0

پنج نکته طلایی (Nov-18)

اداره هواپیمایی فدرال قرار است شماره ۷۳۷ MAX بوئینگ (NYSE: BA) را برای پرواز دوباره آماده کند. نامزد منتخب دونالد ترامپ برای عضویت در هیئت مدیره بانک فدرال قادر به حمایت از سنا نیست. Lowe’s ، Target (NYSE: TGT) ، TJX (NYSE: TJX) و Nvidia (NASDAQ: NVDA) گزارش می دهند. زمان سررسید شروع مسکن و داده های پروانه ساخت به شده است و دولت ایالات متحده گزارش موجودی هفتگی نفت خود را ارائه می دهد.

 

۱- نامزدی شلتون برای بانک فدرال شکست خورد

جودی شلتون، انتخاب رئیس جمهور دونالد ترامپ برای عضویت هیئت رئیسه فدرال رزرو، نتوانست حمایت کافی برای رأی کامل در مورد نامزدی خود را بدست آورد، در حالی که این به عنوان نشانه ای از حزب جمهوری خواه برای فاصله گرفتن بیشتر از دونالد ترامپ، است.

رویه رای گیری برای نامزدی شلتون پس از آنکه تعدادی از سناتورهای حزب جمهوری خواه از حمایت از وی خودداری کردند، ناکام ماند.

این تحولات در پس زمینه لیست طولانی تر از عدم موفقیت وکلای ترامپ برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات اوایل ماه رخ می دهد.

وکلای ترامپ توسط دادگاه های مختلف ایالتی پذیرفته شده اند، در حالی که تعدادی از وکلای ترامپ به جای پیگیری ادعاهای رئیس جمهور از ماموریت های خود استعفا داده اند.

رئیس جمهور همچنان ادعاهای خود مبنی بر تقلب در انتخابات را از طریق توییتر بیان کرد و مدیر آژانس امنیت سایبری و زیرساخت امنیت ملی کریس کربس، جمهوری خواه را که هفته گذشته تعهد صحیح انتخابات را برکنار کرده بود، اخراج کرد.

 

۲- بوئینگ ۷۳۷ MAX برای پرواز آماده می شود

مقررات نظارتی ایالات متحده قرار است پس از وقفه ای نزدیک به دو سال، هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ MAX را برای پرواز دوباره پاکسازی کنند. این هواپیما که تا دو مورد سقوط مرگبار در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مهمترین محصول بوئینگ بود، به یک بازار هواپیمایی بازگشت که تقریبا از ۲۰ ماه قبل قابل شناسایی نبود.

از آنجایی که شرکتهای هواپیمایی در سراسر جهان برای سفارش آن و مدل مشابه ایرباس قبل از همه گیری کرونا صف بسته بودند، اکنون آنها برای لغو یا به تعویق انداختن این سفارشات هر کاری از دستشان بر می آید انجام می دهند، در حالی که بسیاری از هواپیماهای دیگر خود را فروخته و اجاره می دهند تا هزینه ها را کاهش دهند.

شرکت های هواپیمایی و لیزینگ در حال حاضر بیش از ۱۰ درصد سفارشات خود را برای هواپیما لغو کرده اند.

طبق گزارشات مختلف، اداره هواپیمایی فدرال احتمالاً دستورات اعطای حق پرواز را طی چهارشنبه منتشر می کند.

 

۳- سهام برای بالاتر باز شدن تنظیم می شوند

بازارهای سهام ایالات متحده در حالی که بازار روند افزایش مداوم موارد Covid-19 در سراسر کشور را در برابر چشم انداز توزیع گسترده واکسن ها در سال آینده سنگین مشاهده می کند، قرار است نسبتاً بالاتر از بازار باز شود.

در ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی Dow 30 با ۷۴ واحد رشد، ۰٫۳٪ افزایش یافت، در حالی که در سه شنبه شاخص اصلی در پاسخ به علائم کاهش هزینه های مصرف کننده بیش از نیم درصد سقوط کرد.

اطلاعات ضعیف فروش خرده فروشی در ماه اکتبر، تمرکز بر شروع مسکن و داده های پروانه ساخت برای ماه را که در ساعت ۱۶:۰۰ منتشر می شود. بازار مسکن امسال یک منبع قدرت جداگانه در اقتصاد بوده است. اما ممکن است شروع به سرد شدن کند. زیرا نرخ وام های رهنی – که در سال جاری حدود ۱۰۰ واحد پایه کاهش یافته است – نشانه هایی از پایین آمدن را نشان می دهد.

قرارداد آتی S&P 500  ۰٫۲٪ و قرارداد آتی Nasdaq  ۰٫۳٪ افزایش داشتند.

 

۴- درآمد خرده فروشی

درآمدهای ضعیف خرده فروشی همچنان ادامه دارد و گزارش های چهارشنبه عبارتند از: Target ، TJX و Lowe’s (NYSE: LOW)

کمپانی Target با ارائه سود بیش از انتظارات، با اعلام سود تعدیل شده برای هر سهم ۲٫۷۹ دلار، در مقایسه با انتظار ۱٫۶۰ دلار، پیش قدم شد.

کمپانی Lowe’s، علی رغم مشکلات زیاد، مطابق با پیش بینی ها گزارش کرد.

تراشه ساز انویدیا پس از بسته شدن بازار گزارش می دهد، در حالی که Trip.com نیز در طول روز گزارش خواهد داد.

 

۵- موجودی های نفت

دولت ایالات متحده گزارش رسمی موجودی نفت خود را برای هفته گذشته در ساعت ۱۹:۰۰ طبق معمول منتشر خواهد کرد. گزارش روز سه شنبه در برابر ارقام موسسه نفتی آمریکا که نشان می دهد هفته گذشته بیش از ۴ میلیون بشکه در ذخایر نفت خام ساخته شده است، بررسی می شود.

معاملات آتی نفت خام آمریکا در ۱۵:۰۰ با ۱٫۲ درصد افزایش به ۴۲ دلار و ۱۶ سنت در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی برنت با رشد ۱٫۲ درصدی با ۴۴٫۳۰ دلار معامله شد و باعث تضعیف اعداد API با این مفهوم شد که گروه تولیدکنندگان OPEC + برنامه فعلی خود برای افزایش تولید در آغاز سال آینده رابه تعویق انداخته اند

جلسه کارشناسان فنی OPEC + در روز سه شنبه همانطور که برخی امیدوار بودند نتوانست توصیه روشنی در مورد سیاست های تولید به وزرا ارائه دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.