0

پنج نکته طلایی (Oct-29)

 گزارش های غول های فناوری، اپل (NASDAQ: AAPL) ، آمازون (NASDAQ: AMZN) ، الفبا (NASDAQ: GOOGL) و فیس بوک (NASDAQ: FB)؛ اعلام خواهد شد. ایالات متحده ارقام تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم را منتشر می کند که رکورد شکنی می کند. اما تولید ناخالص داخلی را به جایی که قبل از همه گیری بود باز نمی گرداند. ادعاهای بیکاری هفتگی نگاه به روزتری به وضعیت اقتصاد خواهد داد. بانک مرکزی اروپا یک روز پس از تشدید اقدامات بهداشت عمومی فرانسه و آلمان برای جلوگیری از ویروس کرونا، تشکیل جلسه داد و بانک های مرکزی برای اولین بار در یک دهه گذشته در سه ماهه سوم فروشنده طلا خالص شدند.

 

۱- گزارش درآمد غول های فناوری

امروز اوج گزارش درآمد را خواهیم داشت. اپل، آمازون، فیس بوک و گوگل گزارش های خود را پس از پایان کار اعلام خواهند کرد. این درآمد تنها یک روز پس از حضور برخی از مدیران عامل آنها در کنگره به دست می آید. بنابراین این زمان باعث عدم وانایی در دفاع از سود انحصاری خود در شرایط سخت اقتصادی در سراسر اقتصاد می شود.

فروش در سهام مایکروسافت (NASDAQ: MSFT) پس از آنکه انتظارات را در سه شنبه شب نتوانست براورده کند، باعث احتیاط تحلیلگران شده است. در میان نشانه هایی که نشان می دهد سرمایه گذاران نگران ارزیابی های غول های فناوری هستند،  بسیاری از افراد آن ها را به عنوان پناهگاهی امن تر از مسیرهای دیگر در بازار امسال می دانند.

سهام مهم امروز اپل است  زیرا خبری منتشر شد که نشان می دهد رقیبش سامسونگ به لطف افزایش فروش تلفن های هوشمند و تقاضای زیاد تراشه های حافظه بیشترین سود خود را در ۱۸ ماه گذشته داشته است. این شرکت همچنین در حال جایگزینی برای Huawei در بخشهایی از تجارت شبکه های بی سیم است.

 

۲- تولید ناخالص داخلی (سه ماه سوم)، مطالبات بیکاری

ایالات متحده ارقام مربوط به تولید ناخالص داخلی را برای سه ماهه سوم در ساعت ۱۶:۰۰، همراه با گزارش ادعاهای بیکاری هفتگی ارائه خواهد کرد.

در حالی کمتر از یک هفته مانده است تا انتخابات، نمی توان گفت از این دو گزارش، کدام یک پویایی اقتصادی مهمتری دارد. تعداد بیکاران هفتگی بسیار به روز هستند و تأثیر مستقیم تری بر احساسات مصرف کننده و رأی دهندگان دارند.

با این حال، این فقط تولید ناخالص داخلی است که توجه بیشتری را به خود جلب خواهد کرد. البته فقط به دلیل اعداد اغراق آمیز تولید شده توسط سالانه سازی اعداد. تحلیلگران انتظار دارند سالانه ۳۱ درصد افزایش داشته باشد. (اگرچه بی سابقه است). اما تولید ناخالص داخلی واقعی را به سطح قبل از همه گیری خود نمی رساند.

داده های معاملات فروش خانه نیز در ساعت ۱۷:۳۰ اعلام می شود.

 

۳- رشد ملایم سهام

سهام ایالات متحده قرار است پس از بدترین روز در چهار ماه گذشته، با جهشی ضعیف باز شود. این امر به کمک برخی از به روزرسانی های شرکت ها طی انجام می شود، اما هنوز هم تحت تأثیر گسترش ویروس Covid-19 در سراسر ایالات متحده و اروپا قرار دارد.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی Dow 30 با ۶۳ واحد افزایش، ۰٫۲٪ رشد داشت، در حالی که S&P 500 Futures  ۰٫۴٪ و NASDAQ Futures  ۰٫۷٪ رشد داشتند.

علاوه بر گزارش درآمدی Big Tech بعد از بسته شدن بازار انجام می شود، بسیاری از به روز رسانی ها برای جلب توجه وجود دارد: Comcast (NASDAQ: CMCSA) ،Anheuser Busch Inbev (NYSE: BUD) و Royal Dutch Shell (LON: RDSa) از این دسته هستند.

Shopify (NYSE: SHOP) و Kraft Heinz (NASDAQ: KHC) نیز فروش قوی تر از حد انتظار را برای سه ماهه اعلام کردند.

 

۴- در حالی که بانک مرکزی ژاپن پیش بینی رشد را کاهش می دهد، بانک مرکزی اروپا قرار است تشکیل جلسه دهد

بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت جلسه می گذارد. با این سوال بزرگ که آیا بلافاصله نسبت به تشدید محدودیت های اقتصادی و اجتماعی در آلمان و فرانسه که روز چهارشنبه اعلام شد واکنش نشان می دهد؟

هنوز هم گمان می رود که بانک مرکزی اروپا برای اعلام هرگونه حرکت جدید تا دسامبر منتظر خواهد ماند. اما برای زنده  نگه داشتن بازارها، کریستین لاگارد ممکن است در کنفرانس مطبوعاتی خود که از ساعت ۱۷:۳۰ آغاز می شود، از افزایش خرید اوراق قرضه از طریق برنامه خرید اضطراری همه گیر ۱٫۳۵ تریلیون یورویی (۱٫۵ تریلیون دلار) خبر دهد.

بانک ژاپن تغییری در سیاست های پولی خود ایجاد نکرد، اما گفت که اقتصاد ژاپن در سال تا مارس بیش از انقباض ۴٫۷ درصدی که پیش از این پیش بینی کرده بود، ۵٫۵ درصد کاهش می یابد.

 

۵- بانک های مرکزی برای اولین بار در یک دهه گذشته طلا می فروشند

بانک های مرکزی در سه ماهه سوم برای اولین بار در طول یک دهه، فروشنده طلا بودند و از رکورد بالا قیمت های ایجاد شده توسط تقاضای سرمایه گذاران برای پوشش دادن در برابر خطرات همه گیرانه بهره مند شدند.

براساس شورای جهانی طلا، بانک های مرکزی ترکیه و ازبکستان (که هر دو با چالش های شدید  تراز پرداخت مواجه هستند) بیشترین فروش را داشتند.

بانک های مرکزی به افزایش نرخ طلا بین سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ کمک کردند. زیرا ذخایر خود را تقویت کردند تا اعتماد به اقتصاد جهانی موجب شد تجمع قبلی در شمش معکوس شود. شورای جهانی طلا گفت: ستون اصلی تقاضا برای طلای فیزیکی، از خریداران جواهرات در چین و هند، در ماه های اخیر با افزایش قیمت ها به طور قابل توجهی ضعیف شده است. به ویژه تقاضای جواهرات هند حدود ۵۰٪ کاهش یافته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.