDAQ: AZN) پس از توافق برای خرید الکسیون  ۵٪ سقوط می کند و قیمت نفت خام پس از انفجار در یک بندر عربستان سعودی به بالاترین سطح ممکن می رسد.

 

۱- فشار محرک وارد مرحله حیاتی می شود

فشار دو حزب برای ایجاد یک بسته محرک مالی دقیق بیشتر می شود و طرفداران آن آماده می شوند تا بحث برانگیزترین قسمت ها را به منظور اجازه دادن به کمک های فوری برای مشاغل کوچک و بیکاران آماده کنند.

بر اساس گزارش های مختلف، گروه دو حزبی که بسته ۹۰۸ میلیارد دلاری را تهیه کرده اند قصد دارد هم مقررات مربوط به حمایت از مسئولیت مشاغل و هم ۱۶۰ میلیارد دلار کمک در نظر گرفته شده برای دولت های ایالتی و محلی را از بین ببرد. این اجازه می دهد ۳۰۰ میلیارد دلار به صورت سود هفتگی بیکاری و ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر برای مشاغل کوچک توزیع شود و باقی مانده آن به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و سایر نهادها اختصاص یابد.

آخرین تحولات در حالی است که تعداد افراد بستری شده به سبب ویروس، در آخر هفته به بیش از ۱۰۹،۰۰۰ نفر رسیده است. ارقام مربوط به موارد جدید و مرگ و میر نیز نسبت به روز یکشنبه قبلی افزایش داشت، اگرچه در نمودار ویروس در سراسر کشور نشانه هایی از ثابت شدن روند را نشان می دهد.

 

۲- بازگشت دارایی های انگلیس با احیای گفتگوهای Brexit

پس از آنکه اتحادیه انگلیس و اتحادیه اروپا توافق کردند مذاکرات خود را در مورد توافق نامه تجارت آزاد پس از Brexit را پس از از دست دادن آخرین مهلت تحمیل شده خود در روز یکشنبه دوباره تمدید کنند، روند پوند دوباره بازگشت.

تا ساعت ۱۵:۰۰، استرلینگ با رشد ۱٫۵ درصدی در برابر دلار با ۱٫۳۴۲۸ دلار و ۱٫۲ درصدی در برابر یورو با ۱٫۱۰۴۹ مواجه شد. FTSE 100 با افزایش ۰٫۴ درصدی و بیشتر با تمرکز داخلی FTSE 250 با رشد ۱٫۴ درصدی روبرو شدند، در حالی که بازده اوراق قرضه دولتی انگلیس با کمی حرکت به سمت استقرار بیشتر در معرض خطر افزایش یافت.

در همین حال اقتصاد انگلیس همچنان با یک ویروس کرونا ویرانگر مبارزه می کند. پایتخت لندن قرار است به محدودترین ردیف دولت برای فعالیت های تجاری و اجتماعات منتقل شود و فروش خرده فروشی را در شدیدترین دوره سال کاهش دهد.

در جایی دیگر از اروپا ، دولت های فدرال و ایالتی آلمان توافق کردند که همه مشاغل غیر ضروری را از روز چهارشنبه تا ۱۰ ژانویه تعطیل کنند، زیرا رویکرد آرام تر آنها به موج دوم نتوانست تعداد مبتلایانه را کاهش دهد.

 

۳- سهام با امیدهای بیشتری به محرک، بالاتر باز می شوند

بازارهای سهام ایالات متحده آمادگی دارد با امیدواری مجدد به تصویب یک نوع لایحه محرک از کنگره قبل از پایان هفته ، زمانی که اعتبار هزینه دولت منقضی می شود، بالاتر باز شود.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۲۴۴ واحد یا ۰٫۸٪ افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500  ۰٫۷٪  و معاملات آتی Nasdaq  ۰٫۵٪ افزایش داشت.

سهام تحت تمرکز می تواند شامل Pfizer (NYSE: PFE) و BioNTech است که قرار است واکسن آنها بعد از کسب مجوز اضطراری FDA اواخر روز دوشنبه توزیع شود، باشد. ناشر بازی های ویدیویی Electronic Arts (NASDAQ: EA) نیز پس از قبول پیشنهاد برای ناشر بازی های مستقر در انگلیس Codemasters  ، در بازار پیش فروش خوب است و ۲٫۳٪ رشد می کند. اپل (NASDAQ: AAPL) همچنین ممکن است پس از صحنه های خشونت آمیز در کارخانه ای متعلق به یکی از تولیدکنندگان قرارداد خود در هند ، جایی که کارگران به پایین بودن دستمزد و شرایط بد اعتراض داشتند ، توجه ها را به خود جلب کند.

 

۴- AstraZeneca روی Alexion دست گذاشته است

AstraZeneca توافق کرد Alexion، متخصص داروهای معالجه ناهنجاری های خونی را در یک معامله نقدی و سهام به ارزش ۳۹ میلیارد دلار، بزرگترین معامله در علوم زندگی در سال جاری ، خریداری کند.

صبح روز دوشنبه قیمت سهام Astra در لندن حدود ۵ درصد کاهش یافت، زیرا این ترس وجود دارد حق بیمه متوسط قیمت Alexion را که در حال حاضر ۴۳٪ در طی ماه گذشته ارائه می دهد، در صورت ظهور یک پیشنهاد دهنده رقیب، ممکن است حتی بیشتر شود.

این معامله ممکن است نگرانی در مورد اثرات ثبت اختراع در آینده را در الکسیون، که اکثراً به دو دارو Soliris و Ultomiris ، برای جریان نقدی آن متکی است را کم کند. AstraZeneca گفت این معامله در طی سه سال آینده سود هر سهم را ۱۰ درصد افزایش می دهد و “به طور مادی” توانایی آن را در پرداخت سود بالاتر، همانطور که وعده داده شده، بهبود می بخشد.

 

۵- نفت بالاتر از انفجار سعودی. نگاه ها به گزارش اوپک

سازمان کشورهای صادر کننده نفت گزارش ماهانه خود را در مورد بازار جهانی نفت منتشر می کند. معاملات آتی نفت خام برای اولین بار از زمان شیوع همه گیر بیش از ۵۰ دلار در هر بشکه ادغام می شود.

در ساعت ۱۵:۰۰، هر بشکه نفت خام برنت با ۱٫۳٪ افزایش به ۵۰٫۶۴ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱٫۳٪ افزایش به ۴۷٫۱۷ دلار رسید.

یک تانکر که در بندر جده عربستان سعودی بر اثر انفجار از یک منبع ناشناس مورد اصابت قرار گرفت که این آخرین حمله از مجموعه حملات به تأسیسات سعودی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.