0

پنج نکته طلایی (Oct-20)

امروز آخرین مهلت بسته ی محرک افسانه ای است، Netflix (NASDAQ: NFLX) گزارش درآمد خود را اعلام می کند، اینتل (NASDAQ: INTC) بخش عمده ای از گذشته خود را می فروشد و تعداد ادغام های شیل بیشتری می شوند.

 

۱- مهلت آخر محرک

امروز، روز آخر مهلت دولت ترامپ و مجلس سنا تحت کنترل جمهوری خواهان است تا با دموکرات های مجلس در مورد یک بسته حمایت اقتصادی به توافق برسند. گویا با توجه به چگونگی اوضاع، این ضرب الاجل ها معنای زمان محدود را دارند، و این یک واقعیت انکارناپذیر است که زمان کمی برای توافق قبل از انتخابات باقی مانده است.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان روز دوشنبه گفت که شکاف بین دو طرف در حال کاهش است، اما در حقیقت هیچ یک از طرفین نیاز به توافق را مهمترین عنصر مبارزات انتخاباتی خود نمی دانند.

از طرفی  در مسیر مبارزات انتخاباتی، رئیس جمهور دونالد ترامپ گزارش های مربوط به جمع آوری کمک مالی را کم اهمیت جلوه داد و گفت که اگر مجبور باشد می تواند کمک هایی به میزان یک میلیارد دلار در روز  جمع آوری کند، به عنوان مثال با استخراج پول از اکسون موبیل (NYSE: XOM).

اکسون از طریق توییتر گفت: “ما از اظهارات رئیس جمهور در مورد تماس فرضی با مدیرعامل خود مطلع هستیم و فقط این تماس فقط برای مطلع کردن ما بود.

 

۲- نتایج Netflix

مشهورترین سهام اقامت در خانه جهان به دلیل آخرین به روزرسانی های سه ماهه خود را پس از بسته شدن بازار، مورد توجه است.

تحلیلگران انتظار دارند که به این شرکت در این سه ماه ۲٫۵ میلیون مشترک جدیداضافه شده باشد و هر سهم ۲٫۱۲ دلار سود نیز کسب کند که نسبت به سال گذشته حدود ۴۵ درصد رشد داشته است. این شرکت پیش بینی های اجماع در هر دو فصل گذشته را از دست داده است، اما این مانع از دو برابر شدن سهام در سال جاری نشده است، زیرا همه گیری سرعت حرکت جهانی  به سمت خدمات پخش جریانی و دور شدن از شبکه های تلویزیون  را تسریع می کند.

یکی از معیارهای جالب توجه در انتشار امشب ممکن است متوسط زمان تماشای هر مشترک با توجه به افزایش مشکلات تولید محتوای جدید باشد.

 

۳- با نگاه به واشنگتن، سهام بالاتر باز می شود

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است روز سه شنبه بالاتر باز شود و برخی از خسارات وارده در معاملات اواخر روز دوشنبه را جبران کند زیرا امیدهای بسته تحریک مجدداً ناپایدار است.

در ساعت ۱۳:۵۵ معاملات آتی داو با ۱۹۰ واحد افزایش، ۰٫۷٪ افزایش یافت. در حالی که S&P 500 Futures و NASDAQ Futures هر دو ۰٫۸٪ رشد داشتند.

پس از خبر موافقت اینتل، برای فروش معامله تراشه حافظه NAND خود به قیمت ۹ میلیارد دلار به SK Hynix کره جنوبی، امروز سهام این کمپانی مورد توجه است. با این خبر، سهام Hynix در سئول ۱٫۷٪ سقوط کرد.

سایر گزارش های سهام عبارتند از: Procter & Gamble ، Philip Morris (NYSE: PM) و Lockheed Martin (NYSE: LMT) قبل از باز شدن بازار و Texas Instruments (NASDAQ: TXN) و America Movil (NYSE: AMX) پس از بسته شدن بازار.

 

۴- ایرلند به سمت قرنطینه پیش می رود

ایرلند تمام مشاغل غیر ضروری را به مدت شش هفته در قرنطینه قرار داد، در اقدامی که چشمگیرترین اقدام دولت های اروپایی برای کنترل موج دوم Covid-19 است.

در حالی که اخیراً دولتهای دیگر در اروپا نیز محدودیتهای خود را در سطح محلی شدت بخشیده اند، هیچ كدام تا دوبلین پیش نرفته اند و این مسئله را به عنوان یك آزمون مهم برای پاسخگویی به سیاستهای عمومی در آغاز زمستانی طولانی و دشوار در آورده است.

اقدامات ایرلندی به ویژه برای اطمینان از موفقیت در برگرداندن منحنی کرونا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در جای دیگر اروپا، ولز نیز اعلام کرد دو هفته قرنطینه اعلام کرده است.

 

۵- ادغام ها در بخش شیل ادامه دارد

رونق ادغام نفت در جریان است. طبق گفته وال استریت ژورنال ، منابع طبیعی پایونیر (NYSE: PXD) در حال مذاکره با Parsley Energy (NYSE: PE) برای ادغام در بخش شیل در حال انجام است.

این خبر تنها یک روز پس از تأیید ConocoPhillips (NYSE: COP) مبنی بر خرید Concho Resources (NYSE: CXO) به قیمت ۹٫۷ میلیارد دلار در معامله ای که باعث ایجاد بزرگترین نمایش خالص بالادست ایالات متحده می شود، به  گوش رسید.

Pioneer  و Parsley در حال برنامه ریزی برای معامله تمام سهام با حق بیمه پایین هستند، چیزی که موجب صرفه جویی در پول در یک فضای چالش برانگیز قیمت می شود. به دلیل ناامیدی ناشی از عدم اعلام بلوک اپک پلاس  برای تمایل خود نسبت به تأخیر انداختن افزایش تولید برنامه ریزی شده برای ۱ ژانویه، قیمت نفت خام ایالات متحده کاهش یافت.

اطلاعات موجودی صنعت نفت آمریکا طبق معمول ساعت ۲۴:۰۰ ارائه می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.