0

پنج نکته طلایی (Nov-19)

با ثبت تعداد بستری شدن های جدید در بیمارستان ها در ایالات متحده و تعطیل کردن مدارس دولتی شهر نیویورک، سهام قرار است پایین تر باز شود. داده های ادعای بیکاری و همینطور دو نظرسنجی منطقه ای از بانک مرکزی (Federal Reserve) نیز به سرانجام رسیده است. ترکیه برای متوقف ساختن کاهش لیر، نرخ ها را به طرز چشمگیری افزایش می دهد، در حالی که اندونزی آنها را به پایین ترین سطح پایین می رساند. گزارش نفت از گزارش عدم رضایت اعضای خود در سهمیه های تولید فعلی، کاهش می یابد.

 

۱- افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا. نیویورک برای تعطیلی مدارس می شود

هنگامی که شهرها و ایالت های سراسر کشور برای تشدید محدودیت در اجتماعات و زندگی برای جلوگیری از ازدحام سیستم های بهداشتی خود آماده می شوند، نقطه عطف مرگ و میر بیش از ۲۵۰،۰۰۰  را پشت سر گذاشتند.

تعداد افراد بستری شده به بالاترین رکورد جدید یعنی بیش از ۷۹،۰۰۰ نفر رسید، در حالی که تعداد مرگ به بالاترین حد از اوایل ماه می رسیده است.

شهر نیویورک از امروز مدارس دولتی خود را تعطیل می کند، اقدامی که در موج اول قرنطینه اعمال شد.

در اروپا، جایی که تعداد بستری شدن در فرانسه به شدت کاهش یافت، اخبار کمی بهتر بود.

 

۲- گزارش مدعیان بیکاری، نظرسنجی های منطقه ای فدرال

افزایش موارد Covid-19 و فشار مربوط به بخشهای اوقات فراغت و مهمان نوازی، به طور خاص، ممکن است در داده های مطالبات هفته بیکاری که درساعت ۱۷:۰۰ گزارش می شود، منعکس شود. انتظار می رود ادعاهای اولیه در ۷۰۷،۰۰۰، که هفته گذشته کمترین میزان ۷۰۹،۰۰۰ را ثبت کرده بود، بدون تغییر باشد.

نظرسنجی ماهانه تجارت فدرال رزرو فیلادلفیا همزمان برگزار می شود. در حالی که صندوق سرمایه گذاری کانزاس سیتی در ساعت ۱۹:۰۰ ارائه می شود.

در این دو داده فروش خانه در ماه اکتبر موجود خواهد بود. این ها در ماه سپتامبر به بالاترین سطح ۱۴ ساله رسیده بودند زیرا همه گیری ها باعث هجوم شهرنشینان به حومه شهر شده است.

 

۳- به دلیل نگرانی های ناشی از Covid، سهام با افت باز می شوند

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است خسارتهای روز چهارشنبه خود را افزایش دهند، زیرا این نگرانی وجود دارد که موج کنونی پرونده های Covid-19 بر تولید در سه ماهه آخر سال سنگین باشد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی Dow 30 با ۱۲۸ واحد کاهش، ۰٫۴٪ کاهش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز با ۰٫۴٪ کاهش و معاملات آتی Nasdaq با ۰٫۵٪ کاهش، تحت تأثیر چشم انداز مطلوبی که توسط تراشه ساز Nvidia (NASDAQ: NVDA) قرار گرفت، اندکی تحت تأثیر قرار گرفت.

انویدیا با گزارش سه ماهه ی قوی که ناشی از تقاضای مراکز داده و بازی های ویدیویی بود، کاملاً مطابق با روایتی که امسال به یک تجمع بزرگ در سهام خود دامن زده است، انتظارات را برآورده کرد. با این حال، سوالاتی در مورد برنامه ریزی ۴۰ میلیارد دلاری آن برای خرید ARM هولدینگ مستقر در انگلیس (LON: ARM) از Softbank (OTC: SFTBY) باقی مانده است، معامله ای که به نظر بسیاری گران است.

 

۴- شما نرخ بهره می خواهید؟ ما نرخ بهره گرفتیم!

بانک مرکزی ترکیه در حالی که رئیس جدیدش برای حمایت از بدترین عملکرد در بین بازارهای بزرگ در حال ظهور در سال جاری اقدام کرد، نرخ اصلی وام یک هفته ای خود را با ۴۷۵ واحد پایه افزایش داد.

لیر که در اوایل ماه نوامبر در برابر دلار سقوط کرده بود، در پاسخ به این خبر ۱٫۰٪ افزایش یافت و به ۷٫۶۹۳ رسید. دو هفته پیش تقریباً به ۸٫۵۸ رسیده بود.

با این حال سایر بانک های مرکزی نیز به روند اخیر کاهش سیاست های بیشتر افزودند. اندونزی نرخ کلیدی خود را به پایین ترین سطح کاهش داد. این حرکت باعث افزایش ۰٫۸ درصدی دلار در برابر روپیا شد که در مقایسه با ماه قبل کاملاً ضعیف، بیش از ۳ درصد در ماه رشد دارد.

بانک آفریقای جنوبی همچنین نتایج آخرین جلسه سیاست خود را در ساعت ۱۶:۰۰ اعلام خواهد کرد.

 

۵- در میان پچ پچ امارات، نفت کاهش یافت

به دلیل ترس بیشتر از ویروس کرونا در نیمکره شمالی، قیمت نفت خام با ترس از آینده تقاضای جهانی دوباره کاهش یافت. گذشته از ایالات متحده، روسیه نیز گزارش داد که میزان بالای آلودگی روزانه بسیار زیاد است، در حالی که میزان مرگ و میر در انگلیس به بالاترین حد از بهار رسیده است. در آلمان، میزان مبتلایان روزانه بالاتر از ۲۲۰۰۰ بود.

در ساعت ۱۵:۰۰، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱٫۲٪ کاهش به ۴۱٫۵۳ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت Brent با ۰٫۶٪ کاهش به ۴۴٫۰۸ دلار رسید.

احساسات بازار با گفتگوهایی که امارات متحده عربی قصد دارد در اعتراض به سهمیه تولید پایین خود، بلوک OPEC + را ترک کند، کمک نکرد. در حالی که بعید به نظر می رسد امارات متحده عربی چنین اقدامی انجام دهد، گزارش ها نشان دهنده عمق ناراحتی این کشور از توافق های فعلی است و اشاره به این دارد که مشکلاتی در توافق در مورد سیاست تولید برای سال ۲۰۲۱ وجود دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.