0

پنج نکته طلایی (Nov-12)

رشد جهانی سهام در حال توقف است، ادعای بیکاری و داده های CPI ایالات متحده در جریان است و روسای فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان همه چشم انداز سیاست پولی را درگیر می کنند. دیزنی پس از بسته شدن گزارش می دهد و پس از افت رتبه دیگر به پیش بینی تقاضای جهانی، نفت ضعیف می شود.

 

۱- سهام جهانی در رالی شکست

در حالی که بازارها از چالش های کوتاه مدت ویروس کرونا که هنوز قوی نیست استفاده می کردند، در بازار اخبار واکسن Pfizer با توقف در بازار سهام، متوقف شد.

بازارهای سهام اروپا در حال سقوط بودند، حتی قبل از انتشار افت غافلگیرانه ۰٫۴٪ در تولید صنعتی منطقه یورو در ماه اکتبر که تأثیر موج دوم Covid-19 را نشان داد. این رقم بسیار غافلگیرکننده بود زیرا هیچ کشوری تا آنجا پیش نرفته است که دوباره کارخانه های خود را تعطیل کند.

یک روز پس از آنکه نیوجرسی محدودیت های خود را در مشاغل غیر ضروری اعمال کرد، بازارها نیز با افزایش تعداد پرونده ها در سراسر ایالت نیویورک ناامن شدند. با این حال، بیل دبلاسیو، شهردار شهر نیویورک گفت که هنوز زمان تحمیل هر نوع قرنطینه جدید بر روی شهر فرا رسیده است.

با توجه به اعلامیه روز دوشنبه، آلبرت بورلا، مدیر عامل شرکت Pfizer (NYSE: PFE)، این اوضاع، به خوشبینی های Pfizer کمک نمی کند. در حالی که پیش فروش آن از قبل برنامه ریزی شده بود، این شبهات را ایجاد کرد که ممکن است این واکسن تمام آن چیزی نباشد که بازار در روز دوشنبه انتظار داشته است.

 

۲- گزارش ادعاهای بیکاری

اقتصاد ایالات متحده بررسی هفتگی خود را از بازار کار با ادعاهای اولیه و مداوم برای بیکاری در ساعت  ۱۷:۰۰ انجام می دهد.

انتظار می رود ادعاهای اولیه از ۷۵۱،۰۰۰ در هفته قبل فقط به میزان ناچیزی به ۷۳۵،۰۰۰ کاهش یابد، در حالی که انتظار می رود ۳۸۵،۰۰۰ کاهش ادعای دیگر نیز ادامه داشته باشد. این ارقام برای اولین بار از زمان انتشار فوق العاده قوی لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در اکتبر است.

همچنین در ساعت ۱۷:۰۰ اطلاعات مربوط به تورم قیمت مصرف کننده در ماه اکتبر وجود دارد که انتظار می رود نرخ سالانه از ۱٫۷ درصد در ماه سپتامبر به ۱٫۸ درصد برسد. با توجه به اینکه با همه گیر شدن کرونا، مصرف بیشتر به سمت کالاهای با فرکانس بالا مانند غذا سوق داده شده است، جایی که قیمت ها با سرعت بیشتری در حال افزایش هستند، این رقم احتمالاً کمتر از نرخ واقعی است.

 

۳- سهام ایالات متحده قرار است مخلوط باز شود. فناوری دوباره به نفع خود چرخانده می شود

بازارهای سهام ایالات متحده نشان می دهد بیشتر با افت قیمت مواجه می شوند و تجارت چرخشی به دوره های مختلف ادامه می یابد.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز، ۱۲۵ واحد یا ۰٫۴٪ افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با افت ۰٫۱٪ مواجه بود، در حالی که معاملات آتی Nasdaq که قبلاً در روز چهارشنبه عملکرد بهتری داشته اند، با ۰٫۳٪ رشد دوباره این کار را انجام داد.

تحلیلگران پیشنهاد می کنند که تغییر در سهام با ارزش کاهش یافته در ابتدا بسیار فراتر رفته است، در حالی که تقاضای بیمه برای سهام های رشد کرده همچنان سالم است.

والت دیزنی (NYSE: DIS) و سیسكو سیستمز (NASDAQ: CSCO) كه در حال كاهش دسته ای از به روزرسانی های فصلی هستند هر دو پس از بسته شدن بازار گزارش های خود را اعلام می کنند.

 

۴- پاول، لاگارد و بیلی در مورد چشم انداز سیاست صحبت کنند

رئیس بانک مرکزی فدرال، جروم پاول، رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد و رئیس بانک انگلیس، اندرو بیلی، همه در ساعت ۲۰:۱۵  در یک مجمع مجازی درباره بانکداری مرکزی سخنرانی خواهند کرد.

ظاهر پاول برای اولین بار از زمان اعلام شدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب در آخر هفته گذشته است، که ممکن است به او اجازه دهد در مورد چشم انداز سیاست نسبت به هفته گذشته در محافل مطبوعاتی خود محافظت کند.

در همین حال، لاگارد روز چهارشنبه گفته بود که بانک مرکزی اروپا احتمالاً هنگام ارائه مجدد جلسه شورای حکمرانی خود در دسامبر، روی پیشنهادات وام بلند مدت و برنامه خرید اوراق قرضه مربوط به همه گیر شدن ۱٫۳۵ تریلیون خود تمرکز خواهد کرد. عدم موفقیت وی در افزایش نرخ تخفیف بانک مرکزی اروپا به تحلیلگران پیشنهاد داد که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره رسمی خود را بدون تغییر باقی خواهد گذاشت.

نظرات بیلی دوباره برای یافتن نکاتی درباره اینکه آیا بانک انگلیس با نرخ بهره منفی آزمایش می کند، مهم خواهد بود.  چیزی که بازار هنوز در آن شک دارد.

 

۵- با پیش بینی IEA، نفت کاهش می یابد؛ سررسید داده موجودی ایالات متحده

آژانس بین المللی انرژی در مواجهه با تجدید حیات Covid-19 در سراسر نیمکره شمالی، اوپک را در اصلاح پیش بینی های تقاضای جهانی نفت در سال جاری دنبال کرد.

این اندیشکده همچنین در سال ۲۰۲۱ بازگشت ملایم تر از آنچه را که پیش از این انتظار داشت پیش بینی کرد و گفت که اثرات هر واکسنی علیه ویروس کرونا فقط از نیمه دوم سال در بازار نفت احساس می شود.

همچنین اشاره کرد که ذخایر جهانی نفت از نظر تاریخی همچنان بالا هستند. دولت ایالات متحده داده های هفتگی خود را در ساعت ۱۹:۰۰ به روز می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.