0

پنج نکته طلایی (Nov-20)

کالیفرنیا مقررات منع رفت و آمد صادر کرد و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری از آمریکایی ها خواست تا برای روز شکرگذاری سفر نکنند. دولت و بانک فدرال بر سر برنامه های وام اضطراری درگیر می شوند. شی جین پینگ دوباره به آسیا جایگزینی برای رهبری ایالات متحده پیشنهاد می کند و پوند با امید به نزدیک شدن به توافق بعد از Brexit در حال افزایش است. در همین حال، (Pfizer (NYSE: PFE پرونده تأیید FDA داروی Covid خود را اعلام كرد و WHO می گوید داروی Gilead در برابر ویروس موثر نیست.

 

۱- مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، روز شکرگذاری را لغو می کند، زیرا کالیفرنیا منع رفت و آمد است

مرکز کنترل بیماری برای جلوگیری از آنچه که یک منجر به یک رویداد گسترده در سراسر کشور را می شود، مانند روز یادبود و روز کارگر، از آمریکایی ها خواست تا برای تعطیلات روز شکرگذاری سفر نکنند و در خانه های خود بمانند.

ایالت کالیفرنیا در اواخر روز پنجشنبه در تلاش برای مقابله با آخرین موج Covid-19، دستور مبارزه در خانه را برای ساعات بین ۱۸:۳۰ شب تا ۱:۳۰ را صادر کرد. بستری شدن در بیمارستان، که برای اولین بار در سراسر کشور روز پنجشنبه از ۸۰،۰۰۰ نفر عبور کرد، در ماه گذشته در کالیفرنیا حدود ۷۰٪ افزایش یافته است.

 

۲- با ادامه تئاتر سیاسی، منوچین فدرال رزرو را فریب می دهد

استیون منوچین، وزیر خزانه داری، از تمدید اختیارات انگشت شماری از برنامه های وام اضطراری فدرال رزرو که در آغاز بحران توسط بانک مرکزی تنظیم شده بود، خودداری کرد. منوچین گفت: سیستم بانکی تمام منابع مورد نیاز برای تأمین اعتبار را بدون نیاز به چنین برنامه هایی در اختیار دارد.

بانک فدرال در یک تضاد عمومی گفت بهتر است تا زمان عبور از بحران اقتصادی، از در دسترس بودن همه برنامه ها اطمینان حاصل شود. میک مک کانل رهبر سنا نیز گفت که وی برای تمدید گفتگوهای بسته محرک مالی همچنان آزاد است.

اختلافات عمومی آخرین نشانه از یک دوره گذار آشفته به طور فزاینده است که روز پنجشنبه با یک کنفرانس مطبوعاتی دیگر توسط وکلای مبارزات انتخاباتی ترامپ ملتهب شد که به جز تکرار ادعاهای کلاهبرداری که قبلا توسط بیش از دوازده دادگاه رد شده بود، کار خاصی انجام دناد. رئیس جمهور ترامپ جمعه با دو نماینده مجلس قانونگذاری میشیگان دیدار خواهد کرد تا تلاش کند تا این ایالت نتیجه انتخابات خود را متوقف کند. رئیس جمهور منتخب جو بایدن با ۱۵۶،۰۰۰ رای در آنجا را به خود اختصاص داده است.

 

۳- سهام برای باز شدن مخلوط تنظیم می شوند. نگاه ها به شرکت های دارویی

بازارهای سهام آمریكا قرار است با فشارهای ناشی از تحولات كوتاه مدت در مورد کرونا، با خوش بینی واكسن روز دوشنبه روی بازار تاثیر گذاشته است تلفیق شوند..

در ساعت ۱۵:۰۵، معاملات آتی داو ۳۰ با ۵۶ واحد افت، ۰٫۲٪ کاهش یافت، در حالی که قرارداد آتی S&P 500 با افت ۰٫۱٪ و معاملات آتی Nasdaq با ۰٫۲٪ افزایش همراه بود.

علیرغم اعلام Moderna در مورد اثر واکسن خود در برابر Covid-19 در روز دوشنبه و اعلام Pfizer در مورد ایمنی دارو در روز پنجشنبه، Dow و S&P 500 در پایان هفته پایین تر هستند، فقط Nasdaq در قلمرو مثبت است.

سهام احتمالی مورد توجه شامل علوم Gilead (NASDAQ: GILD) است که داروی ضد ویروسی Remdesivir آن توسط سازمان بهداشت جهانی رد شد و در درمان Covid-19 بی اثر بود. علاوه بر این، Pfizer و BioNTech گفتند كه آنها از FDA درخواست تأیید داروی Covid-19 خود را كرده اند.

 

۴- وعده های شی

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در یک سخنرانی مهم گفت که چین به جهانی سازی و تجارت آزاد متعهد خواهد ماند.

شی در جلسه رهبران سیاسی و بازرگانی گفت: “ما قطعاً از یک مسیر وارونگی تاریخی عبور نخواهیم کرد، به دنبال” جدا کردن یا ایجاد” محافل کوچک بسته و منحصر به فرد “نخواهیم بود.

وی گفت این کشور موافقت نامه های تجارت آزاد بیشتری مانند مشارکت اقتصادی منطقه ای جامع امضا خواهد کرد، معامله ای که شامل ایالات متحده نیست اما تقریبا شامل تمام جنوب شرقی آسیا، استرالیا و نیوزیلند است که آخر هفته گذشته بسته شد.

از طرفی، بانک مردم چین تصمیم گرفت که به لیست فزاینده بانک های مرکزی جهانی که سیاست پولی را تسهیل می کنند، نپیوندد و نرخ کلیدی خود را در ۳٫۸۵٪ بدون تغییر نگه دارد.

 

۵- پوند در حال افزایش است

با توجه به آمیزه ای از داده های کاملاً شگفت آور اقتصادی و خوش بینی که می توان از پایان بی نظم توافق انتقال پس از Brexit جلوگیری کرد، پوند انگلیس در آستانه بالاترین میزان بسته شدن هفتگی خود نسبت به دلار از ماه آگوست بود.

تا ساعت ۱۵:۰۵، پوند در ۱٫۳۲۸۶ دلار بود که در روز ۰٫۲٪ و در هفته ۰٫۸٪ افزایش داشت. همچنین به ۱٫۱۲ یورو رسید.

پیش از این، فروش خرده فروشی انگلیس در ماه اکتبر بسیار بالاتر از حد انتظار بود (علی رغم کاهش اعتماد مصرف کننده).

در همین حال، شبکه های خبری به طور ناشناس از مقامات اتحادیه اروپا نقل کردند که دو طرف اختلافات خود را به تدریج در مورد موضوعات اصلی مانند قوانین کمک های دولتی و سهمیه ماهیگیری کاهش می دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.