0

پنج نکته طلایی (Oct-21)

تلاش برای سازش در مورد بسته محرک کماکان ادامه دارد. تسلا (NASDAQ: TSLA) درآمد خود را گزارش می دهد. دلار و اوراق قرضه با امیدهای فزاینده ای برای معامله قبل از انتخابات رو به کاهش است. نتفلیکس (NASDAQ: NFLX) ناامید کننده بود، اما اسنپ (NYSE: SNAP) این خوب ظاهر شد. دولت ایالات متحده جدیدترین اطلاعات هفتگی موجودی نفت را منتشر می کند.

 

۱- وقت اضافه برای مذاکرات محرک، دلار و رکود اوراق قرضه

تئاتر سیاسی در مورد بسته محرک های مالی ایالات متحده به یک روز دیگر کشیده می شود، رئیس مجلس نمایندگان نانسی ضرب العجل داده شده به طرفین برای توافق را تمدید کرد و رئیس جمهور دونالد ترامپ فشار بیشتری بر جمهوری خواهان سنا از طریق توئیتر و مبارزات انتخاباتی برای موافقت با گزینه های گسترده برای بسته اقدامات حمایتی را افزایش داد.

افزایش اعتماد به نفس باعث افزایش بازدهی ۱۰ و ۳۰ ساله خزانه داری ایالات متحده و بالاترین حد خود در بیش از چهار ماه برسد و همچنین شاخص دلار را به پایین ترین سطح در شش هفته گذشته برساند.

در یک روز نسبتاً سبک برای داده ها، نگرانی های کلان بر نتیجه هرگونه گفتگوهای بعدی بین پلوسی و وزیر خزانه داری استیون منوچین متمرکز خواهد شد. همچنین سخنرانی هایی از رئیس فدرال کلیولند، لورتا مستر و، لئل برینارد ، فرماندار بانک فدرال انجام خواهد شد. در صورت پیروزی جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر، برینارد به عنوان وزیر خزانه داری احتمالی معرفی می شود.

 

۲- نتفلیکس ناامید کننده است، اسنپ سلام می کند

درآمد نتفلیکس دوباره ناامید کننده بود و سهام آن را در معاملات بعد از بازار سه شنبه بیش از ۵٫۵ درصد پایین آورد. ارقام این شرکت نشان داد که میزان سود آن در مشترکان جدید فقط در نیمه اول فقط “بالا” بوده است که منجر به رشد کندتر در سه ماهه سوم شده است. سود هر سهم نیز به دور از انتظار بود.

حتی در این صورت، این شرکت در بهترین سال از نظر رشد مشترکین در مسیر خود قرار دارد.

کسانی که به دنبال تغییر بیشتر در چشم انداز اساسی یک شرکت هستند، اسنپ را دنبال می کنند که در سه ماهه سوم پس از بسته شدن بازار در روز سه شنبه، فروش بسیار بهتر از حد انتظار و ضرر کمتر از حد انتظار داشته است. افزایش ۲۴٪ سهام این شرکت  در معاملات پیش از بازار، به بالاترین رکورد ش تبدیل شده است.

 

۳- سهام در میان طغیان سودها باز می شود

در پاسخ به پیشرفت مذاکرات محرک در روز سه شنبه افزایش یافته و اخبار مربوط به شکایت ضد انحصاری وزارت دادگستری علیه Alphabet ، مالک Google (NASDAQ: GOOGL) ، بازارهای سهام ایالات متحده آماده است تا صعود خود را آغاز کند.

تا ساعت ۱۳:۵۰ معاملات آتی داو ۸٫۵ واحد کاهش یا کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 کمتر از ۰٫۱ درصد و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز بالاتر بود.

سیل درآمدی عملکرد رکت هاعباتند از: Verizon (NYSE: VZ) و Abbot Labs و NextEra Energy (NYSE: NEE) ، Biogen NASDAQ: BIIB) ، CSX (NASDAQ: CSX) و Kinder Morgan (NYSE: KMI) که همگی در طول روز به پایان می رسند. Xilinx (NASDAQ: XLNX) ، Edwards Lifesciences (NYSE: EW) ، Equifax (NYSE: EFX) و Las Vegas Sands (NYSE: LVS) هم پس از بازار گزارش می دهند.

 

۴- گزارش درآمد تسلا

شرکت خودروساز برقی Elon Musk پس از بازار، در زیر کانون توجهات جدی برای ارائه سود  پس از عدم موفقیت در متقاعد کردن متولیان شاخص S&P’s که شایسته حضور در S&P 500 با سود در سه ماهه دوم است، لایحه فصل درآمد را اعلام خواهد کرد.

در حالی که این شرکت قبلاً رکورد تحویل سه ماهه گذشته را ارسال کرده است، به نظر می رسد با شروع استفاده از کارخانه شانگهای -برای تولید بزرگترین بازار EV جهان- برای صادرات به اروپا و سایر بازارها، حاشیه های عملیاتیش تحت فشار قرار گرفته اند.

 

۵- افزایش نرخ نفت در پی ضعف دلار. نگاه ها به آمارهایاداره اطلاعات انرژی

بهای نفت خام در واکنش به پیشرفت در مذاکرات محرکه ایالات متحده از بالاترین سطح برخوردار بود اما همچنان به خوبی پشتیبانی می شود و این به ضعف دلار کمک می کند و باعث می شود نفت برای خریداران غیر آمریکایی ارزان شود.

هر بشکه معاملات آتی نفت خام ایالات متحده در ساعت ۱۴:۰۰، ۴۱٫۰۹ دلار در هر بشکه بود که ۱٫۵٪ در روز افزایش داشت، در حالی که هر بشکه معاملات آتی Brent با ۱٫۲٪ کاهش به ۴۲٫۶۶ دلار در هر بشکه رسید.

در ساعت ۱۸:۰۰، اداره اطلاعات انرژی، داده های هفتگی خود را در مورد موجودی نفت منتشر می کند.  پس از آنکه موسسه نفت آمریکا اواخر روز سه شنبه ساخت حدود ۶۰۰۰۰۰ بشکه را تخمین زد، . پیش بینی اجماع برای جذب بیش از ۱ میلیون بشکه باعث تعجب خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.