0

پنج نکته طلایی (Nov-05)

جو بایدن علی رغم اقدامات قانونی محافظت از رئیس جمهور دونالد ترامپ، در آستانه پیروزی است. جلسه سیاست فدرال رزرو با اعلام ادعاهای بیکار به پایان می رسد. سهام هنوز ایده تقسیم کنگره را دوست دارند. در حالیکه اتحادیه اروپا پیش بینی های رشد منطقه یورو را برای سال آینده کاهش می دهد ، بانک انگلیس خرید اوراق قرضه خود را گسترش می دهد و گروه Ant حداقل تا شش ماه دیگر به بازار راه پیدا نمی کند.

 

۱- بایدن در آستانه پیروزی

جو بایدن به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده نزدیکتر شد، در حالی که ایالات مهم ویسکانسین و میشیگان هر دو با حاشیه های اندک به سمت نامزد حزب دموکرات رفتند.

بایدن فقط به شش رای دیگر در کالج های انتخاباتی احتیاج دارد تا با پیروزی خود را جشن بگیرد. در ایالت های پنسیلوانیا، جورجیا، نوادا و کارولینای شمالی و آریزونا، علی رغم پرونده های قضایی توسط تیم های حقوقی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای جلوگیری از شمارش آرا در پنسیلوانیا و جورجیا، شمارش آرا ادامه دارد. ترامپ همچنین خواستار بازشماری آرا در ویسکانسین شده است.

نتایج قطعی و رسمی به دلیل حجم گسترده آرا در حال پردازش ، هنوز در دسترس نخواهد بود. مشارکت کلی در تاریخ اخیر بیشترین میزان مشارکت در انتخابات بود.

 

۲- جلسه بانک فدرال به پایان رسید. نگاه ها به ادعای بیکاری

فدرال رزرو نتایج آخرین جلسه سیاست خود را در ساعت ۲۲:۳۰ به طور معمول اعلام می کند و نشست خبری جروم پاول را پس از نیم ساعت برگزار می کند. فقط یک روز پس از انتخابات که شوک های منفی زیادی برای بازارهای مالی ایالات متحده ایجاد نکرده است، احتمال محرک پولی اضافی کم به نظر می رسد.

با این وجود، با ادامه روند صعودی موج دوم بیماری همه گیر Covid-19، نمی توان این احتمال را رد کرد. ایالات متحده بیش از ۱۰۰۰ مورد مرگ در روز چهارشنبه و برای اولین بار بیش از ۱۰۰۰۰۰ مورد جدید ویروس کرونا گزارش کرده است.

در همین زمان، استخدام ها به شدت کند شده است. در حالی که گزارش حقوق و دستمزد خصوصی ADP تنها ۳۶۵،۰۰۰ شغل ایجاد شده در ماه گذشته را نشان می دهد. اطلاعات اولیه ادعاهای بیکاری هفته طبق معمول در ساعت ۱۷:۰۰ گزارش می شود، در حالی که گزارش رسمی بازار کار احتمالاً این داده ها را در روز جمعه تأیید می کند.

 

۳- حرکت رو به بالای سهام

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است برای دومین روز متوالی با سودهای چشمگیر افتتاح شود. زیرا تحلیلگران و سرمایه گذاران امیدهای مختلف خود را به نتیجه انتخابات که قبلاً به عنوان بدترین نتیجه ممکن ابراز داشتند، دوخته اند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو ۳۷۵ واحد یا ۱٫۴ درصد رشد داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500  ۱٫۹ درصد و معاملات آتی Nasdaq  ۲٫۸درصد رشد داشتند.

افزایش قیمت روز چهارشنبه منعکس کننده این بود که سنا با موفقیت توسط حزب جمهوری خواه دفاع می کند و هرگونه برنامه برای افزایش مالیات بنیادی تحت “موج آبی” دموکراتیک را خنثی می کند و نیاز به دریافت سود خیره کننده، به عنوان مثال سهام Big Tech طی سالهای اخیر کمتر ضروری شده است.

پیامد دیگر نتیجه این است که بعید به نظر می رسد کنگره با اصلاحات اساسی از هر نوع موافقت کند و کاهش خطر نظارتی برای بخش هایی مانند مراقبت های بهداشتی ، که سهام آنها روز چهارشنبه سهام مورد توجه بود را در پی دارد.

 

۴- بانک انگلیس برنامه QE را تقویت می کند. اتحادیه اروپا پیش بینی های رشد ۲۰۲۱ را برای منطقه یورو کاهش می دهد

بانک انگلیس برنامه تخفیف کمی خود را بیش از حد انتظار افزایش داد و زمینه را برای استقراض بزرگتر دولت برای مقابله با رکود اقتصادی دو برابر پیش بینی کرد.

این بانک خرید دارایی های خود را با ۱۵۰ میلیارد پوند (۱۹۵ میلیارد دلار) یا حدود ۷ درصد از تولید ناخالص داخلی انگلستان گسترش داد و گفت که انتظار دارد اقتصاد در سه ماهه چهارم منقبض شود و از ابتدای سال آینده با معاملات اقتصادی روبرو شود.

در همین حال، کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که به همین ترتیب پیش بینی می کند اقتصاد منطقه یورو در سه ماهه چهارم به دلیل همه گیری (۰٫۱٪) کاهش یابد. رشد سفارش کارخانه آلمان با سرعت بیشتری نسبت به انتظار در ماه اکتبر کاهش یافت و به ۰٫۵٪ رسید. در حالی که گفته شد انقباض اقتصادی امسال کوچکتر از آنچه انتظار می رود ۷٫۸ درصد باشد ، انتظار می رود که بازدهی سال آینده با ۴٫۲ درصد کاهش چشمگیر داشته باشد.

 

۵- کمپانی Ant Group با ۶ ماه تأخیر در برنامه ریزی مجدد IPO مواجه است

به گزارش فایننشال تایمز، Ant Group پس از تعلیق IPO رکوردشده توسط تنظیم کننده ها ، حداقل شش ماه با تاخیر در ورود به بازار مواجه است.

فایننشال تایمز گزارش داد که گروه خدمات مالی، حول سیستم پرداخت Alipay که بازار آنلاین Alibaba را تأمین می کند و وقتی دوباره خود را به سمت سرمایه گذاران می کشد، ارزیابی خود را به شدت کاهش می دهد.

این تعلیق پس از تغییر در مقررات مربوط به وام دهندگان آنلاین صورت گرفت که می تواند یکی از عملیات های پردرآمد Ant Group باشد و تطبیق وام دهندگان و وام گیرندگان از طریق سیستم عامل آن، ضربه بدی وارد کند. مقررات جدید وام دهندگان را ملزم می کنند حداقل ۳۰٪ از وام های خود را مستقیماً تأمین کنند، چیزی که بیشتر سرمایه Ant Group را درگیر می کند و سودآوری آن را کاهش دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.