0

پنج نکته طلایی (Nov-30)

اوپک جلسات دو روزه در مورد سیاست تولید خود را آغاز می کند. دولت ترامپ CNOOC (NYSE: مدیر عامل) و SMIC را به لیست سیاه خود اضافه می کند. سهام قرار است پس از تعطیلات آخر هفته و جمعه سیاه خاموش، نفسی بکشد و زوم درآمد خود را گزارش می کند.

 

۱- جلسات دو روزه ی اوپک

سازمان کشورهای صادرکننده نفت جلسات دو روزه خود را که پیش بینی می شود تأثیر زیادی بر قیمت نفت در آینده خواهد داشت. شروع می کند.

پس از بیشترین کاهش مصرف جهانی در سال جاری، قیمت نفت طی ماه گذشته به شدت افزایش یافته است. زیرا سرمایه گذاران بر این باورند که واکسن های موجود به طور گسترده به مردم جهان اعتماد بیشتری برای سفر در سال آینده می دهند.

این گروه باید تصمیم بگیرد که آیا واقعاً تقاضای بهبود یافته، افزایش تولید روزانه ۱٫۹ میلیون بشکه ای را که اوپک و متحدانش (عمدتاً روسیه) برای ۱ ژانویه در نظر گرفته اند، تضمین می کند یا خیر. با این حال، افزایش اخیر قیمت ها خطر شکستن یک یا چند گروه تولید کننده را افزایش داده است.

 

۲- CNOOC و SMIC در لیست سیاه آمریکا

به گفته رویترز، دولت ترامپ در حال خروج قرار است یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه های جهان و دومین تولید کننده نفت چین را به لیست سیاه شرکتها اضافه کند که محدودیت شرکای ایالات متحده را ندارند.

این خبرگزاری در آخر هفته گزارش داد که کمپانی های China National Offshore Oil Corp ، Semiconductor Manufacturing International (SMIC) ، China Construction Technology Co. Ltd و China International Engineering تحت کنترل ارتش چین هستند و آن ها را به لیست سیاهی وارد کرد که قبلاً ۳۱ شرکت بودند.

این گزارش هنوز توسط هیچ یک از دولت ها تأیید نشده است، اما سهام CNOOC در پاسخ به این اقدام ۱۴٪ کاهش یافته است.

ایالات متحده قبلاً به دولت هلند متکی بوده است تا اطمینان حاصل کند که ASML، دستگاه هایی که تراشه های با عملکرد بالا در جهان تولید می کنند، نمی تواند آنها را به SMIC بفروشد. در جای دیگر دوشنبه، Taiwan’s Global Wafers توافق كرد كه Siltronic آلمان را به قیمت ۴٫۵ میلیارد دلار بخرد.

 

۳- تنفس سهام پس از تعطیلات آخر هفته

سهام ایالات متحده قرار است روز دوشنبه با باز شدن پایین تر، گزارش شود که حساب های موسسه در پایان ماه سپتامبر سود کسب می کنند.

در ساعت ۱۵:۰۰، قرارداد آتی Dow 30 165 واحد افت یا ۰٫۶٪ کاهش یافت، در حالی که قرارداد آتی S&P 500 با افت ۰٫۴٪ و معاملات آتی Nasdaq ثابت بود.

سهام مورد توجه می تواند شامل S&P Global (NYSE: SPGI) باشد که توسط وال استریت ژورنال گزارش شده است که در شرف به خرید شرکت IHSMarkit به ارزش حدود ۴۴ میلیارد دلار است.

بازار همچنین باید داده های مربوط به آخر هفته را که حاکی از کاهش شدید هزینه های کل در تعطیلات آخر هفته تعطیل است، زیر نظر داشته باشد. Adobe (NASDAQ: ADBE) Analytics حاکی از آن است که میزان رکود در مراکز خرید و فروشگاه های ایالات متحده در مقایسه با سال گذشته حدود ۵۰٪ کاهش یافته است و بعید به نظر می رسد با ۲۲٪ افزایش هزینه های آنلاین جبران شود.

 

۴- ارنینگ ZOOM

یکی از کمپانی های مورد علاقه بازار، پس از بسته شدن بازار گزارش درآمد می دهد. Zoom Video Communications (NASDAQ: ZM) انتظار می رود درآمد هر سهم را  ۷۶ و درآمد کل ۶۹۳ میلیون دلار گزارش کند.

این نشان دهنده افزایش هشت برابری سود و افزایش چهار برابری درآمد است.

سهام از زمان آغاز همه گیر شدن حدود ۳۵۰٪ افزایش یافته است زیرا انتظار می رود که تغییر شرایط مشاغل به کار از راه دور که Covid-19 ایجاد کرده است، پایدار باشد.

 

۵- نگاه ترامپ به رای دادگاه عالی

رئیس جمهور دونالد ترامپ آخر هفته گفت اگر کالج انتخاباتی به جو بایدن رأی دهد کاخ سفید را ترک می کند.

با این حال، هم او و هم تیم حقوقی وی اظهار داشتند که آنها قصد دارند آخرین درخواست تجدیدنظر در دادگاه فدرال را برای پیگیری ادعاهای تقلب در انتخابات انجام دهند که تاکنون از ۳۸ دادگاه و ۳۹ بدوی رد شده است.

در همین حال جو بایدن رئیس جمهور منتخب تیم اقتصادی خود را آماده می کند. وی سسیلیا روس، اقتصاددان، را به عنوان رئیس شورای مشاوران اقتصادی و نیرا تندن، رئیس مرکز پیشرفت آمریکا را به عنوان مدیر دفتر مدیریت و بودجه منصوب کرد. Adewale Adeyemo، که به عنوان مشاور اقتصادی بین المللی در خدمت باراک اوباما بود، قرار است معاون جانت یلن در خزانه داری شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.