0

پنج نکته طلایی (Oct-15)

اقدامات جدید برای مهار ویروس در اروپا باعث به هم ریختن سهام می شود. بازارهای ایالات متحده قرار است با صحبت های منوچین در مورد کاهش احتمال تصویب محرک، پایین تر باز شوند. ادعاهای بیکار سر رسیده است. بایدن در یك نظرسنجی جدید ۱۱ امتیاز بالاتر از ترامپ را قرار دارد، اما با جنجال های تازه درباره پسرش هانتر، آب گل آلود شده است. کارشناسان فنی اوپک گرد هم می آیند تا در مورد وضعیت توافق و مهار تولید با روسیه و سایرین بحث کنند.

 

۱- سقوط بازارهای اروپا با شیوع بیشتر ویروس کرونا
سهام اروپا با اقدامات فرانسه و انگلیس برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کاهش یافت. دولت فرانسه اواخر روز چهارشنبه در شهرهای بزرگ منع رفت و آمد مقرر کرد، در حالی که از آخر هفته دید و بازدید ها در لندن نیز ممنوع است.
این اقدامات در حالی صورت می گیرد که قاره در کنترل شیوع ویروس در پشت منحنی قرار دارد. طبق گزارشات، آنگلا مرکل، روز چهارشنبه پس از ملاقات با سیاستمداران منطقه گفت که چنین اقداماتی که آنها تصویب کرده اند “برای جلوگیری از یک فاجعه بزرگتر است.”
تا ساعت ۱۴:۰۰، یورو ۰٫۲٪ پایین بود، که در پایین ترین سطح دو هفته قرار داشت، در حالی که شاخص Stoxx 600 نیز۲٫۳٪ پایین آمد. بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آلمان، معیار بدون ریسک منطقه، به کمترین میزان از ماه مارس سقوط کرد و به ۰٫۶۲- درصد رسید.

۲- ادعاهای بیکاری که هنوز بالای ۸۰۰ هزار نفر مانده است
واکنش ها در اروپا همچنین تا حدودی مربوط به ناامیدی از اظهارات وزیر خزانه داری ایالات متحده، استیون منوچین، که در اواخر روز چهارشنبه توافق در مورد بسته محرک قبل از انتخابات ماه آینده را رد کرد، نیز می شود.
ترس از وضعیت اقتصاد ایالات متحده ممکن است با انتشار مطالبات اولیه بیکاری این هفته در ساعت ۱۸:۰۰، که انتظار می رود بیش از ۸۲۵،۰۰۰ باقی بماند (که یک کاهش ناچیز نسبت به هفته گذشته است)، احیا می شود.
انتظار می رود ادعاهای مداوم با شدت بیشتری کاهش یابد.
نظرسنجی ماهانه بانک فیلادلفیا فدرال به طور همزمان منتشر می شود.
در اقتصاد چین نیز علائم ضعف وجود داشت، با کاهش تورم قیمت تولید کننده به ۱ / -، ۲٪ در سال کاهش یافت، این نشانه واضحی است که شرکت ها در تلاش برای بدست آوردن هر نوع قدرت قیمت گذاری پس از ویروس کرونا هستند.

۳- سهام با تسلط بر ارنینگ ها، باز هم پایین تر باز می شود
سهام ایالات متحده به باز شدن پایین تر اشاره کرده و ضررهای روز چهارشنبه را افزایش می دهد که این سقوط ها ناشی از آشکار مذاکرات محرک و ضرر بسیار گسترده تر از حد انتظار در هواپیمایی یونایتد در سه ماهه سوم است. سهام United در معاملات پیش از بازار ۱٫۵٪ افت داشت.
تا ساعت ۱۳:۵۰، معاملات آتی Dow با ۲۷۲ واحد افت، ۱٫۰٪ پایین آمد. در حالی که S&P 500 Futures 1.1٪ و NASDAQ Futures با ۱٫۶٪ افت روبرو شدند. هر سه شاخص هنوز به وضوح در ماه مثبت هستند اما اکنون از پایان ماه سپتامبر نیمی از سود خود را از دست داده اند.
سهامی که احتمالاً امروز مورد توجه قرار می گیرند شامل مورگان استنلی (NYSE: MS)، چارلز شواب (NYSE: SCHW) و کیمبرلی-کلارک (NYSE: KMB) است که همگی درآمد سه ماهه خود را گزارش می کنند. غول لوکس فرانسوی LVMH نیز درآمد سه ماهه خود را پس از بسته شدن بازار گزارش می کند.

۴- در حالی که بحث و جدال دوباره آغاز شده است، بایدن کماکان پیروز نظرسنجی است
روز چهارشنبه با انتشار اخباری از سوی نیویورک پست، بازارها بی ثبات بودند که به نظر می رسد تماس بین نامزد ریاست جمهوری دموکرات، جو بایدن، و نمایندگان یک شرکت اوکراینی را که پسرش هانتر در آن بود، تأیید می کند.
این داستان سوء ظن محافظه کاران در زمینه نفوذ از طریق بایدن در زمانی که وی در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما معاون رئیس جمهور بود، تقویت می کند.
یک نظرسنجی از وال استریت ژورنال و NBC نشان داد درحالی که کمتر از یک ماه تا روز رای گیری باقی مانده است، بایدن هنوز ۱۱ درصد از رئیس جمهور ترامپ در سطح بالاتر است. گزارشی از طرف Fortune حاکی از آن است که رقابت بسیار فشرده است.

۵- سقوط نفت و دیدار کارشناسان فنی اوپک
قیمت نفت خام در موج عمومی گریز از خطر در بازارهای جهانی سقوط کرد و ترس معمول در مورد ضعف تقاضای جهانی را دوباره زنده کرد.
در ساعت ۱۳:۵۰، معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۲٫۶٪ کاهش به ۳۹٫۹۸ دلار در هر بشکه رسید. در حالی که معاملات آتی برنت با ۲٫۴٪ کاهش به ۴۲٫۲۹ دلار در هر بشکه رسید و در واقع همه سودهای حاصل از افت بیش از حد انتظار نفت خام طی هفته گذشته را معکوس کرد.
داده های موجودی دولت ، که ساعت ۱۸:۰۰ ارائه می شود، تأییدی است برای تعداد موسسه های نفت آمریکا.
در ادامه، کارشناسان فنی بلوک صادر کنندگان نفت موسوم به اپک پلاس، برای ارزیابی وضعیت تعهد مهار تولید خود در وین دیدار می کنند. وزیران قرار است در جلسه روز سه شنبه این تعهد نامه را بررسی کنند. در حالی که این گمانه زنی وجود دارد که ممکن است باعث افزایش برنامه ریزی شده تولید شود که قرار است در سال آینده آغاز شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.