0

پنج نکته طلایی (Nov-25)

روند افزایش جهانی سهام کمی آرام می شود، اما روند رو به رشد نفت و بیت کوین ادامه دارد. فرانسه به دنبال مالیات بیشتر از غول های فناوری ایالات متحده است و بانک مرکزی اروپا هشدار می دهد که وضعیت بانکی در منطقه یورو به خوبی گزارش های سه ماهه سوم نیست که شما فکر می کنید. به علاوه،  امروز روزی پر اخبار است، زیرا ایالات متحده به دلیل روز شکرگذاری، همه نسخه های معمول پنجشنبه را به روز چهارشنبه موکول می کند. ادعاهای هفتگی بیکاری و داده های اصلاح شده برای تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم نیز امروز اعلام می شود.

 

۱- تعداد مدعیان بیکاری، تجدید نظر در تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم

بعد از شروع آرام هفته، تقویم داده ایالات متحده امروز پرکار می شود و اولین نسخه از ادعاهای اولیه و ادامه دار بیکاری در ساعت ۱۷:۰۰ گزارش می شود.

هفته گذشته برای اولین بار در شش هفته گذشته ادعاهای اولیه افزایش یافت و سرمایه گذاران در جستجوی هر نشانه ای از روند رو به رشد خواهند بود زیرا اقتصاد تحت افزایش فعلی موارد Covid-19 ضعیف می شود.

همچنین سفارشات کالاهای بادوام برای ماه اکتبر و به روز رسانی دوم داده های تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه سوم در ساعت ۱۷:۰۰ انجام می شود. در ساعت ۱۸:۳۰ شاخص احساس مصرف کننده دانشگاه میشیگان، داده های فروش خانه جدید در ماه اکتبر و ارقام مربوط به درآمد و هزینه شخصی در ماه اکتبر اعلام می شود.

 

۲- فرانسه جمع آوری مالیات دیجیتال را احیا می کند. اتحادیه اروپا در زمینه حفاظت از داده حرکت می کند

فرانسه اعلام کرد که در تلاش است تا بیشتر از غول های اینترنتی مانند آمازون (NASDAQ: AMZN) و فیس بوک (NASDAQ: FB) ، که به طور معمول سود خود را در کشورهای بزرگتر اتحادیه اروپا را جذب می کند، مالیات بیشتری بگیرد.

این اقدام آخرین تصویر از چالش های پیش روی دولت جدید بایدن است. دولت ترامپ تهدید کرده بود که اگر فرانسه برنامه های خود را پیش ببرد، با تعرفه واردات کالاهای لوکس فرانسه مقابله به مثل خواهد کرد. با این حال، از آنجا که بیشتر خرده فروشان موجودی خود را برای فصل تعطیلات اعلام کرده اند، به نظر می رسد که هرگونه تلافی جویی تاثیری در فروش در کوتاه مدت نداشته باشد.

در جای دیگر اروپا، کمیسیون اتحادیه اروپا قانون جدیدی را با هدف تشدید کنترل اروپا بر داده های دولتی و صنعتی پیشنهاد کرد.

 

 

۳- رالی سهام آرام می شود

پس از آنکه بازارهای ایالات متحده در انتظار امید به بازگشت اقتصادی واکسن در سال ۲۰۲۱ بود، رالی بازار جهانی سهام تضعیف شد.

بیشتر شاخص های سهام چین بیش از ۱٪ از افت کردند، در حالی که بازارهای اروپا پس از هفته های اخیر تنها در یک اصلاح متوسط ​​، ۰٫۵٪ کاهش یافت.

تا ساعت ۱۵:۰۰ سهام ایالات متحده با افت معاملات آتی Dow 30 با ۶۵ واحد کاهش، ۰٫۲ درصد افت داشت و معاملات آتی S&P 500 با افت ۰٫۱ درصدی همراه بوده است. معاملات آتی Nasdaq با سود ۰٫۲ درصدی عملکرد بهتری داشتند.

Dow و S&P در روز سه شنبه در حجم فوق العاده زیاد در بالاترین سطح بودند، زیرا معامله گران خرده فروشی به طور خاص در سهام با ارزش محبوب قرار گرفتند که بسیاری انتظار دارند با بهبود اقتصاد واقعی در سال آینده عملکرد بهتری داشته باشند. سهام تحت نظر امروز شامل Dell و HP (NYSE: HPQ) است که هر دو پس از بازار در روز پنجشنبه با به روزرسانی سه ماهه خود انتظارات بازار را براورده کردند. زیرا روند کار از خانه باعث فروش شدید رایانه های شخصی و لپ تاپ شد.

 

۴- هشدارهای بانک مرکزی اروپا در مورد قیمت دارایی ها

بانک مرکزی اروپا هشدار داد که علی رغم چشم انداز بهبودی در سال آینده، بانک های منطقه یورو به هیچ وجه از رکود خارج نیستند.

بانک مرکزی اروپا در بررسی پایداری مالی شش ماهه خود هشدار داد که پس از تجمع هایی که امسال در بازارها از اوراق قرضه به قیمت خانه و فراتر از آن مشاهده شد ، خطر اصلاح قیمت گسترده دارایی افزایش یافته است.

همچنین پیشنهاد کرد که ترازنامه های ارائه شده توسط بانک ها در پایان سه ماهه سوم توسط دولت و طرح های پشتیبانی نظارتی تمجید شده و هشدار داد که زیان واقعی وام ممکن است بالاتر از انتظار بانک ها باشد.

چنین هشدارهایی داد که برداشتن ممنوعیت سود سهام بانکی و بازپرداخت های بانک مرکزی توسط بانک مرکزی اروپا قطعیت ندارند. در یک مصاحبه جداگانه، عضو هیئت مدیره “ایو مرش” گفت که اگرچه ممنوعیت پتو ممکن است بیش از پایان سال دوام نیاورد، اما به احتمال زیاد با یک روش “مورد به مورد” جایگزین می شود. شاخص Stoxx 600 Banks در پاسخ حدود ۱٫۵٪ افت کرد.

 

۵- رالی نفت و بیت کوین ادامه دارد؛ نگاه ها به موجودی EIA

نفت خام و بیت کوین از معدود دارایی هایی بودند که به رشد خود ادامه دادند. نفت همچنین امید به بازگشت تقاضای واقعی در سال آینده را پشتیبانی می کند.

تا ساعت ۱۵:۱۰، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده ۰٫۶٪ افزایش یافت و به ۴۵٫۱۷ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که پیش از این به بالاترین سطح در هشت ماه گذشته رسیده بود و ۴۵٫۶۷ دلار بود. معاملات آتی نفت خام برنت با ۰٫۵٪ افزایش به ۴۸٫۰۴ دلار در هر بشکه رسید.

نگاه ها امروز احتمالاً بر انتشار گزارش هفتگی ذخایر هفتگی اداره اطلاعات انرژی در ساعت ۱۹:۰۰ خواهد بود. داده های موسسه نفت آمریکا در روز سه شنبه نشان می دهد که موجودی نفت خام هفته گذشته ۳٫۸۰ میلیون بشکه افزایش یافته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.