0

پنج نکته طلایی (Dec-07)

سال ۲۰۲۰ با دو عرضه اولیه عمومی از AirBnB و DoorDash در حال پایان است. با این حال، انگلستان با فصل جدیدی در تجارت با اتحادیه اروپا روبرو است. روند صعودی سهام و کالاهای دیگر که هفته گذشته  یک رالی بزرگ  راه انداخته بود، در حال آرام شدن هستند.

 

 ۱- AirBnB ، DoorDash برای عرضه اولیه عمومی های قوی تنظیم شده اند

اعتماد به نفس در بازارهای سهام ایالات متحده با تولید واکسن برای درمان Covid-19 در آخر هفته مشهود بود و AirBnB دامنه بازاریابی عرضه اولیه عمومی خود که این هفته بسته می شود را افزایش داد.

گزارش ها حاکی از آن است که AirBnB دامنه را از ۴۴ تا ۵۰ دلار در هر سهم از ۵۶ تا ۶۰ دلار افزایش داده است که ۲۳٪ افزایش را نشان می دهد.

همچنین یک روز پرداخت بزرگ برای صاحبان شرکت تحویل غذای DoorDash در نظر گرفته شده است. شرکتی که رشدش آن – برخلاف AirBnB – با همه گیر شدن کرونا سرعت گرفته است. وال استریت ژورنال گزارش داد که پذیره نویسان این شرکت قصد دارند قیمت عرضه اولیه خود را در روز چهارشنبه بالاتر از محدوده جدید حدود ۹۰ تا ۹۵ دلار، محدوده ای که قبلا از ۷۵ تا ۸۵ دلار در هر سهم افزایش یافته بود، اعلام کنند.

 

۲- افت استرلینگ (پوند) نگرانی های Brexit را نشان می دهد

سهام استرلینگ و انگلیس سقوط کردند و یورو را به دنبال خود کاهش دادند، زیرا مذاکرات در مورد روابط تجاری بین اتحادیه اروپا و انگلیس پس از پایان مرحله انتقال پس از Brexit در پایان سال به مرحله ی آخر رسیده است.

اجلاس سران اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه نشان دهنده آخرین فرصت برای توافق و تصویب توافق نامه تا پایان سال است.

خط مشی پیش بینی شده پیرامون مذاکرات هفته گذشته منجر به تهدید فرانسه برای وتو در صورت توافق در صورت دادن امتیازات بسیار زیاد به انگلیس در زمینه حقوق ماهیگیری حاشیه ای اما از نظر سیاسی حساس شد. اختلافات بین این دو در مورد میزان کمک دولت در هر دو طرف در آینده و چگونگی حل اختلافات در مورد آن و سایر مسائل تجاری است، از اهمیت اقتصادی بیشتری برخوردار است

تا ساعت ۱۵:۰۰، پوند در برابر دلار ۱٫۳ درصد پایین آمد و به ۱٫۳۲۶۴ دلار رسید، در حالی که هفته گذشته برای اولین بار در ۲ و نیم سال گذشته ۱٫۳۵ دلار بود. یورو در مقایسه با دلار با کاهش ۰٫۱ درصدی به ۱٫۲۱۰۹ دلار رسید.

 

۳- سهام با افت کمی باز می شوند

سهام ایالات متحده به طور کلی نشان می دهد که با کاهش روند حرکت “همه رالی ها” در هفته گذشته، پایین تر باز می شوند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، داو جونز ۱۲۰ واحد یا ۰٫۴٪ افت داشت، در حالی که S&P 500 Futures با همان مقدار و NASDAQ Futures با افت ۰٫۱٪ مواجه شدند.

بازارها چشم به راه خواهند بود که در مذاکرات بسته محرک مالی ۹۰۸ میلیارد دلاری که توسط یک گروه دو جانبه از نمایندگان کنگره ارائه شده است، می توان به پیشرفتی دست یافت. ضعف داده های بازار کار در ماه گذشته فشار را برای تصویب این لایحه در کوتاه مدت افزایش داده است.

احتمالاً پیش از جلسه سیاست فدرال رزرو در اواخر این هفته، در صورت عدم وجود داده های محرک بازار یا درآمد، معاملات متوسط خواهد بود.

 

۴- همزمان با آماده سازی تحریم های بیشتر، صادرات چین افزایش می یابد

اقتصاد چین از قوتی به قوت دیگر پیش می رود و مطابق معیاری که احتمالاً دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی را تحریک می کند حرکت می کند. صادرات چین در ماه نوامبر ۲۱٪ جهش داشته است که نسبت به ۱۱٪ افزایش در ماه اکتبر رشد چشمگیری داشته است. در همین حال، واردات با ۴٫۵ درصد ضعیف تر از حد انتظار افزایش یافت.

افزایش صادرات به دلیل عمده فروش تجهیزات مراقبت شخصی برای بخشهای بهداشت جهانی و کالاهای الکترونیکی بود که بسیاری از آنها مربوط به افزایش کار در خانه به دلیل کرونا است.

گزارش شده است که در جای دیگر، دولت ترامپ در واکنش به اخراج قانونگذاران طرفدار دموکراسی از مجمع هنگ کنگ، حداقل دوازده مقام چینی را تحریم کرده است. این اقدام با گزارش های هفته گذشته مبنی بر آماده سازی معامله ای برای اجازه دادن به مدیر ارشد مالی قبلی هواوی در عوض استرداد از کانادا برای محاکمه در ایالات متحده، به خواهد بود بازگردد.

 

۵- کالاها پس از افزایش شدید به مقاومت برخوردند

روند صعودی کالاها نیز نفس راحتی کشیده است، قیمت نفت خام ایالات متحده با افت ۰٫۸٪ به ۴۵٫۸۷ دلار در هر بشکه ، معاملات آتی مس با ۰٫۸٪ کاهش به ۳٫۴۹۶۲ دلار در هر پوند و آتی سویا با ۰٫۸٪ کاهش به ۱۱۱۵۲ دلار در هر تن رسیده است.

به خصوص به نظر می رسد نفت خام برنت پس از پاسخگویی به سوالات مربوط به عرضه جهانی در نشست هفته گذشته اوپک پلاس، به دیواره مقاوم در حدود ۵۰ دلار در هر بشکه برخورد کرده است. پیش بینی های جدید تقاضای جهانی با گزارش های ماهانه اوپک و آژانس بین المللی انرژی تا هفته آینده ارائه نمی شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.