0

پنج نکته طلایی (Nov-02)

چشم اندازهای غول های تکنولوژی ناامیدکننده است (به استثنای گوگل و فیسبوک)، در حالی که نفت روند صعودی را طی کرد. (اگرچه قیمت های نفت خام دوباره سقوط می کند). اقتصاد منطقه یورو در سه ماهه سوم بیش از آنچه انتظار می رفت جهش کرد، اما یورو برخلاف ین در که حال رشد است، هنوز ضعیف است.

 

۱- غول های تکنولوژی، انتظارات رابراورده نکردند

سیلیکون ولی نتایجی را ارائه داد که انتظارات برای درآمد را از بین برد. اما هنوز هم نگرانی برای چشم اندازهایی که باشند، ادامه دارد.

فیس بوک، اپل (NASDAQ: AAPL) و آمازون (NASDAQ: AMZN) همگی در معاملات بعد از پایان بازار سقوط کردند و در بازار پیش از بازار به دلیل نگرانی در مورد هزینه های ورودی بالاتر، ریسک تنظیم مقررات پس از انتخابات و در مورد اپل، عدم موفقیت در بازارها، پایین باقی ماندند.

تنها سهام گوگل به اخبار روز واکنش مثبت نشان داد و پس از آنکه این شرکت گفت تجارت تبلیغاتی خود در سه ماهه گذشته برگشت و قول داد که در آینده به طور جداگانه تعداد کسب و کار میزبانی Cloud خود را گسترش دهد. گول در معاملات پیش از بازار ۶٫۶٪ افزایش نشان داد.

 

۲- ین به بالاترین سطح چهار ساله نزدیک می شود ؛ یورو نتوانست از تولید ناخالص داخلی تاثیر مثبت بگیرد

ین در بالاترین میزان بسته شدن هفتگی خود در برابر دلار طی چهار سال گذشته بود، زیرا ریسک گریزی ناشی از آخرین موج شیوع ویروس کرونا در اروپا و ایالات متحده تقاضا برای ارز مورد علاقه بازار را تحت فشار قرار داد.

در ساعت ۱۵:۰۰، پس از داده های تولید صنعتی ژاپن برای ماه سپتامبر، دلار در پایین ترین سطح قبلی بود. به نظر می رسد مواجهه ژاپن با اقتصاد گسترده آسیا نیز از آن حمایت می کند. تولید صنعتی کره نیز انتظارات را پشت سر گذاشت و ۸٫۰ درصد نسبت به ماه سپتامبر رشد کرد.

یورو، پس از رسیدن به پایین ترین سطح یک ماهه در روز پنجشنبه، در پاسخ به پیش بینی بد رئیس بانک مرکزی اروپا برای اقتصاد، در زیر فشار ۱٫۱۶۵۳ دلار باقی ماند. داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم بهتر از حد انتظار برای منطقه یورو ، ۱۲٫۷  در سه ماهه بیشتر از ۹٫۴  کهانتظار می رفت اعلام شد، اما به یورو کمکی نکرد.

 

۳- سهام پایین تر باز می شود. نگاه ها به گزارش درآمد

سهام ایالات متحده قرار است روز جمعه با افت مجدد روبرو شود که با واکنش به درآمد تکنولوژی های بزرگ پس از بسته شدن بازار در روز پنج شنبه، کاهش یافت.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو ۳۰ با افت ۱۸۳ واحدی معادل ۰٫۷٪ مواجه شدند، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با افت ۰٫۷٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 با افت ۱٫۱٪ مواجه شدند.

به غیر از Gigacaps، سهام تویتر پس از هشدار در مورد سیستم عامل رسانه های اجتماعی در مورد افزایش هزینه ها و ضربه احتمالی هزینه های تبلیغات در سه ماهه چهارم مربوط به انتخابات، بیش از ۱۶ درصد در بازارهای اولیه کاهش یافت. این سرویس همچنین در این سه ماهه به جای ۹ میلیون مورد انتظار، فقط ۱ میلیون کاربر فعال اضافه کرده است. یکی از عملکردهای نسبی Netflix (NASDAQ: NFLX) این بود که اعلام کرد قیمت آن را برای مشترکین ایالات متحده در روز پنجشنبه افزایش می دهد.

ضعیف بودن احساسات بازار نشان می دهد که داده های مربوط به درآمد شخصی و هزینه ها ۱۶:۰۰ دقیق تر از حد معمول کنترل می شود. بررسی احساسات مصرف کننده در میشیگان در ساعت ۱۷:۳۰ دنبال می شود.

 

۴- گروه Ant Mania

پیشنهاد عمومی گروه Ant Mania همچنان با شکستن رکورد سرمایه گذاران خرده فروشی بیش از ۲٫۸ تریلیون دلار (بله ، تریلیون) سفارش برای سهام خود ثبت کردند.

این بیشتر از کل تولید ناخالص داخلی انگلستان، هفتمین اقتصاد بزرگ جهان یا کل سرمایه بازار بورس سهام آلمان یا کانادا است.

گروه خدمات مالی چین که حول سیستم پرداخت Alipay ساخته شده است، پیش از این فروش سهام به خریداران موسسه را با قیمتی که حداقل ۳۴٫۴ میلیارد دلار به اتمام رسانده است. به نظر می رسد با توجه به پیشنهادات بیش از حد خرده فروشی،  پذیره نویسان گزینه کفش سبز را اعمال می کنند.

 

۵- نفت غافلگیر می شود

قیمت نفت خام از پایین ترین سطح در نزدیک به پنج ماه گذشته برگشت اما بسیار پایین تر از محدوده معاملات تابستان بود.

در ساعت ۱۴:۰۰، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده تقریباً بدون تغییر در ۳۶٫۱۶ دلار در هر بشکه بود که بیش از یک دلار نسبت به پایین ترین میزان روز پنجشنبه افزایش داشت، اما همچنان با افت حدود ۱۰ درصدی در این هفته ادامه دارد. معیار بین المللی برنت نیز با توجه به افزایش نگرانی ها مبنی بر اینکه افزایش پرونده های Covid-19 منجر به از بین رفتن تقاضای بیشتر در پایان سال خواهد شد، ۰٫۲٪ افت کرد و به ۳۸٫۲۰ دلار در هر بشکه کاهش یافت.

در جبهه شرکت ها، شورون (NYSE: CVX) سود غافلگیرکننده و اکسون موبیل ضرر کمتر تر از حد انتظار برای سه ماهه گزارش کردند، در حالی که توتال فرانسه درآمد بهتر از حد انتظار را گزارش داد و دوباره از سطح سود سهام قبل از همه گیری خود دفاع کرد.

تعداد دکل های بیکر هیوز هفته را در ساعت ۸:۳۰ دور می زند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.