0

پنج نکته طلایی (Nov-11)

سهام فناوری ایالات متحده دوباره جهش می یابد، اما چین پس از پیش بینی اقدامات جدید ضد انحصاری پکن، دوباره سقوط می کند. به دلیل نشانه های تقاضای شدید ایالات متحده ، قیمت نفت مجدداً رشد کرد اما بعداً مراقب گزارش ماهانه اوپک باشید.

 

۱- افزایش ویروس در سراسر ایالات متحده ادامه دارد

با ادامه روند شیوع ، ایالات متحده رکورد خود را در مورد موارد جدید Covid-19 و بدتر از همه در مورد پذیرش در بیمارستان شکسته است.

در حال حاضر تقریبا ۶۲۰۰۰ نفر با این ویروس در بیمارستان بستری هستند كه بیش از ۲۰٪ از كل بیمارستانها در داكوتاس و بیش از ۱۵٪ در ویسكونسین، مونتانا، نبراسكا و نیومكزیكو هستند.

نیوجرسی پس از ثبت بالاترین تعداد آلودگی از ماه آوریل، محدودیت های خود را در مشاغل افزایش داد. فرماندار فیل مورفی دستور داده است مشاغل غیر ضروری پس از ساعت ۸ عصرتعطیل شوند.

در اروپا نیز، به ویژه در فرانسه، ظرفیت بیمارستان تحت فشار بیشتری قرار دارد. با این حال، اقدامات قرنطینه ای که چهار هفته پیش توسط ایرلند، بلژیک و هلند اجرا شد موفقیت آشکاری در کاهش نرخ عفونت های جدید نشان می دهد.

 

۲- فروپاشی فناوری چین روز مجردها را تحت الشعاع قرار می دهد

غول های فناوری چین پس از وضع مقررات جدید ضد انحصاری توسط پکن که می توانند فعالیت های آنها را به طرق مختلف محدود کنند، همچنان متحمل رنج می شوند.

اداره امور تنظیم مقررات بازار چین سه شنبه در مورد مقررات جدیدی که طیف گسترده ای از اقدامات تجاری آنلاین را پوشش می دهد، به ویژه در نحوه ارائه قیمت های مختلف برای یک محصول به خریداران مختلف، روند مشاوره را شروع کرد.

سهام Tencent Holdings از زمان انتشار این مقررات ۱۱٪ کاهش یافته است، در حالی که Alibaba (NYSE: BABA) بیش از ۸٪ در روز سه شنبه کاهش یافته و ۲٪ دیگر در تجارت پیش از بازار کاهش یافته است.

این مقررات، رقم قابل پیش بینی شکستن رکورد از رویداد سالانه بازاریابی روز مجردهای علی بابا را تحت الشعاع خود قرار داده است که در چند ساعت اول بیش از ۵۶ میلیارد دلار فروش داشته است.

 

۳- سهام برای شروع بالاتر باز می شوند. بخش تکنولوژی  جایگاه قبلی خود را بازیابی می کند

بازارهای سهام ایالات متحده چهارشنبه بالاتر افتتاح می شوند، نام های فناوری ایالات متحده پس از دو روز عملکرد ضعیف پس از اعلام واکسن  Covid-19 توسط فایزر در روز دوشنبه، سرانجام بهبود می یابند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، داو جونز فیوچرز ۲۲۷ واحد یا ۰٫۸٪ افزایش داشت، در حالی که S&P 500 Futures   ۰٫۹٪ و NASDAQ Futures   ۱٫۱٪ افزایش داشتند. سهام اپل (NASDAQ: AAPL) در روزی که نسل جدید خود از کتابهای Mac را راه اندازی می کند، با تراشه هایی که در داخل توسعه یافته اند، ۱٫۲ درصد بالاتر نشان داده شد.

نظرات مری دالی، رئیس بانک فدرال سانفرانسیسکو، که اواخر روز سه شنبه گفت فدرال رزرو در شرف “بحث های قوی” در مورد برنامه های مختلف خرید دارایی خود است، روحیه مثبت را تأیید می کند. این گمانه زنی ها را برانگیخته است که فدرال رزرو در جهت حمایت از بازارها گام برمی دارد.

کمپانی محصولات هوایی (NYSE: APD) در حالی که به اواخر فصل درآمد نزدیک می شویم، در رده های امروز گزارش می دهد. سهام Lyft (NASDAQ: LYFT) پس از اعلام سود بهتر از حد انتظار در اواخر روز سه شنبه، ۵٫۶٪ بالتر باز می شود مشخص شد.

 

۴- چین در بحبوحه خلا سیاست های ایالات متحده با هنگ کنگ برخورد می کند

چالش های سیاست خارجی برای دولت جدید بایدن در حال افزایش است. قانون گذاران طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ پس از برکناری چهار عضو آن بر اساس قوانین جدید، به طور دسته جمعی استعفا دادند که به آنها اجازه داد بدون دادگاه جایگزین شوند.

پاسخ ایالات متحده به شواهد سرکوب های بعدی هنگ کنگ احتمالاً با امتناع دولت فعلی ترامپ از آمادگی برای تحویل قدرت با مشکل روبرو خواهد شد. وزیر امور خارجه مایک پمپئو روز سه شنبه گفت که انتظار یک “انتقال آرام قدرت به دوره دوم” را دارد.

در جای دیگر، شرکت مادر تیک تاک، ByteDance از دادگاه ایالات متحده خواست که مهلت پنجشنبه برای فروش سرویس پخش ویدئو به یک شرکت آمریکایی را تمدید کند، مهلت فعلی را “خودسرانه و دمدمی مزاج” خواند و گلایه کرد که ارتباطات کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده به طور موثر در پایان مبارزات انتخاباتی متوقف شد.

 

۵- رشد قیمت نفت

قیمت نفت خام در پی داده‌هایی که کاهش بسیار بیشتر از حد انتظار در ذخایر ایالات متحده برای هفته دوم را نشان میداد، افزایش چشمگیری داشت.

تا ساعت ۲:۰۵ بعد از ظهر به وقت ایران، نفت خام آمریکا ۳.۱٪ رشد کرده و به ۴۲.۶۲ دلار رسیده بود و برنت نیز ۲.۹٪ افزایش یافته و به ۴۴.۸۸ دلار رسیده بود.

موسسه‌ی نفت آمریکا روز سه شنبه گفت که ذخایر نفت خام هفته گذشته ۵.۱۵ میلیون بشکه کاهش یافته که بسیار بیشتر از ۹۰۰,۰۰۰ بشکه پیش بینی شده بود. انتظار میرود این ارقام توسط داده‌های دولت که در ساعت ۶ عصر به وقت ایران ارائه میشود، تایید شوند.

ارقام موسسه‌ نفت آمریکا همراه با امید به چشم انداز تقاضای ۲۰۲۱ در پی اخبار واکسن Pfizer، پیش بینی‌های اداره اطلاعات انرژی در روز سه شنبه را تحت الشعاع قرار داده است. گزارش ماهانه نفتی اوپک که قرار بود در ساعت ۳:۳۰ منتشر شود، پیش بینی‌های عرضه و تقاضای کارتل را به روز میکند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.