0

پنج نکته طلایی (Nov-24)

دونالد ترامپ به طور کامل شکست در انتخابات ریاست جمهوری را پذیرفت، اگرچه همچنان توئیت هایش سرو صدا می کند. جانت یلن وزیر خزانه داری جو بایدن خواهد بود. بیت کوین و سهام چین افزایش یافتند، در حالی که سهام با اطمینان از چشم انداز سال ۲۰۲۱، بالا باز می شود، داده های صنعت نفت ایالات متحده در مورد موجودی کالا اعلام می شود و قرنطینه انگلیس در ۲ دسامبر به پایان می رسد.

 

۱-قبول شکست توسط ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به طور ضمنی شکست انتخاباتی را پذیررفت و به کارکنان خود اجازه داد که به رئیس جمهور منتخب جو بایدن منابع مورد نیاز تیم انتقال خود را بدهند. وی همچنان از طریق توییتر گفت که نتیجه انتخابات را قبول نمی کند.

تیم مدیریت آینده بایدن در حال شکل گیری است. او جانت یلن، رئیس سابق فدرال رزرو را به عنوان وزیر خزانه داری منصوب کرده است. در صورت تأیید، او اولین زن در این سمت خواهد بود.

بازارهای جهانی هر دو خبر را مثبت دیدند و هم از وضوح انتخابات و هم از چشم انداز سیاست مالی گسترده از طرف یلن با تفکر لیبرال استقبال کرد.

 

۲- بیت کوین و ارزش سهام چین بر موج سوداگرانه افزایش می یابند

قیمت بیت کوین برای اولین بار در سه سال گذشته از ۱۹۰۰۰ دلار بالاتر رفت، انتظارات از یک دلار ضعیف و سیاست پولی جهانی آسان باعث ایجاد گمانه زنی در دارایی جایگزین مورد علاقه مردم جهان شد.

بیت کوین اکنون بیش از ۲۴۰ درصد از کمترین میزان خود در ماه مارس و ۶۷ درصد فقط در شش هفته گذشته افزایش یافته است، این امر به افزایش تدریجی محصولات کنترل شده در معرض دارایی و تصمیم پی پال برای ارائه کیف پولهای رایج کمک می کند.

این تنها دارایی نیست که شاهد جریانات سوداگرانه بالا است. سهام چین همچنین بیشترین علاقه خود را از سرمایه گذاران خرده فروشی از زمان حباب سهام ۲۰۱۵ در این کشور دیده است. با توجه به اشتیاق سرمایه گذاران خرده فروشی چینی به بیت کوین، غیرممکن نیست که این دو تحول دو روی یک سکه باشند.

 

۳- سهام با افزایش دوباره درآمد ، بالاتر باز می شود. نگاه ها به شاخص احساسات مصرف کننده

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است به دلیل افزایش اعتماد به چشم انداز سال ۲۰۲۱، به لطف افزایش تعداد واکسن ها به مرحله تأیید و چشم انداز سیاست های مالی محرک در سال آینده، برای دومین روز به طور قابل توجهی بالا باز شود. ممکن است در شاخص اعتماد مصرف کننده  که ساعت ۱۸:۳۰ منتشر می شود، بازتابی پیدا شود یا نشود، که ساعت ۱۰:۰۰ بعد از ظهر منتشر می شود.

معاملات آتی داو تا ساعت ۱۵:۰۰ برای آزمایش سد ۳۰،۰۰۰ با شروع معاملات رسمی ۳۱۳ واحد یا ۱٫۱٪ افزایش یافت.

معاملات آتی S&P 500 با افزایش ۰٫۸ درصدی روبرو شدند در حالی که معاملات آتی NASDAQ با تنها ۰٫۴٪ سود مجدد عملکرد خوبی نداشتند.

پس از وقفه ای در گزارش ارنینگ ها، با گزارش درآمد های Medtronic (NYSE: MDT) ، Best Buy ، Dollar Tree (NASDAQ: DLTR) ، Analog Devices (NASDAQ: ADI) ، Tiffany’s، فصل درآمد مجدداً شروع می شوند.

 

۴- کاهش قرنطینه ها درانگلیس

انگلیس دستور قرنطینه ی ملی حاکم بر انگلیس را از ۲ دسامبر لغو کرد، اما نخست وزیر بوریس جانسون گفت برخی محدودیت های فعالیت های تجاری و اجتماعی احتمالاً تا مارس سال آینده پابرجا خواهد بود. در نتیجه بسیاری از مشاغل، به ویژه در بخش مهمانی ها، تحت محدودیت های عملیاتی شدیدتری نسبت به قبل قرار می گیرند.

پوند خود را لرای ثبت بالاترین سطح دو ماهه آماده کرد. اما با اخطار اندرو بیلی، رئیس بانک انگلیس مبنی بر اینکه یک انتقال آشفته پس از Brexit در پایان دسامبر “بدتر از Covid” بود ، مانع این کار شد.

در این قاره، بازارها با بازنگری صعودی در رشد تولید ناخالص داخلی آلمان برای سه ماهه سوم از ۸٫۲٪ که در ابتدا گزارش شده بود به ۸٫۵٪ رسید. با این حال، شاخص به موقع فضای کسب و کار Ifo و شاخص اعتماد به نفس تجاری Insee فرانسه برای ماه نوامبر هر دو افت کردند.

 

۵- نفت با خوش بینی سال ۲۰۲۱ به بالاترین سطح در هشت ماه گذشته رسید

با تقویت اعتماد به چشم انداز تقاضا برای سال ۲۰۲۱، قیمت نفت خام به بالاترین سطح در هشت ماه گذشته رسید.

هر بشکه نفت Brent 15:00 معاملات با ۱٫۰٪ افزایش به ۴۶٫۵۰ دلار رسید ، در حالی که هر بشکه نفت خام ایالات متحده با ۱٫۲٪ افزایش به ۴۳٫۵۸ دلار رسید.

در غیاب اخبار مهم از تولید کنندگان بزرگ جهانی، تمرکز روز سه شنبه احتمالاً معطوف به اطلاعات موجودی انستیتوی نفت در هفته گذشته خواهد بود. پیش از تعطیلات شکرگذاری، جایی که ممکن است تحرک به دلیل عدم ابتلا به بیماری همه گیر از عدم تمایل به مسافرت کاهش یافته باشد، بازار با احتساب ۳۳۳۰۰۰ بشکه سهام خام در حال پیشبینی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.