0

پنج نکته طلایی (Oct-16)

مجادله ی نامزدهای ریاست جمهوری ایالات متحده از راه دور در جلسات مجزا، اتحادیه اروپا فشار بر بوریس جانسون را برای عقب نشینی در مورد Brexit بیشتر می کند، سهام قبل از اعلام گزارشات فروش خرده فروشی و داده های تولید صنعتی ثابت است، در حالی که اوپک هیچ اشاره ای به کنار گذاشتن برنامه های افزایش تولید سال آینده نکرد، قیمت نفت کاهش یافت.

 

۱- تنش بین نامزدهای ریاست جمهوری از راه دور

دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در دو سالن جداگانه با یکدیگر درگیر شدند.

رئیس جمهور دونالد ترامپ به طور کلی زیربار هیچ گونه تعهد جدیدی در زمینه سیاست نرفت.

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات و معاون سابق رئیس جمهور، گفت که هدف وی افزایش ۲٫۴ تریلیون دلار مالیات طی دهه آینده از شرکت ها و ثروتمندترین خانوارهای ایالات متحده است. در مورد سیاست اکتشاف نفت، او گفت که از ممنوعیت “شکستن” حمایت نمی کند، اما گفت که “بسیار بسیار دقیق” باید مدیریت شود.

بایدن همچنین ترجیح داد در صورت فشار مجلس سنا تحت کنترل جمهوری خواهان با تأیید “ایمی کانی بارت” به دادگاه در روزهای آینده، اضافه کردن قاضی به دیوان عالی را رد نکند.

 

۲- فروش خرده فروشی، داده های تولید صنعتی

اطلاعات اقتصادی اصلی امروز از اقتصاد واقعی حاصل می شود. فروش خرده فروشی ایالات متحده در ماه سپتامبر در ساعت ۱۸:۰۰ انجام می شود. تحلیلگران انتظار دارند که رشد اصلی فروش خرده فروشی از ۰٫۷٪ در ماه آگوست به ۰٫۵٪ کاهش یابد، در حالی که این امر شواهد دیگری از یکنواخت شدن بهبودی پس از قرنطینه است.

در حالی که کنگره در تولید بسته محرک جدیدی برای حمایت از درآمد از سپتامبر موفق نشده است، فشار بر هزینه های مصرف کننده در حالی افزایش می یابد که اخراج کارگران با سرعت بالایی ادامه دارد. ادعاهای اولیه بیکاری، نزدیک به ۹۰۰۰۰۰۰، از ماه آگوست هفته گذشته به بالاترین سطح خود رسید.

در ساعت ۱۶:۴۵، داده های تولید صنعتی برای ماه سپتامبر نیز اعلام می شود، جایی که انتظار می رود شتاب حاشیه ای ۰٫۵ باشد.

در ساعت ۱۷:۳۰، دانشگاه میشیگان نظر سنجی میزان مصرف کننده ماهانه خود را منتشر می کند. انتظار می رود شاخص اصلی از ۸۰٫۴ در ماه گذشته به ۸۰٫۵ برسد.

 

۳- بازار سهام تقریبا بدون تغییر باز می شود، نگاه ها به گزارشات هانی ول (NYSE: HON) ، شلومبرگر (NYSE: SLB)

بازارهای سهام ایالات متحده هفته را با یک نمودار مسطح به پایان می رسانند، هیچ یک از قراردادهای آتی شاخص های اصلی چندان حرکتی نداشتند.

تا ساعت ۱۴:۰۰، معاملات آتی داو ۴۳ واحد یا ۰٫۲٪ صعود کرد، در حالی که معاملات آتی S&P کمی کمتر از ۰٫۲٪ افزایش داشت. معاملات آتی Nasdaq  نیز ۰٫۳٪ افزایش داشت.

فهرست ارنینگ های هفته با به روزرسانی های هانیول و غول خدمات میادین نفتی اشلومبرگر، به همراه Ally Financial (NYSE: ALLY) ، State Street (NYSE: STT) و Bank of New York Mellon (NYSE: BK) به پایان می رسد. سهام Intuitive Surgical (NASDAQ: ISRG) همچنین ممکن است پس از ارسال نتایج بسیار قوی تر از حد انتظار پس از بسته شدن بازاردر روز پنجشنبه ، مورد توجه باشد.

 

۴- اتحادیه اروپا فشارها روی جانسون بر سر Brexit را افزایش می دهد

رهبران اتحادیه اروپا از دادن امتیازات بیشتر درباره توافق های تجاری پس از Brexit با انگلیس امتناع ورزیدند و توپ را به زمین نخست وزیر بوریس جانسون انداختند. در اجلاس سران اتحادیه اروپا گفته شد كه تعهدات انگلیس در احترام به مفاد توافق نامه سال گذشته میان دو طرف امضا كرد.

این موضوع، طرح نگرانی های مداوم درباره پیش نویس لایحه جدید دولت انگلیس را نقض می کند که موجب نقض مفاد آن توافق نامه شده و مجبور به بررسی های گمرکی در مرز ایرلند است. اتحادیه اروپا همچنین به دنبال امتیازات بیشتر در مورد مسائل شیلات است.

جانسون قرار است بیانیه ای صادر کند.

 

۵- افت قیمت نفت بعد از نشست اوپک

قیمت نفت خام در پی یک گزارش قوی از ذخایر ایالات متحده که روز پنجشنبه توسط اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده تأیید شد، کاهش یافت اما بالای ۴۰ دلار در هر بشکه باقی ماند.

پیش از این “گانور” تاجر عمده فروش نفت و مدیر عامل شرکت Torbjorn Tonqvist به بلومبرگ گفت که ذخایر جهانی در حال حاضر ۳ میلیون بشکه در روز کاهش می یابد. با این حال، این ممکن است طولانی نباشد. در جلسه فنی روز پنجشنبه کارشناسان اوپک هیچ اشاره ای به تاخیر انداختن افزایش تولید نزدیک به ۲ میلیون بشکه در روز که برای آغاز سال آینده برنامه ریزی شده، نشده است.

معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰٫۹٪ کاهش به ۴۰٫۶۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی برنت با ۰٫۹٪ کاهش به ۴۲٫۷۶ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.