0

پنج نکته طلایی (Dec-02)

جو بایدن بایدن تعرفه های ترامپ علیه چین را فعلاً حفظ خواهد کرد. Salesforce (NYSE: CRM) ، Slack  با ۲۷٫۷ میلیارد دلار  Slack  به دست می آورد. سهام برای یک تنفس آماده می شود. زیرا انگلیس اولین کشور غربی است که واکسن Covid-19 را تصویب نمی کند. ADP گزارش خصوصی حقوق و دستمزد خود را برای ماه نوامبر منتشر کرد. و نفت در حالی که اوپک پس از افزایش مجدد موجودی ذخایر ایالات متحده متزلزل است، افت کرد.

 

۱- بایدن تعرفه های ترامپ علیه چین را فعلاً حفظ خواهد کرد

رئیس جمهور منتخب جو بایدن گفت وقتی قدرت را در ژانویه تحویل گیرد، تعرفه های واردات چین را حذف نمی کند. این نشان می دهد که همین روابط تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان حتی پس از خروج دونالد ترامپ از کاخ سفید نیز محتمل است.

بایدن در مصاحبه ای با نیویورک تایمز گفت: “من هیچ اقدامی فوری انجام نخواهم داد و همین امر در مورد تعرفه ها اعمال می شود. من قصد ندارم اعمال های خود را پیش داوری کنم.”

بایدن گفت که سیاست های “سواستفاده از چین” مانند “سرقت مالکیت معنوی، دامپینگ محصولات، یارانه های غیرقانونی به شرکت ها” و مجبور کردن “انتقال فناوری” از شرکت های آمریکایی به همتایان چینی را دنبال خواهد کرد.

در جایی دیگر از مصاحبه، بایدن تمایل خود را برای پیوستن مجدد به توافقنامه برجام با حمایت سازمان ملل متحد با ایران در صورت تأیید دقیق انطباق آن با این توافق، تکرار کرد.

 

۲- کمپانی Salesforce، به سرعت Slack را به دست می آورد

پس از تلاش ۴۴ میلیارد دلاری S&P Global برای IHSMarkit ، Salesforce موافقت کرد Slack را به ارزش ۲۷٫۷ میلیارد دلار در دومین قرارداد ۱۱ رقمی M&A هفته خریداری کند.

این معامله حضور Salesforce را در بازار نرم افزارهای سازمانی تقویت می کند و هدف اصلی آن رقابت شدیدتر با مایکروسافت (NASDAQ: MSFT) است که برنامه Teams از رشد فروش Slack در سال گذشته جلوگیری کرده است.

این معامله – بزرگترین فروش Salesforce – همچنین به سهامداران اسلاک کمک نقدی در سطحی می کند که در بیشتر ۱۸ ماه گذشته بعید به نظر می رسید.

 

۳- رالی سهام جهانی سرد می شود، اما مهمانی فلزات ادامه دارد

پس از شروع جنجالی تا دسامبر که توسط اخبار دلگرم کننده در جبهه واکسن منتشر شد، تجمع در سهام جهانی یک شبه متوقف شد. با این وجود تا صبح در اروپا، حتی اخباری مبنی بر تأیید انگلستان در استفاده اضطراری از واکسن Pfizer / BioNTech برای ادامه حرکت کافی نبود و معیار Stoxx 600 تا اواخر صبح در اروپا ۰٫x٪ کاهش یافت .

همچنین گفته می شود سهام ایالات متحده با افت کمتری روبرو خواهد شد، هر دو S&P 500 و Nasdaq Composite در بالاترین رکورد جدید در روز دوشنبه بسته شدند. تا ساعت ۱۵:۰۰، قرارداد آتی Dow 30 با ۱۰۶ واحد کاهش با ۰٫۴٪ افت مواجه شد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 و Nasdaq هر دو ۰٫۲٪ افت داشتند.

این یک داستان متفاوت در بازارهای ارز و فلزات است، در آن نقطه ضعف دلار همچنان پایه ریزی فلزات گرانبها و صنعتی است. مس در این هفته به بالاترین سطح هفت ساله رسیده است، در حالی که معاملات آتی آلومینیوم طی یک شب گذشته به بالاترین حد در بیش از دو سال گذشته رسیده است. در همین حال، شاخص دلار به پایین ترین سطح ۳۰ ماهه سقوط کرد.

 

۴- گفتگوها برای از سرگیری مجدد محرک، نگاه ها به گزارش ADP

ضعف دلار تا حدی ناشی از انتظارات برای شل شدن بیشتر سیاست های پولی و یک سیاست مالی گسترده است. در زمانی که سیستم بیمارستانی ایالات متحده به طور فزاینده ای برای مقابله با افزایش موارد Covid-19 تلاش می کند ، جان یلن درباره “ویرانی” هشدار داد.

گفتگوها درباره بسته محرک های مالی برای اولین بار از زمان انتخابات در روز سه شنبه از سر گرفته شد، اما به زودی با مخالفت رهبر سنا، میچ مک کانل مواجه شد.

منوچین وزیر خزانه داری و رئیس فدرال به شهادت خود در کنگره ادامه می دهند. اما بعید است که چیزهای زیادی به اظهارات روز سه شنبه اضافه کنند. گزارش کارکنان خصوصی نوامبر ADP در ساعت ۱۶:۴۵، که انتظار می رود ۴۱۰،۰۰۰ شغل از ماه اکتبر افزایش یابد، مورد توجه بیشتری قرار خواهد گرفت.

 

۵- کشمکش های OPEC، موجودی های ایالات متحده افزایش می یابد

قیمت نفت خام در میان تردیدها در مورد سیاست تولید اوپک و تحت فشار سومین افزایش هفتگی متوالی موجودی نفت خام ایالات متحده، عقب نشینی کرد.

اطلاعات موسسه نفت آمریکا نشان داد که ذخایر نفت خام هفته گذشته بیش از ۴ میلیون بشکه افزایش یافته است، بسیار بیشتر از حد انتظار. در حالی که الگوی مصرف هفتگی به دلیل تحریفات مربوط به تعطیلات شکرگذاری به سختی قابل خواندن است، اما به نظر می رسد این ارقام این ایده را تضعیف می کنند که تقاضای ایالات متحده با تشدید محدودیت های تجارت و اجتماعات در سراسر ایالات متحده رو به ضعف است.

اطلاعات موجودی دولت در ساعت ۱۹:۰۰ ارائه می شود، در حالی که اوپک اکنون در نیمه راه روز سوم مذاکرات در مورد افزایش یا عدم تولید در ژانویه است.

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا در ساعت ۱۵:۰۰، ۰٫۷٪ کاهش یافت و به ۴۴٫۴۲ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با ۰٫۵٪ کاهش به ۴۷٫۲۰ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.