0

پنج نکته طلایی (Nov-27)

بلک فرایدی(Black Friday) رسید، اما شرایط امسال متفاوت است. ادغام بانکداری اروپا در اسپانیا متوقف شده است، در حالی که AstraZeneca بعید است با بازگشت وال استریت از تعطیلات شکرگذاری، سود زیادی را احساس کند. قیمت‌های نفت به علت جلسه‌ی اوپک پلاس، متفاوت معامله میشوند، در حالی که پوند قدرت خود را پس گرفته است و سهام‌ها روند مثبت اخیر را ادامه میدهند.

 

۱- جمعه سیاه فرا می رسد

جمعه سیاه است، به طور سنتی شلوغ ترین روز خرید در ایالات متحده است، اما در سال ۲۰۲۰، همه چیز متفاوت است.

سالهاست که تصاویر ورود خریداران برای خرید  به مغازه ها مهمترین سوژه کانال های خبری است، اما محدودیت های Covid-19 مغازه ها را مجبور می کند بیشتر خریدهای آنلاین را معطوف کنند.

بسیاری از خرده فروشان بزرگ، که تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته اند، خیلی زودتر از حد معمول تبلیغات جمعه سیاه خود را شروع کردند، و به رهبری آمازون (NASDAQ: AMZN) در اواسط ماه اکتبر، اولین روز خود برگزار می کنند

فدراسیون خرده فروشی ملی پیش بینی می کند که خرده فروشی های عمده در خرده فروشی های بزرگ یک دوره ضربتی باشد، در حالی که فروش خرده فروشی در تعطیلات ایالات متحده بین ۳٫۶ تا ۵٫۲ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش می یابد و در مجموع به ۷۶۶٫۷ میلیارد دلار می رسد. این متوسط افزایش سالانه ۳٫۵٪ طی پنج سال گذشته است.

 

۲- پایان گفتگوهای BBVA (MC: BBVA) و Sabadell (MC: SABE)

سهام Banco Sabadell پس از سقوط به دلیل ادغام احتمالی آن با BBVA، تنها دو هفته پس از اعلام برنامه های دو بانک اسپانیایی، ۱۲٪ سقوط کرد. به نظر می رسد این اختلاف نظر در مورد قیمت معامله باشد، که منجر به ایجاد بانکی با سرمایه حدود ۲۷٫۵ میلیارد یورو (۳۳ میلیارد دلار) می شود.

بانک BBVA، دومین بانک بزرگ اسپانیا، گفت با توجه به این که در حال حاضر حدود ۱۵٪ از سهم بازار اسپانیا را دارد، برای افزایش فعالیت خود عجله ای ندارد. در حالی که Sabadell گفت که استراتژی جدیدی را برای اولویت دادن به مشاغل داخلی راه اندازی می کند.

وام دهندگان اروپایی تحت فشار جدی قرار گرفته اند، چالش های مالی پیرامون همه گیری Covid-19 بر مشکلات آنها افزوده است. ادغام بخش بانکی تقسیم شده در منطقه به عنوان یک راه پیشرفت شناخته شده است و حتی قبل از این CaixaBank و Bankia اعلام کرده بودند که قصد دارند در یک معامله که بزرگترین بانک داخلی اسپانیا را ایجاد می کند، با سرمایه تقریبا ۱۷ میلیارد یورو ادغام شوند.

 

۳- سهام بالاتر باز می شود؛ AstraZeneca در کانون توجه است

سهام ایالات متحده قرار است جمعه بالاتر باز شود، اگرچه احتمالاً با بسته شدن بازار در اواخر تعطیلات شکرگذاری، سود محدود خواهد شد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، قرارداد داو فیوچرز ۶۲ واحد یا ۰٫۲٪ افزایش یافت، در حالی که S&P 500 Futures  ۷ با واحد رشد، ۰٫۲٪ بالاتر  و Nasdaq 100 Futures  ۴۶ واحد یا ۰٫۴٪ صعود کرد.

اخبار واکسن ویروس کرونا به طور کلی مثبت در ایالات متحده موجب موفقیت های چشمگیری در وال استریت شده است، در حالی که میانگین صنعتی داو جونز در اوایل این هفته برای اولین بار از مرز ۳۰،۰۰۰ عبور کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت اگر کالج انتخاباتی به جو بایدن رئیس جمهور منتخب رأی دهد، مقام خود را ترک می کند. این تازه ترین پذیرش او از انتخابات است و احساس طبیعی بودن بازگشت به محافل سیاسی ایالات متحده را می افزاید.

کمپانی AstraZeneca (LON: AZN) پس از ابراز نگرانی از Moncef Slaoui ، رئیس عملیات Warp Speed​​، در مورد زنده ماندن موارد مورد آزمایش واکسن، AstraZeneca (LON: AZN) مورد توجه قرار خواهد گرفت.

استرلینگ علی رغم بررسی های هزینه های وزیر امور مالی انگلیس، ریشی سوناک، دو روز پیش، در برابر دلار آمریکا نزدیک به بالاترین قیمت سه ماهه باقی مانده است.

سوناک وضعیت ضعیف امور مالی انگلیس را اعلام کرد و گفت که انگلیس قرار است امسال تقریبا ۴۰۰ میلیارد پوند (۵۳۳ میلیارد دلار) معادل ۱۹ درصد از تولید ناخالص داخلی قرض بگیرد. وی افزود: اقتصاد انگلیس قرار است در سال ۲۰۲۰ ۱۱٫۳٪ منقبض شود. (بزرگترین سقوط بیش از ۳۰۰ سال)

با وجود این، استرلینگ همچنان قوی است و بازرگانان همچنان انتظار دارند که در مذاکرات Brexit بین انگلیس و اتحادیه اروپا پیشرفت کند، با مذاکره کننده اصلی اتحادیه اروپا میشل بارنیر اواخر جمعه در حالی که دو طرف تلاش می کنند اختلافات را حل کنند ، به لندن سفر می کند.

 

۵- قیمت نفت، چشم به جلسه اوپک دارد

قیمت نفت خام امروز قابل پیشبینی نبود، اما با توجه به جلسه مهم اوپک + هفته آینده، هنوز به بالاترین حد خود پس از همه گیری کرونا نزدیک است.

در ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۰٫۸ درصد کاهش به ۴۵ دلار و ۳۴ سنت در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت خام برنت با ۰٫۸ درصد افزایش به ۴۸ دلار و ۱۶ سنت رسید.

رویترز روز جمعه گزارش داد که کشورهای پیشرو تولیدکننده نفت، شنبه قبل از جلسات مهم هفته آینده مذاکرات آنلاین غیر رسمی را برگزار می کنند.

با توجه به تقاضای کم نفت و عواقب ناشی از شیوع ویروس کرونا، این گروه برای حفظ سطح فعلی تولید نفت تحت فشار قرار گرفته است. OPEC + پیش از این توافق کرده بود که در ژانویه به عنوان بخشی از کاهش مداوم کاهش عرضه با افزایش قیمت نفت ، تولید را ۲ میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.