0

پنج نکته طلایی (Nov-26)

آلمان محدودیت های قرنطینه خود را تا ۲۰ دسامبر تمدید می کند. اما علی رغم عدم کاهش منحنی بیماری ، آنها را خیلی سخت تر نمی کند. اعتماد مصرف کننده به دو اقتصاد بزرگ اروپا کاهش می یابد. بیت کوین به شدت رو به پایین اصلاح زد و ریپل حتی با شدت بیشتری اصلاح می زند. گزارش شده است كه (Salesforce (NYSE: CRM در مورد خريد Slack صحبت می کند و (Exxon Mobil (NYSE: XOM  در مورد نفت نا امید است.

 

۱- آلمان محدودیت ها را گسترش می دهد

دولت های فدرال و منطقه ای آلمان محدودیت های فعلی در اجتماعات را تا ۲۰ دسامبر تمدید کرد و محدودیت های استفاده از ماسک را گسترش دادند، اما در حالی که سعی در کنترل موج دوم ویروس کرونا داشت، از محدودیت های سختگیرانه طفره رفتند.

بزرگترین اقتصاد اروپا گزارش داد که در روز چهارشنبه ۳۲،۰۰۰ مورد جدید Covid-19 و همچنین بیش از ۳۰۰ مورد مرگ برای سومین روز متوالی به رکورد جدید رسیده است. با استفاده از قرنطینه سختگیرانه کمتر برای مقابله با موج دوم همه گیری، تاکنون نتوانسته است ویروس را تحت کنترل درآورد. در مقابل، فرانسه و انگلیس با امید به زندگی عادی تا کریسمس، محدودیت های خود را کاهش دهند.

اطلاعات منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که نظرسنجی مصرف کننده در فرانسه و آلمان هر دو بیش از انتظار در ماه نوامبر کاهش یافته است.

 

۲- تردید در مورد اطلاعات واکسن (AstraZeneca (NASDAQ: AZN)

تردیدها در مورد قابلیت اطمینان به اطلاعات ارائه شده توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد در مورد اثربخشی داروی تجربی آنها در مبارزه با ویروس کرونا افزایش می یابد.

Moncef Slaoui، رئیس تیم Operation Warp Speed ایالات متحده که وظیفه تأمین بودجه تولید واکسن را بر عهده دارد، روز چهارشنبه گفت که زیرگروهی که بالاترین درجه کارآیی را در داده های آزمایش مرحله دوم هفته گذشته منتشر کرد، برای افراد زیر۵۵ سال محدود شده است.

داده های آزمایش نشان داده است که این دارو در ۶۲٪ از افرادی که دو دوز کامل واکسن دریافت کرده اند از بیماری جلوگیری کرده است، اما ۹۰٪ در کسانی که برای شروع فقط  یک دوز دریافت کرده اند، از این بیماری جلوگیری کرده است. آزمایش نیم دوز به عنوان یک اشتباه آغاز شد اما به دلیل سازگاری تمدید شد.

 

۳- سهام سرگردان است، بیت کوین پس از افزایش، روند نزولی پیدا می کند

سهام جهانی قبل از تعطیلی پایان هفته به دلیل روز شکرگزاری، تقریبا مثبت باز می شود.

داده های ضعیف اعتماد به نفس مصرف کننده در فرانسه و آلمان با ارقام رشد اعتباری قوی تر از حد انتظار از بانک مرکزی اروپا، جبران شد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، شاخص معیار Stoxx 600 کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافت، در حالی که شاخص شانگهای شنژن CSI 300 0.2 درصد بالاتر بسته شد.

در سایر بازارها اصلاحات شدیدی صورت گرفته، جایی که بیت کوین پس از یک رالی خشن بیش از ۱۰٪ افت داشت، در حالی که ریپل، ارز رمزنگاری شده محبوب دیگر ، ۲۲٪ سقوط کرد.

 

۴- کمپانی Salesforce با Slack مذاکره می کند

سهام Slack با گزارش در مورد مذاکرات خود برای خرید توسط غول نرم افزاری Salesforce، در روز چهارشنبه با رشد ۳۶ درصدی  به بالاترین سطح خود نزدیک شد.

طبق گفته وال استریت ژورنال، شرکت مارک بنیوف می تواند ظرف چند روز به توافق برای برنامه نرم افزار پیام رسان اداری برسد، اما مشخص نیست که چگونه هر معامله ای شکل می گیرد. مانند بسیاری از شرکت های نرم افزاری، ارزیابی آن بسیار فراتر از آنچه معمولاً منابع مالی فعلی آن توجیه می کند، است.

با وجود محبوبیت، سهام Slack نتوانسته از روند ارسال ایمیل در دفاتر استفاده کند و اکنون با چالش استراتژیک فزاینده ای از سوی برنامه Microsoft’s Teams مواجه است.

 

۵- ثبات نفت؛ پیش بینی های ناراحت کننده ی اکسون

قیمت نفت خام نیز کمی عقب نشینی کرد اما پس از سودآوری منطقی نزدیک به بالاترین حد خود پس از همه گیری باقی ماند

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۱٫۰٪ کاهش به ۴۵٫۲۲ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۰٫۹٪ کاهش به ۴۸٫۰۹ دلار رسید.

وال استریت ژورنال روز چهارشنبه گزارش داد که اکسون موبیل در تخمین قیمت نفت طی شش سال آینده بین ۱۱ تا ۱۷ درصد تجدید نظر کرده است.

بر اساس داده های دولت ایالات متحده که روز چهارشنبه منتشر شد، با توجه به ایجاد تعجب آور در انبارهای موجود در ایالات متحده در هفته گذشته، ، فشارهای کوتاه مدت نیز ممکن است افزایش باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.