0

پنج نکته طلایی (Nov-03)

در حالی که گمانه زنی در مورد انتخاب بایدن و بسته محرک فوری، معاملات آتی سهام و نفت را بالاتر می برد، مردم ایالات متحده پای صندوق های رای می رود. استرالیا، دو روز قبل از جلسات در فدرال رزرو و بانک انگلیس، نرخ ها را کاهش می یابند و جک دورسی به عنوان مدیرعامل توییتر باقی مانده است.

 

۱- روز انتخابات

ایالات متحده برای انتخاب رئیس جمهور جدید، ۳۵ سناتور و ۴۳۵ نماینده در مجلس نمایندگان پای صندوق های رای می رود.

به نظر می رسد نظرسنجی ها “رنگ آبی” را نشان می دهد که به حزب چپگرای دموکرات می تواند کاخ سفید و هر دو اتاق قانونگذاری را کنترل کند. با این حال، تکرار سال ۲۰۱۶، که در آن نتایج واقعی رأی دادن از نظرسنجی های مشابه سرپیچی می کند، هنوز هم به راحتی امکان پذیر است.

به دلیل قوانین مختلفی که در مورد شمارش و پردازش آرا توسط هر ایالت اعمال شده است، کاملاً ممکن است که برنده انتخابات ریاست جمهوری تا صبح روز چهارشنبه مشخص نشود. رئیس جمهور فعلی دائماً قبول رد کرده و ادعا کرده است که تنها تقلب در انتخابات می تواند مانع پیروزی او شود.

با این حال، دو ایالت کلیدی کارولینای شمالی و فلوریدا احتمالاً عصر امروز گزارش خواهند داد و نتایج آنها نشان دهنده روند است.

 

۲- استرالیا نشان می دهد سیاست پولی کماکان زنده است

بانک رزرو استرالیا به بازارهای جهانی یادآوری کرد که مهمات بانک های مرکزی هنوز کاملاً تمام نشده است و نرخ کلیدی آن را از ۰٫۲۵٪ به ۰٫۱۰٪ کاهش داد. بانک رزرو استرالیا همچنین اولین برنامه خود را با اندازه کلی ۱۰۰ میلیارد دلار استرالیا اعلام کرد. تصمیمات مطابق انتظار بود.

پس ازبک رشد خوب، دلار استرالیا در حال حاضر تقریباً همان جایی است که در ابتدای سال در برابر دلار بود. تا ساعت ۱۵:۰۰ در ۰٫۷۱۲۲ دلار بود که با پشت سر گذاشتن ضعف دلار در سراسر جهان پشتیبانی شد.

این اقدام دو روز قبل از اعلام نتایج فدرال رزرو ایالات متحده و بانک انگلیس در مورد نتایج آخرین جلسات سیاستگذاری صورت گرفت.

 

۳- معاملات آتی سهام در حدس و گمان محرک افزایش می یابد

با پشتیبانی از انتظارات “جارو آبی” کنگره که تصویب یک بسته محرک مهم اقتصادی را با تأخیر کمتری برای دولت جدید مهیا می کند، بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بالاتر باز شوند،

تا ساعت ۱۴:۵۰، معاملات آتی Dow 30  ۳۹۴ واحد یا ۱٫۵ درصد رشد داشتند. در حالی که معاملات آتی S&P 500 با رشد ۱٫۲ درصدی و معاملات آتی Nasdaq با ۰٫۷ درصد رشد همراه بود.

هومانا (NYSE: HUM) ، اکسلون (NASDAQ: EXC) ، مک کسون (NYSE: MCK) و فاکس (NASDAQ: FOX) قبل از بازار گزارش می دهند، در حالی که قرار است بعد از بسته شدن اوضاع آرام شود. PayPal (NASDAQ: PYPL) که ممکن است مورد توجه قرار بگیرد، پیش بینی درآمد خود را پس از کم شدن رشد کاربر در سه ماهه سوم کاهش داده است.

 

۴- “دورسی” از فشار فعالان در توییتر جان سالم به در برد

سهام دیگری که احتمالاً مورد توجه قرار گیرد Twitter (NYSE: TWTR) است.

این شرکت اواخر روز دوشنبه در یک پرونده اعلام کرد، کمیته ای که توسط هیئت مدیره منصوب شده است توصیه می کند که مدیریت فعلی را حفظ کند. نمایندگان الیوت از این توصیه حمایت کردند.

این تصمیم کمتر از یک هفته پس از آن منتشر شده است که توییتر کمترین رشد کاربران خود را طی سالهای گذشته منتشر کرده است و در آستانه رویدادی که احتمالاً منجر به بررسی مدل تجاری آن توسط دنیای خارج می شود قرار گرفت.

 

۵- بازگشت قیمت نفت در سررسید API

قیمت نفت پس از سقوط در هفته گذشته، سرانجام حمایت شد. زیرا سهامداران ریسک پذیری گسترده تر خود را کاهش دادند و همچنین از این نکته که تولید کنندگان عمده نفت به آرامی در حال آماده شدن برای کنار گذاشتن افزایش تولید برنامه ریزی شده هستند ، آرام گرفتند.

به گزارش خبرگزاری های روسیه، الکساندر نواک وزیر نفت روسیه روز دوشنبه با نمایندگان شرکت نفت دیدار و در مورد این موضوع گفتگو کرد، اما جزئیات کمی از نتیجه جلسه وجود داشت.

در جای دیگر، آرامکو عربستان سعودی (SE: 2222) 11.8 میلیارد دلار سود برای سه ماهه سوم گزارش داد که ۷۸ درصد نسبت به سه ماه گذشته افزایش داشته اما هنوز برای پوشش سود سهام خود کافی نیست.

در ساعت ۱۵:۰۰، هر بشکه معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۳٫۵٪ افزایش به ۳۸٫۰۸ دلار رسید، در حالی که هر بشکه معاملات آتی برنت با ۳٫۲٪ افزایش به ۴۰٫۲۲ دلار رسید. برآورد موجودی هفتگی موسسه نفت آمریکا در ساعت   ۱ بامداد فردا اعلام می شود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.