0

پنج نکته طلایی (Oct-19)

اقتصاد چین در سه ماهه سوم نیز به بهبودی خود ادامه داد. ۴۸ ساعت مهلت برای دستیابی به توافق در مورد محرک های مالی ایالات متحده و دیدار بزرگ اوپک و متحدانش در وین.

۱- ادامه ی بهبودی اقتصاد چین در سه ماهه سوم
چین همچنان تنها اقتصاد بزرگ جهان است که قرار است امسال رشد کند. آمارهای رسمی منتشر شده طی نشان می دهد ناخالص داخلی در سه ماهه سوم ۲٫۷٪ رشد کرده و نسبت به سال گذشته ۴٫۹٪ رشد داشته است.
در حالی که رشد سه ماهه نسبت به افزایش ۱۱٫۷ درصدی در سه ماهه منتهی به ژوئن کاهش شدیدی داشت و در آستانه پیش بینی توافق، ۳٫۲٪ افت داشت. با این وجود گزارش سه ماهه با یک رکورد نسبتاً قوی به پایان رسید. داده های سپتامبر برای خرده فروشی و تولیدات صنعتی هر دو قوی ترین ماه خود را از زمان بروز کرونا پشت سر گذاشتند.

۲- پلوسی برای بسته محرک ۴۸ساعت مهلت داد
تئاتر سیاسی پیرامون بسته محرک های مالی ایالات متحده همچنان ادامه دارد، سخنگوی مجلس نمایندگان نانسی پلوسی در آخر هفته گفت که او هنوز هم خوش بین است که می تواند قبل از انتخابات در ۳ نوامبر به توافق برسد.
پلوسی تا عصر سه شنبه برای توافق، مهلت تعیین کرد. زمان کمی که برای پایان دادن به اختلافات گسترده باقی مانده است.
میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا در آخر هفته گفت که اتاق فوقانی تحت کنترل حزب جمهوری‌خواه رأی گیری درباره اقدامات فردی برگزار می کند. استراتژی که هنوز هم هدف آن جلوگیری از ثبت نام در برنامه های دموکرات های مجلس برای انتقال پول به دولت های ایالتی و محلی است.
پرزیدنت ترامپ که طبق آخرین نظرسنجی ها هنوز هم حدود ۹ امتیاز از رقیب جو بایدن عقب تر است، در همین حال ادعا کرد که از یک بسته محرک بزرگتر از پیشنهادی که پلوسی پیشنهاد کرده، حمایت می کند.

۳- متعاقب ارنینگ های بزرگ آبی رنگ، سهام برای شروع بالاتر باز می شوند
بازار سهام ایالات متحده قرار است با شروعی قوی، امید داشته باشد که آخرین فشار را بر مهلت داده شده به مذاکرات وارد کند تا از مشاغل و خانوارهای ضعیف حمایت کنند.
در ساعت ۱۳:۵۵، معاملات آتی Dow 30 با ۱۷۹ واحد افزایش، ۰٫۶٪ رشد کرد، در حالی که S&P 500 Futures 7 درصد و NASDAQ با ۱٫۰٪ افزایش همراه بودند.
شرکت خدمات میدان نفتی Halliburton (NYSE: HAL) و متخصص تهویه مطبوع Lennox شروع نسبتاً آرام هفته را برای ارنینگشان انتخاب کرده اند، در حالی که IBM پس از بسته شدن بازار پردرآمدترین ارنینگ خواهد بود.

۴- رشد استرلینگ با امید به مذاکرات Brexit
استرلینگ با افزایش امید به اینکه انگلیس و اتحادیه اروپا بتوانند برای مذاکرات خود را در مورد توافق نامه های تجاری آینده، پس از پایان دوره انتقال پس از Brexit در ۳۱ دسامبر، راهی پیدا کنند، افزایش یافت.
انتظار می رود مجلس اعیان انگلیس لایحه بحث برانگیز بازار داخلی را که قرار است این هفته مورد بحث قرار گیرد، به شدت اصلاح کند. بندهای اصلی را که به معنی نقض توافق نامه برداشت است که روند انتقال را کنترل می کند، حذف یا پایین بیاورد.
در توافقنامه برداشت، دو طرف متعهد شدند كه اجازه نصب مرز “سخت” در جزيره ايرلند را ندهند. همچنين قرار بود مبناي هر ترتيب تجاري آينده باشد.

۵- بررسی توافق تولید توسط اوپک پلاس
اوپک و متحدانش در وین دیدار می کنند تا وضعیت توافق موجود خود را در زمینه جلوگیری از تأمین نفت از بازار جهانی را بررسی کنند.

انتظار می رود این بلوک به برنامه خود برای بازیابی نزدیک به ۲ میلیون بشکه در روز نفت به بازارهای جهانی از ابتدای سال آینده پایبند باشد. در حال حاضر، که حدود ۷ میلیون بشکه در روز است، در تلاش برای از بین بردن برخی از ذخایر انباشته شده هنگامی که بیماری همه گیر کرونا باعث سقوط تقاضا در اوایل سال شد.
با این وجود، شکنندگی بهبود اقتصادی -حداقل در خارج از چین- این گمانه زنی را به وجود آورده است که اتحادیه اروپا ممکن است افزایش برنامه ریزی شده تولید را به تعویق بیندازد. برخی انتظار دارند در صورت اقتضای شرایط بازار، در اطلاعیه نهایی این نشست میزان انعطاف پذیری بیان شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.