0

پنج نکته طلایی (Dec-03)

جو بایدن و نانسی پلوسی از طرح محرک ۹۰۸ میلیارد دلاری پشتیبانی می کنند. اوپك با روسيه و ديگران ملاقات مي كند تا در مورد سياست توليد آن تا چند ماه آينده تصميم بگيرد. ادعاهای بیکاری هفتگی سررسید است و دلار فقط پایین و پایین تر می رود.

 

۱- حمایت دموکرات ها از طرح محرک

دموکرات های برجسته وزن خود را پشت سر پیشنهاد دو جانبه برای بسته محرک ویروس کرونا به ارزش ۹۰۸ میلیارد دلار قرار دادند و رهبران سنا، میچ مک کانل را تحت فشار قرار دادند تا از طرح خود برای بازگرداندن یک بسته متوسط تر صرف نظر کند.

جو بایدن رئیس جمهور منتخب، نانسی پلوسی سخنگوی مجلس و چاك شومر رهبر اقلیت سنا گفتند كه این لایحه به عنوان یك نقطه شروع قابل قبول خواهد بود.

نیاز به تسکین بیشتر کاملا آشکار است، هر دو گزارش حقوق و دستمزد ADP و نظرسنجی تولید ISM برای ماه نوامبر روز چهارشنبه پایینتر از انتظارات است. فروش خودرو و کامیون نیز از ماه اکتبر کاهش یافت.

ایالات متحده با بیش از ۲۷۰۰ مورد مرگ و میر ناشی از Covid-19 مرگبارترین روز خود را از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر را داشت. در دو روز گذشته تعداد کشته ها به ۵۰۰۰ نفر رسید. همچنین تعداد افرادی که با ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده اند به یک رکورد جدید رسیده و برای اولین بار از ۱۰۰۰۰۰ نفر عبور کرد.

 

۲- گزارش ادعای بیکاری

ایالات متحده داده های ادعای بیکاری هفته گذشته را در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می کند، که بین دو نظرسنجی ماهانه بازار کار برای ماه تا اواسط ماه نوامبر قرار دارد. همچنین بررسی کاهش شغل ماهانه چلنجر همزمان و نظرسنجی غیرتولیدی ISM در ساعت ۱۸:۳۰ وجود دارد.

تحلیلگران انتظار دارند كه ادعاهای اولیه برای اولین بار طی سه هفته به ۷۷۵،۰۰۰ كاهش یابد ، اما دو گزارش اخیر نشان می دهد كه اخراج با سرعت بالاتری انجام می شود كه انتظار می رود به دلیل محدودیت های مختلف در زندگی تجاری و اجتماعی به ویژه صنعت توریست را تحت تأثیر قرار دهد.

نظرسنجی های کسب و کار در ماه نوامبر منتشر شده در یک شب نشان داد که رشد شدید در چین ادامه دارد و در اقتصاد منطقه یورو کمی افت چشمگیر دارد. PMI Composone  منطقه یورو از ۴۵٫۱ گزارش شده در ابتدا تا ۴۵٫۳ مورد تجدید نظر قرار گرفت. این میزان هنوز از ۵۰ در ماه اکتبر به شدت کاهش یافته و منطقه یورو را محکم در قلمرو انقباضی قرار می دهد.

 

۳- سهام با تلفیقی از رنگ های سبز و قرمز باز می شوند

بازارهای سهام ایالات متحده در روز چهارشنبه با توجه به ضعف داده های اقتصادی ضعیف، مختلط باز می شود.

در ساعت ۱۴:۵۵، قرارداد آتی Dow 30  ۲۸ واحد یا ۰٫۱ درصد افت داشت، در حالی که قرارداد آتی S&P 500 ثابت و معاملات آتی Nasdaq  ۰٫۲ درصد رشد داشت.

سهام هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می گیرند شامل Dollar General ، TD Bank و Krogers و JD (NASDAQ: JD) هستند که گزارش ارنینگ دارند.

 

۴- دلار به پایین ترین سطح ۳۱ ماه اخیر خود رسید

دلار به نزول خود ادامه داد و در پایین ترین سطح ۳۱ ماهه قرار گرفت. زیرا احتمال بهبود در سال آینده هرچه بیشتر پول از پناهگاه های امن و ارزهای خارجی را به خود جلب کند. یورو پس از شکستن ۱٫۲۰ دلار برای اولین بار از آوریل ۲۰۱۸ به سرعت یک سنت دیگر افزایش یافت، در حالی که دلار استرالیا در بالاترین قیمت ۳۰ ماهه بود.

یوان چین مجدداً پایین ترین سطح ۲ ساله خود را در اواسط ماه نوامبر آزمایش کرد و نگرانی ها درباره رای گیری مجلس نمایندگان در روز چهارشنبه را تصویب کرد که لایحه ای را به تصویب می رساند که شرکت های چینی را در صورت عدم ارائه به حسابرسی آمریکا آئین نامه، مجبور به حذف از بورس های سهام ایالات متحده می کند.

همین اشتیاق که به دلار ضربه زده است، اوراق قرضه و دیگر دارایی های پناهگاه را نیز تضعیف کرده است. بازده اسکناس ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده، با ۰٫۹۴٪ ، اکنون در حال آزمایش یک مقاومت در برابر روند عمده است که از ابتدای سال ۲۰۱۸ شروع شده است.

 

۵- جلسه اوپک پلاس برای تصمیم گیری در مورد میزان تولید

سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان آنها سرانجام برای تصمیم گیری در مورد سیاست تولیدشان طی چند ماه آینده دیدار خواهند کرد.

انتظارات مبنی بر اینکه بلوک گسترش یافته، شامل روسیه، در برابر رکود اقتصادی اخیر در اروپا و ایالات متحده، تولید را در سطح فعلی مسدود کنند، در میان گزارش های فشار روسیه برای افزایش متوسط تولید از ابتدای سال آینده زیاد است.

آرگوس مدیا گزارش داد که روسیه پیشنهاد کرده است تولید خود را با افزایش ماهانه ۵۰۰۰۰۰ بشکه در سه ماهه اول افزایش دهد. این اتحادیه در حال حاضر ۷٫۶۸ میلیون بشکه در روز خروجی را از بازارهای جهانی حفظ کرده تا تلاش کند تعادل عرضه و تقاضا را از زمان شیوع همه جانبه متعادل کند.

جلسه در ساعت ۱۶:۳۰ آغاز می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.