0

پنج نکته طلایی (Nov-17)

تسلا (NASDAQ: TSLA) به سرزمین موعود رسید، سهام کمی پس از اعلامیه واکسن Moderna (NASDAQ: MRNA) ، کمی باز میگردد، فروش خرده فروشی و تولیدات صنعتی ایالات متحده هر دو اعلام می شود و کارشناسان فنی اوپک برای بررسی بازار نفت دیدار کنید.

 

۱- تسلا S&P 500 را می شکند

تسلا به سرزمین موعود می رسد. از ۲۱ دسامبر، شرکت اتومبیل الکتریکی Elon Musk در شاخص S&P 500 پذیرفته می شود، از آن لحظه ۱۱٫۲ تریلیون دلار معادل شاخص باید شامل مواجهه متناسب با سهام باشد.

شاخص های S&P داو جونز گفتند که به دلیل اندازه شرکت -با بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار ارزشمندترین شرکت پذیرفته شده در این شاخص است- مشاوره ای را در مورد اینکه آیا آن را در دو مرحله (در ۱۴ و ۲۱ دسامبر) ادغام می کند، برگزار می کند.

این لحظه ای است که سرمایه گذار خریدار خرده فروشی که اوایل سال جاری میلادی معاملات سهام را پیش بردند منتظرش بودند. فرصت فروش به یک شخص یا روباتی که چاره ای جز خرید ندارد. علی رغم پیش بینی گسترده آن رالی، این خبر همچنان سهام را در معاملات پیش از بازار ۱۲٫۵٪ افزایش داد و به ۱۰٪ از بالاترین حد خود برساند.

 

۲- ترامپ تلاش می کند آثار از خود در افغانستان ، آلاسکا و بانک فدرال برجای بگذارد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، همچنان زندگی را برای دولت آینده سخت تر می کند. وال استریت ژورنال گفت که دولت اخراجی در حال تدوین برنامه هایی است که دستور می دهد تا ۱۵ ژانویه ، پنج روز قبل از ترک دفتر، تعداد بیشتری از نیروهای آمریکایی را در عراق و افغانستان حاضر کند.

میچ مک کانل رهبر سنا گفت که این اقدام به نفع القاعده و طالبان و کنار گذاشتن دولت افغانستان است که با طالبان می جنگد. وی آن را با عقب نشینی ایالات متحده از ویتنام در ۱۹۷۵ مقایسه کرد.

علاوه بر این، وزارت کشور در حال نهایی کردن دستورات اجازه توسعه نفت در پناهگاه ملی حیات وحش قطب شمال در آلاسکا است، چیزی که رئیس جمهور منتخب جو بایدن قول داده جلوی آن را بگیرد.

طرح ترامپ برای پر کردن هیئت مدیره فدرال رزرو با وفادارانش، با مقاومت روبروشده  است. روز دوشنبه ، لامار الكساندر سومین سناتورجمهوریخواه پس از میت رامنی و سوزان كالینز شد كه گفت به نامزدی جودی شلتون برای هیئت دولت فدرال رزرو رأی نمی دهد.

 

۳- سهام برای باز پس گیری برخی سودها باز می شود، سررسید Walmart (NYSE: WMT)

سهام ایالات متحده قرار است اندکی پایین تر باز شود و برخی از افزایش قیمت ها را که هر دو شاخص داو جونز و S&P 500 را به بالاترین رکورد رسانده است، پس بگیرد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، قرارداد آتی Dow 30 با افت ۱۵۹ واحدی معادل ۰٫۴٪ روبرو شد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با افت ۰٫۵٪ و معاملات آتی Nasdaq با ۰٫۴٪ افزایش همراه بود.

کمپانی های Walmart و Home Depot (NYSE: HD) در رده اول شرکت های گزارش دهنده دوشنبه قرار دارند. هوم دپو با سودهایی که انتظارات را کمتر از ۴٪ شکست می دهد، انتظارات را براورده کرد و پیروزی دیگری را برای مهارت مدیریت رقم زد.

همچنین Berkshire Hathaway وارن بافت (NYSE: BRKa) ، که پس از بسته شدن شب گذشته اعلام کرد در چهار شرکت بزرگ داروسازی سهام خریداری کرده است – Pfizer (NYSE: PFE) ، Abbvie ، Merck و Bristol Myers (NYSE: BMY) مورد توجه قرار خواهد گرفت. هر چهار کمپانی امسال شاهد فروش محصولات اصلی خود بوده اند زیرا Covid-19 برنامه درمان سایر بیماری ها را مختل کرده است.

 

۴- تولید صنعتی، نگاه هابه گزارش خرده فروشی

تقویم داده های اقتصادی با انتشار محصولات صنعتی و فروش خرده فروشی برای ماه اکتبر، به ترتیب در ساعت ۱۷:۴۵ و ۱۷:۰۰ پیش می رودد.

تولید صنعتی برای اولین بار در پنج ماه گذشته در سپتامبر کاهش یافت، اما انتظار می رود با رشد ۱٫۰ درصدی در ماه گذشته به رشد بازگردد.

در همین حال، خرده فروشی پس از افزایش ۱٫۹ درصدی در سپتامبر، در یک دوره ۵ ماهه پیروزی قرار دارد. از آنجا که بخش عمده ای از اقتصاد ایالات متحده را تشکیل می دهند، بازار می خواهد از نزدیک شاهد پایداری این روند باشد.

 

۵- دیدار کارشناسان اوپک پلاس و سررسید موجودی API

بلوک تولیدکنندگان نفت، موسوم به اوپک پلاس، دو هفته قبل از تصمیم وزیران در مورد سیاست تولید بلوک برای ماه های آینده، یک جلسه مجازی از کارشناسان فنی برای بررسی وضعیت بازار نفت برگزار می کند.

در جلسه “کمیته فنی مشترک” هیچ تصمیمی در مورد سیاست خروجی اتخاذ نمی شود، اما توصیه های آن طبیعتاً وزن زیادی دارد. جلسه علنی از ساعت ۱۶:۳۰ آغاز می شود.

در آستانه این نشست، عربستان سعودی و روسیه هر دو به شدت به آمادگی خود برای به تعویق انداختن افزایش تولید برنامه ریزی شده نزدیک به ۲ میلیون بشکه در روز اشاره کرده اند که برای آغاز سال آینده برنامه ریزی شده است. این نگرانی وجود دارد که تقاضای جهانی به اندازه کافی قوی نباشد که بتواند عرضه افزایش یافته را جذب کند.

از طرفی، انستیتوی نفت آمریکا داده های موجودی خود را در هفته گذشته در ایالات متحده گزارش می کند. معامله گران به دنبال این هستند که ببینند تناقض موجود در گزارش های API و دولت ها در هفته گذشته از چه راهی برطرف می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.