0

پنج نکته طلایی (Oct-22)

رییس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ و جو بایدن در آخرین مناظره ریاست جمهوری دیدار میکنند، تسلا از انتظارات در سه ماهه‌ی سوم فراتر رفت، نتایج اینتل و مطالبات هفتگی بیکاری ارائه میشوند و آمار همه‌گیری اروپا بدتر شده است.

۱- دور دوم و پایانی مناظرات آمریکا
در حالی که از نظر بسیاری، این آخرین فرصت برای ترامپ برای نظرسنجی قبل از ۳ نوامبر است، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در آخرین مناظره تلویزیونی مبارزات انتخابات ریاست جمهوری، رقیب حزب دموکرات، جو بایدن را به خود جلب می کند.
این بحث یک روز پس از آن صورت می گیرد که به نقل از سایت Investing.com، رئیس اطلاعات ملی ترامپ ، جان راتکلیف و رئیس FBI ، کریستوفر وری گفتند که عوامل ایرانی و روسی تعداد رای دهندگان ثبت شده را هک کرده و از این اطلاعات برای تأثیرگذاری در انتخابات استفاده می کردند. در حالی که راتکلیف گفت تلاش ایران برای آسیب رساندن به کارزار انتخاباتی ترامپ است و گزارش ها حاکی از ارسال ایمیل های ترسناک به دموکرات های متمرکز بوده و به آنها می گوید “به ترامپ رای دهید”. گفته می شود این ایمیل ها توسط گروه راست گرای “پسران مغرور” ارسال می شوند.
در حالی که مذاکره کنندگان از هر دو طرف روز چهارشنبه اعلام کردند عدم فرصت برنامه ریزی و مقاومت در مجلس سنایتحت کنترل جمهوری خواهان رای گیری را سخت کرده است، به نظر می رسد احتمال تصویب بسته اقدامات محرک قانونگذاران آمریکایی قبل از انتخابات از بین رفته است.

۲- تسلا رکورد زد
تسلا انتظارات گذشته خود را با ثبت سود سه ماهه منتهی به سپتامبر ارتقا بخشید. این امر به کمترین هزینه های تولید کمک کرد که حتی بدون حمایت از اعتبار حدود ۴۰۰ میلیون دلاری مربوط به آلاینده ها، سود عملیاتی کسب کند.
این ابهامات شک و تردیدهای موجود در مورد سودآوری اساسی مدل تجاری تسلا را برطرف می کند و شانس ورود سهامش به S&P 500 را تقویت می کند.
گمانه زنی ها مبنی بر اینکه هزاران وجوه تحت مدیریت منفعل مجبور به خرید سهام در آن لحظه خواهند شد ، نیروی محرکه چهار برابر شدن سهام در سال جاری بوده است. سهام با واکنش به این اخبار حدود ۴٫۸ درصد در بازار پیش فروش افزایش یافت.

۳- سهام پایین تر باز می شود. سررسید مطالبات بیکاری
بازارهای سهام ایالات متحده با ناامیدی از عدم توافق در مذاکرات برای محرک، با افزایش ضررهای روز چهارشنبه، با افت روبرو خواهند شد. وقتی ادعاهای بیکاری هفتگی منتشر می شود، این ترس ها می توانند در ساعت ۱۸:۰۰ بار دیگر شعله ور شوند. تحلیلگران انتظار دارند ادعاهای اولیه از ۸۹۸،۰۰۰ به ۸۶۰،۰۰۰ هفته گذشته کاهش یابد.
در ساعت ۱۳:۵۵ معاملات آتی داو با ۴۷ واحد افت، یا ۰٫۲٪ کاهش یافت. در حالی که قراردادهای فیوچرز S&P 500 Futures و NASDAQ به یک اندازه سقوط کردند.
فهرست اولیه درآمد AT&T (NYSE: T) اعلام خواهد شد که کمتر از پیش بینی های مجمع خواهد بود، اما انتظارات درآمد در سه ماهه سوم را برآورده می کند. گروه تجهیزات پزشکی Danaher (NYSE: DHR) نیز ممکن است نظرها را به خود جلب کند. ارنینگ های کوکاکولا (NYSE: KO)، نورثروپ گرومن (NYSE: NOC)، کیمبرلی-کلارک (NYSE: KMB) و داو (NYSE: DOW) همه قبل از شروع بازار است، در حالی که اینتل و Expedia (NASDAQ: EXPE) در صدر جدول قرار دارند و پس از بسته شدن بازار ارنینگ دارند.

۴- سایه کرونا روی اروپا
ایتالیا و آلمان بیشترین تعداد یک روزه خود را برای مبتلایان جدید Covid-19 منتشر کردند و این نگرانی را افزایش می دهد که اروپا ناگزیر دوباره به سمت نوعی قرنطینه در اوایل سال می رود. انگلیس همچنین افزایش چشمگیری در مبتلایان جدید نشان داد.
موج دوم همه گیری به طور فزاینده ای خود را در داده های احساسات اروپا نشان می دهد: اعتماد مصرف کننده آلمانی در بروزرسانی ماهانه GfK که اوایل روز دوشنبه منتشر شد و همچنین اعتماد به نفس تجارت فرانسه کاهش یافت.
در همین حال، به نظر می رسد مقامات بانک مرکزی اروپا زمینه را برای گسترش برنامه خرید اوراق قرضه خود آماده می کنند.
به روزرسانی های درآمد از اروپا حاکی از آن است که گروه های مصرف کننده در سراسر طیف با زندگی زیر سایه ی Covid-19 سازگار هستند. در حالی که Unilever (NYSE: UL)، هرمس و پرنود ریکارد (PA: PERP) همه در سه ماهه سوم بازگشتی خوبی دارند. گروه هواپیمایی بین المللی با این حال گفت که انتظار جریان نقدی عملیاتی منفی در سه ماهه‌ی فعلی را دارد‌.

۵- تثبیت قیمت نفت پس از شوک ذخایر بنزین
قیمت نفت خام پس از افت شدید روز چهارشنبه در پاسخ به گزارش اداره اطلاعات انرژی مبنی بر افزایش ذخایر بنزین ۲ میلیون بشکه‌ای ایالات متحده در هفته گذشته، در سطوح پایین‌تر تثبیت شد.
این اعداد باعث ایجاد نگرانی در مورد این شد که سرانجام کرونا در ایالات متحده بر روی تقاضای سوخت ایالات متحده تأثیر گذاشت، پس از اینکه در طی دو هفته‌ی گذشته مقاوم بود.
تا ساعت ۲بعد از ظهر به وقت ایران، قیمت نفت خام آمریکا ۰.۲٪ رشد کرده و به ۴۰.۲۲ دلار رسیده بود و برنت نیز همین مقدار افزایش یافته و به ۴۱.۲۲ دلار رسیده بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.