0

پنج نکته طلایی (Nov-16)

دونالد ترامپ آماده ی عزیمت از کاخ سفید می شود، چین بزرگترین معامله تجاری جهان را ترتیب می دهد، سهام با امید به بهبودی افزایش می یابد. PNC Financial (NYSE: PNC) عملیات BBVA (MC: BBVA) را در ایالات متحده خریداری می کند ، در حالی که Simon Property (NYSE: SPG) اپراتور مراکز خرید رقیبش Taubman را مجبور می کند قیمت های  پایین تر را بپذیرد.

 

۱- ترامپ تقریباً شکست انتخابات را پذیرفت

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، بیشتر به تصدیق شکست در انتخابات ایالات متحده نزدیک شد.

امتناع ترامپ از انتشار وجوه و مجوزهای معمول در روند انتقال پس از انتخابات، خشم دموکرات ها را برانگیخته و جمهوری خواهان را که نسبت به موضوعات مربوط به امنیت ملی هشدار داده اند به شدت عصبانی کرده است.

خلا قدرت در دولت فدرال همچنین تهدید می کند که پاسخ به بیماری همه گیر Covid-19 را که همچنان به ثبت سوابق جدید برای موارد جدید و بستری شدن در آخر هفته ادامه می دهد، تضعیف کند.

 

۲- چین، معامله گسترده تجارت آسیا را ترتیب می دهد

چین سرانجام ۱۴ کشور دیگر در سراسر منطقه آسیا و اقیانوسیه را به بزرگترین توافق نامه تجارت جهان در آخر هفته دعوت کرد و در این میان میزان وظیفه ای را که رئیس جمهور منتخب جو بایدن برای تأیید رهبری ایالات متحده در اقتصاد جهانی بر عهده دارد، یادآور شد.

“مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای” کل منطقه را شامل نمی شود و دور از دسترس نیست، اما حداقل تعرفه های مربوط به تجارت در طیف گسترده ای از کالاها را کاهش می دهد، چیزی که احتمالاً تسلط چین بر اقتصاد آسیا را تقویت می کند.

ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، استرالیا و نیوزیلند همه امضا کننده این معامله هستند که یک سوم جمعیت جهان و یک سوم تولید ناخالص داخلی آن را پوشش می دهد.

 

۳- سهام بالاتر بازمی شوند

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است ببالاتر باز شود، زیرا با افزایش موارد Covid ، سرمایه گذاران همچنان به واکسن های موجود در سال جدید تمرکز می کنند.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی Dow 30 با ۲۷۷ واحد افزایش، ۰٫۹٪ افزایش یافت، در حالی که S&P 500 Futures  ۰٫۸٪ و NASDAQ   ۰٫۶٪  رشد داشتند.

امروز بازارهای چین با رشد حدود ۱٪ بسته شدند که این افزای در واکنش به اخبار RCEP و با توجه به ارقامی که نشان می دهد رشد تولید صنعتی در ماه اکتبر ۶٫۹٪ بود. رشد فروش خرده فروشی تا ۴٫۳٪ شتاب گرفت، اما از انتظارات عقب ماند.

 

۴- شرکت مالی PNC، BBVA در ایالات متحده را به مبلغ ۱۱٫۶ میلیارد دلار خریداری می کند

کمپانی PNC Financial (NYSE: PNC) دارایی های دومین بانک بزرگ اسپانیا BBVA اسپانیا را به قیمت ۱۱٫۶ میلیارد دلار خریداری کرد که دومین معامله بزرگ بانکی در ایالات متحده از زمان فروپاشی برادران لمان در سال ۲۰۰۸ بود.

این معامله بازارهای بزرگی را در جنوب و جنوب غربی برای PNC مستقر در کارولینای شمالی باز می کند و با بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار در کل دارایی ها را به پنجمین دارایی ایالات متحده تبدیل می کند. با این وجود هنوز هم کمتر از نصف اندازه JPMorgan ، Bank of America (NYSE: BAC) ، Citigroup (NYSE: C) و Wells Fargo (NYSE: WFC) است. PNC تقریباً همه وجوهی را که از فروش سهام خود در Blackrock (NYSE: BLK) در اوایل سال جاری بدست آورده است ، دوباره استفاده می کند.

قیمت سهام BBVA با این اخبار ۱۵٪ افزایش یافت، این معامله نشان دهنده ارزش موجود در سهامی است که امسال تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته است. این خبر همچنین قیمت Banco de Sabadell را ۱۵٪ افزایش داد.

 

۵- بازارها با هم متحد می شوند

کمپانی Simon Property (NYSE: SPG) ، بزرگترین اپراتور مراکز خرید ایالات متحده، مراکز هدف Taubman (NYSE: TCO) را برای تصرف قیمت پایین تر متقاعد کرد. این اقدام اجازه می دهد ادغام بخش مراکز خرید ادامه یابد.

طبق شرایط جدید ، سیمون به سهامداران Taubman 43 دلار به ازای هر سهم پرداخت می کند، در حالی که قیمت اصلی توافق شده ۵۲٫۵۰ دلار بود.

پس از آنکه LVMH (PA: LVMH) ماه گذشته تخفیف ۲٫۶٪ را از مدیریت تیفانی (NYSE: TIF) اعمال کرد، این آخرین معامله بزرگ M&A است که در نتیجه همه گیر کرونا تجدید نظر شده است. این در شرایطی است که Pfizer اعلامیه ای مبنی بر اینکه داروی آزمایشی آن برای Covid-19 امید بخشهای خرده فروشی را دوباره زنده کرده است، منتشر کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.