0

پنج نکته طلایی (Nov-10)

پس از به خطر افتادن مجدد قیمت ها، بازار؛ خود را ثابت نگه می دارد، مک کانل از چالش های قانونی ترامپ حمایت می کند، اتحادیه اروپا تهدید مالیاتی فناوری را احیا می کند و نفت قبل از اعلام موجودی API افزایش یافت.

 

۱- بازارهای جهانی ثابت هستند

در پاسخ به اعلام Pfizer مبنی بر اینکه واکسن آزمایشی آن برای درمان Covid-19 بیش از ۹۰٪ موثر است، بازارهای جهانی پس از رشد وحشیانه ی روز دوشنبه کمی، ثابت شدند. در حالی که این میزان کاملاً بالاتر از سطح مورد نیاز برای کنترل همه گیری است، هنوز اطلاعیه تأیید نکرده است که آیا این دارو بی خطر است یا خیر و چه مدت از مردم برای دو قطعه مهم از دست رفته پازل محافظت می کند.

بازارهای چین سقوط کردند  و دلیل آن ادامه شواهد در مورد کاهش قیمت تولید کننده نبود. اما سایر بازارهای آسیا و اروپا با ادامه عملکرد دوره های مالی، به طور کلی بالاتر بودند. یورو استوکس ۵۰ به بالاترین سطح هشت ماهه رسید.

دارایی های ایمن مانند اوراق قرضه ۱۰ ساله آلمان و خزانه داری ایالات متحده، به ترتیب بیشترین سطح خود را در طی یک ماه و هشت ماه آزمایش کردند.

 

۲- با حمایت مک کانل از چالش های حقوقی ترامپ، امید محرک کمرنگ می شود

رهبر سنا، میچ مک کانل، خود را در پشت تلاش وکلای رئیس جمهور دونالد ترامپ برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات قرار داد.

تحلیلگران این اقدام را اینگونه تفسیر كردند كه احتمال دارد به احتمال توافق برای بسته محرک مالی در روزهای پایانی كنگره فعلی آسیب برساند.

دوشنبه، ایالات متحده بیش از ۱۰۰۰۰۰ مورد جدید Covid-19 را برای چهارمین روز متوالی ثبت کرده است که در کالیفرنیا و تگزاس و نیومکزیکو افزایش یافته است. فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوزوم، گفت روند بازگشایی باید در برخی از شهرستانها کاهش یابد.

پذیرش شدگان بیمارستان در سراسر کشور، با بیش از ۵۹۰۰۰ نفر، قرار است رکورد جدیدی را برای سال بشکنند.

 

۳- سهام با باز شدن چرخش به ارزش ، مخلوط باز می شوند

قرار است بازارهای سهام ایالات متحده همزمان با ارزیابی رشد پس از اخبار Pfizer، مختلط افتتاح شود.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی Dow با ۱۹۲ واحد افزایش، ۰٫۷٪ رشد داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با افت ۰٫۳٪ و معاملات آتی Nasdaq با ۱٫۹٪ افت مواجه شدند.

سهام تحت تمرکز در بازارها احتمالاً مورد توجه قرار می گیرد شامل Beyond Meat (NASDAQ: BYND) است که پس از ثبت ضرر غافلگیرانه در معاملات بعد از ساعت دوشنبه بیش از ۲۰ درصد سقوط کرد.

در میان بزرگترین سود آوران مالی، حاشیه وام های آنها به دلیل افزایش شدید بازده اوراق قرضه در هفته گذشته به طور چشمگیری بهبود می یابد.

Rockwell ، DR Horton (NYSE: DHI) و Advanced Auto Parts همه گزارش درآمدشان را قبل از بازار اعلام می کنند.

 

۴- احیای تهدید مالیاتی غول های فناوری توسط اروپا

اتحادیه اروپا با احیای تهدید خود مبنی بر وضع مالیات فروش جدید به شرکت های دیجیتال در صورت عدم توافق بین المللی در مورد نحوه مالیات دادن به آنها، جایگاه خود را برای دولت جدید ایالات متحده تعیین کرد.

دولت ترامپ در اوایل سال جاری از روند چند ساله کار برای یک توافق نامه جدید تحت نظارت سازمان همکاری اقتصادی و توسعه دور شده بود.

این اعلامیه یک روز پس از وضع تعرفه های اتحادیه اروپا بر بوئینگ (NYSE: BA) و سایر کمپانی های ایالات متحده بود که تولیدکنندگان مطابق با حکم WTO مبنی بر دریافت حمایت غیرقانونی سازنده هواپیما از دولت ایالات متحده ، صورت گرفت.

روز سه شنبه در اروپا، احساس اقتصادی آلمان، که با شاخص ZEW اندازه گیری می شود، برای دومین ماه متوالی کاهش یافت. زیرا آلمان رکورد جدیدی از موارد Covid-19 را در مراقبت های ویژه منتشر کرد.

از بین رفتن شغل های انگلیس نیز به رکورد جدیدی در ماه رسید و نرخ بیکاری با بالابردن طرح حمایت از مزد دولت، به بالاترین سطح چهار ساله رسید.

 

۵- افزایش قیمت نفت، نگاه ها به گزارش API

قیمت نفت خام با امید به اینکه با تولید واکسن کرونا، بازگشایی ها سریع تر انجام می شوند، دوباره بالا رفت.

در ساعت ۱۵:۰۵، هر بشکه نفت خام ایالات متحده با ۱٫۲٪ افزایش به ۴۰٫۷۳ دلار رسید، در حالی که معیار بین المللی Brent با ۱٫۴٪ افزایش به ۴۲٫۹۵ دلار در هر بشکه رسید.

موسسه نفت آمریكا برآورد هفتگی موجودی خود را در ایالات متحده ساعت ۱ بامداد منتشر خواهد كرد.

اخبار مبنی بر توافق آذربایجان و ارمنستان در مورد آتش بس در درگیری های خود در مورد محاصره قره باغ، که از بین بردن هرگونه تهدید اخلال در جریان عبور از خط لوله باکو-تفلیس-جیحان ، تأثیر کمی داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.