0

پنج نکته طلایی (Oct-27)

امیدها در مورد بسته‌ی حمایتی پایان یافت. AMD قرار است در یک قرارداد ۳۵ میلیارد دلاری با Xilinx ادغام شود. گزارشات ارنینگ ها و داده‌های اقتصادی اعلام میشوند. بانک‌های اروپا نشانه‌هایی از بهبودی را نشان میدهند و سهام‌ها و نفت پس از اینکه ترس از شرایط ویروس که باعث خسارات سنگین شده بود، صعود کردند.

 

۱- امیدهای محرک کمرنگ می شوند؛ کالاهای بادوام ، داده های قیمت خانه به دلیل

امیدها برای توافق بسته محرک اقتصادی ایالات متحده در کوتاه مدت قوی بود، اما در حالی که رهبر اکثریت میچ مک کانل مجلس سنا را به ۹ نوامبر موکول کرد، امیدها از بین رفت.

جمهوری خواهان سنا عمده ترین مانع مذاکرات در روزهای اخیر بوده اند و از همراهی با درخواست های رئیس جمهور ترامپ برای بسته بزرگتر خودداری کردند.

به روزرسانی های مربوط به اقتصاد شامل سفارشات کالاهای بادوام برای ماه سپتامبر در ساعت ۱۶:۰۰، داده های قیمت مسکن در ۱۶:۳۰ و نظرسنجی منطقه ای Richmond Fed به همراه شاخص احساسات مصرف کننده کنفرانس کنفرانس در ۱۷:۳۰ اعلام می شود.

 

۲توافق AMD  و Xilinx

شرکت Advanced Micro Devices در یکی از بزرگترین معاملات ادغام سال تاکنون توافق کرده است که تراشه ساز رقیب،Xilinx ، را در معامله‌ای با ارزش ۳۵ میلیارد دلاری خریداری کند.

این توافق اساساً بازارهای جدیدی را برای AMD باز میکند که به طور سنتی بر روی تراشه‌هایی تمرکز میکند که در لپ تاپ‌ها و سیستم‌های بازی استفاده میشوند. Xilinx متخصص در تراشه‌هایی است که میتوانند توسط خریداران آنها، از جمله اپراتورهای مرکز داده ، شرکت های ارتباط از راه دور و بخش دفاع ، دوباره برنامه ریزی شود.

این معامله موجی از ادغام در بخش تراشه سازی را ادامه میدهد، درست چند هفته پس از توافق انویدیا برای خرید طراح تراشه ARM Holdings مستقر در انگلستان از Softbank به مبلغ ۴۰ میلیارد دلار.

 

۳- بازار  سهام آماده رشد آرام

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است پس از بدترین روز خود در یک ماه گذشته در روز دوشنبه، با یک شروع ملایم آغاز به کار کنند.

تا ساعت ۱۴:۵۰، معاملات آتی Dow 30 با ۱۰۲ واحد افزایش یا ۰٫۴ درصد رشد کردند، در حالی که معاملات آتی S&P 500 به طور موازی افزایش یافت. معاملات آتی Nasdaq اندکی بهتر عمل می کردند، ۰٫۵ درصد بالا رفت.

امروز برای گزارشات درآمدی، روز شلوغی است و شرکت‌های داروسازی پیشگام بوده‌اند. Merk قوی‌ترین عملکرد را داشت و Pfizer در سود کمی از انتظارات بالاتر بود، اما در درآمد نه. سهام Eli Lilly پس از اعلام ۴٪ کاهش سود در سه ماهه سوم، یک روز پس از تأیید اینکه درمان آنتی بادی تجربی آن برای کرونا نتایج مطلوبی را در آزمایشات به دست نیاورده است. در پیش گشایش بازار ۳٪ سقوط کرد.

 

۴بانک‌های اروپایی با نتایج قوی بر مقامات فشار می‌آورند

دو بانک بزرگترین بانک اروپا نتایج قوی تر از حد انتظار را به دست آوردند و به مقامات قاره فشار آوردند تا ممنوعیت های فعلی پرداخت سود سهام را لغو کنند.

سهام HSBC امروز ۶.۴٪ افزایش یافت و به بالاترین قیمت در ۱۰ هفته‌ی گذشته رسید، پس از آنکه بهبود اقتصاد چین ب آن کمک کرد تا گزارش سود بالاتر و ضوابط وامی کمتری گزارش کند. سانتاندر مستقر در اسپانیا نیز پس از ارتقا رشد در برزیل و مکزیک، دو مورد از مهمترین بازارهای آن، انتظارات را پشت سر گذاشت.

سرمایه پایه ۱ ، معیار اصلی قدرت مالی ، در هر دو بانک افزایش یافت. HSBC گفت که به دنبال اعلام سود سهام برای سال ۲۰۲۰ است و اوایل سال آینده تصمیم گیری خواهد کرد ، در حالی که سهامداران سانتاندر قرار است هفته آینده درباره پیشنهاد سود سهام رای دهند.

 

۵- بازگشت قیمت نفت

پس از افت روز گذشته مانند سایر دارایی‌های پرریسک، قیمت نفت یک شبه برگشت. اما معاملات آتی نفت خام آمریکا همچنان زیر ۳۹ دلار در هر بشکه مانده است، در حالی که معاملات آتی برنت به ۴۱.۲۳ دلار در هر بشکه رسیده است. همچنین قیمت آنها به پایین‌ترین محدوده‌ی خود در چهار ماه گذشته رسیده است.

ازطرف دیگر BP انگلستان برای سه ماهه‌ی خود افت کمی را گزارش کرده است. سهام BP اکنون که دیگر نیازی به کاهش بیشتر سود سهام خود را ندارد، ۰.۸٪ رشد کرد.

تمرکزها امروز بر ارزیابی هفتگی انبارهای نفت خام ایالات متحده در ساعت ۱۲ شب به وقت ایران توسط موسسه آمریکایی نفت خواهد بود. داده‌های GasBuddy حاکی از آن است که تقاضای بنزین ایالات متحده هفته گذشته حدود ۰.۵٪ کاهش یافته است.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.