0

پنج نکته طلایی (Nov-13)

شهرها و ایالات با افزایش بیماری همه گیر Covid-19 محدودیت های اجتماعی را تشدید می کنند. چین به پیروزی بایدن اقرار می کند. سهام قرار است ضررهای روز پنجشنبه را خنثی کند و با به روزرسانی خوب دیزنی پشتیبانی شود، اما نفت دوباره در رکود قرار دارد.

 

۱- شدت گرفتن محدودیت های پس از ثبت یک رکورد جدید دیگر در مورد کرونا

تعداد عفونت های جدید Covid-19 در ایالات متحده برای اولین بار به ۱۵۰،۰۰۰ رسید.

شهردار شیکاگو از مردم خواست تا آنجا که ممکن است در خانه بمانند، در حالی که شهردار شهر نیویورک بیل دو بلازیو هشدار داد که اگر نسبت آزمایشات مثبت برای این بیماری آستانه ۳٪ را رد کند، مدارس شهر را تعطیل می کند. در حال حاضر در ۲٫۶ است.

در اروپا، آنگلا مرکل، صدراعظم هشدار داد که ممکن است محدودیت های آلمان در طول فصل کریسمس و سال نو ادامه داشته باشد و هشدار داد که ویروس متخصصان بهداشت را در تمام زمستان مشغول خواهد کرد. آلمان و ایتالیا در تلاشند تا منحنی های عفونت خود را مسطح کنند، در حالی که پیشرفت بیشتری در اسپانیا، بلژیک و هلند دیده شده است که به محدود کردن اجتماعات منجر شده است.

 

۲- چین بایدن را تأیید می کند، حزب جمهوری خواه به ترامپ متکی است

تقریباً یک هفته پس از روند شمارش آرا، چین حزب جمهوری خواه را کنار زد تا پیروزی جو بایدن را در انتخابات تبریک بگوید. و نتایج آرا روز سه شنبه را تأیید کرد.

وحدت حزب جمهوری خواه در مورد امتناع از تأیید نتیجه انتخابات در حال شکستن است. مایک دی واین، فرماندار اوهایو روز پنجشنبه بایدن را به عنوان رئیس جمهور منتخب تصدیق کرد در حالی که “کوری استپلتون” وزیر امور خارجه مونتانا از رئیس جمهور دونالد ترامپ خواست کناره گیری کند.

در همین حال، سناتورهای جمهوری خواه چاک گراسلی، لیندزی گراهام (NYSE: GHM) و جان کورنین، همه از دولت خواستند که اجازه دسترسی بیشتری به بایدن به جلسات اطلاعاتی را بدهد، چیزی که ترامپ تاکنون آن را رد کرده است.

روز پنجشنبه، مقامات انتخابات ایالات متحده، به رهبری وزارت امنیت داخلی و آژانس امنیت زیرساخت و امنیت زیرساخت، بیانیه ای صادر کردند و گفتند که این انتخابات امن ترین انتخابات در تاریخ ایالات متحده است و توسط چندین گروه انتخابی دولت محلی و ایالتی به امضای مشترک رسیده است.

 

۳- سهام برای بالاتر باز شدن تنظیم می شوند

مشخص شده است که بازارهای سهام ایالات متحده در پایان هفته ای پر تلاطم و در حالی که امیدواری اولیه در مورد یافتن یک واکسن موثر علیه Covid-19 تحت فشار چشم انداز کوتاه مدت تلخ قرار دارد، روز جمعه با قیمت بالا باز خواهد شد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو با ۲۲۷ واحد افزایش، ۰٫۸٪ افزایش یافت، در حالی که قرارداد آتی S&P 500 و قراردادهای آتی Nasdaq هر دو ۰٫۷٪ افزایش داشتند و از روز پنجشنبه ضررهای خود را معکوس کردند.

بازارهای اروپا با اطمینان از انگیزه بیشتر بانک مرکزی اروپا پشتیبانی می شد. اما با تردید روز افزون در مورد تصویب صندوق بازیابی اتحادیه اروپا ۷۵۰ میلیارد یورویی (۸۸۵ میلیارد دلار) روبرو شد.

با توجه به اینکه ایالات متحده روز جمعه ارنینگ قابل توجهی ندارد، بازار ممکن است توجه بیشتری به اعداد PPI ایالات متحده داشته باشد که باید ساعت ۱۷:۰۰ و نظرسنجی مصرف کننده دانشگاه میشیگان ساعت ۱۸:۳۰ انجام شود.

 

۴- سورپرایز خوب دیزنی

سهام والت دیزنی (NYSE: DIS) بعداً متوقف خواهد شد، زیرا غول سرگرمی انتظارات در آخرین سه ماهه خود را به لطف عملکرد قوی تر از حد انتظار توسط هر دو شبکه ABC و مهمتر از همه، سرویس جریان دیزنی + خود متوقف خواهد کرد.

همانطور که انتظار می رفت دریافت های باکس آفیس، محدودیت های ظرفیت در پارک های موضوعی و لغو در خط سفر دریایی کاهش یابد، این شرکت دومین ضرر سه ماهه متوالی خود را ثبت کرد.

به گفته این شرکت، تعداد مشترکین دیزنی پلاس، ۱۳٫۷ میلیون نفر دیگر بین اوت تا ۳ اکتبر افزایش یافته است. سهام دیزنی که پس از اعلام Pfizer در مورد واکسن در روز دوشنبه به بالاترین سطح پس از شیوع بیماری رسید، در معاملات پیش از بازار ۴٫۳٪ افزایش یافت.

 

۵- نفت در حالی که تعادل عرضه و تقاضا متزلزل می شود، سقوط می کند

به دلیل انتظارات کاهش تحرک در ایالات متحده و اروپا همراه با خبر افزایش بیشتر میزان تولید از لیبی، قیمت نفت خام ضعیف شد و تعادل شکننده عرضه و تقاضا را تهدید کرد.

رویترز گزارش داد که تولید نفت لیبی اکنون به ۱٫۲ میلیون بشکه در روز رسیده است که از زمان امضای توافق نامه آتش بس در ماه سپتامبر، تقریباً ۱ میلیون بشکه افزایش داشته است. لیبی تحت معامله اوپک پلاس در مورد محدودیت تولید نیست و بنابراین بدون ترس از فشار متحدان خود توانسته است تولید را افزایش دهد.

در اروپا، اپراتور آزادراه فرانسوی (دومین اقتصاد بزرگ اروپا) وینچی از کاهش شدید تحرک از زمانی که این کشور آخرین اقدامات قرنطینه  را كه حداقل تا ۱ دسامبر در محل باقی بمانند اعمال كرد، گفت: ترافیك جاده در اولین هفته ماه نوامبر ۴۸٪ كاهش یافت.

در ساعت ۱۵:۱۵، هر بشکه نفت خام ایالات متحده با ۱٫۲٪ کاهش به ۴۰٫۶۳ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.