0

پنج نکته طلایی (Oct-14)

آیفون های ۵G اپل (NASDAQ: AAPL) کاملاً مطابق با انتظارات نیستند، درآمد بانک ها همچنان از Bank of America (NYSE: BAC) ، Wells Fargo (NYSE: WFC) و Goldman Sachs (NYSE: GS)، ادامه دارد. بازار سهام چین یک نقطه عطف جدید را تجربه می کند و قیمت نفت برای بازیابی سطح ۴۰ دلار تلاش می کند.

 

۱- معرفی آیفون جدید توسط اپل

راه اندازی آیفون ۵G توسط اپل، امیدهای خوش بینانه برای خیلی ها را از بین برد. زیرا این شرکت اعتراف کرد به دلیل کندی راه اندازی شبکه های ۵G، بسیاری از عملکردهای آن به این زودی ها برای کاربران ایالات متحدهفراهم  نخواهد شد.

سهام اپل پس از افت ۲٫۷ درصدی در روز سه شنبه با رونمایی از محصول جدید، در معاملات پیش از بازار ثابت است. قیمت محدود این شرکت برای چهار مدل جدید خود، تحلیلگران را نگران کرده بود که ممکن است حاشیه سودشان از بین برود.

در جای دیگر، ASM ، شرکت هلندی تولیدکننده تراشه های جدید ۵G را می دهد، درآمد سه ماهه سوم را خیلی زودتر از انتظار اعلام کرد و رشد بیش از ۱۰ درصدی را در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد.

 

۲- رسیدن سهام چین به نقطه عطف

بازار سهام چین برای اولین بار ارزش ۱۰ تریلیون دلاری را تصویب کرد. این نشان دهنده قدرت شرکت های فن آوری و اندازه بازار داخلی و همچنین موفقیت نسبی این کشور در مبارزه با ویروس Covid-19 است.

بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول، چین که در پیش بینی های به روز شده خود که روز سه شنبه منتشر شد، رشد ۱٫۹ درصدی را اعلام کرد نشان داد که در سال جاری از انقباض جلوگیری می کند.

با این حال، این امر مانع از بروز مشکلاتی برای شرکت ها و بخش های خصوصی نشده است. Evergrande (هنگ کنگ: ۳۳۳۳) ، بزرگترین توسعه دهنده املاک و مستغلات این کشور، پس از آنکه نتوانست طبق انتظارات،  سرمایه اش را تأمین کند، سهامش ۱۶ درصد سقوط کرد.

 

۳- سهام ایالات متحده پایین تر باز می شود؛ نتایج بخش بانکی همچنان در کانون توجه است

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است دوباره تحت فشار قرار بگیرند. زیرا در روز سه شنبه تحت فشار منابع مختلف صعودی روند ۴ روزه را از دست داد. علاوه بر تداوم بن بست محرک و اثرات کوتاه مدت آن بر اقتصاد، در تولید واکسن Covid-19 نیز ناکامی هایی به وجود آمد و همچنین درآمدهای بانکی کمتر از آنچه در نگاه اول دلگرم کننده بود، اعلام شد. اواخر روز سه شنبه ، الی لیلی (NYSE: LLY) نیز مانند جانسون اند جانسون (NYSE: JNJ) تولید واکسن Covid-19 را به دلیل یک اتفاق نامطلوب، متوقف کرد.

تا ساعت ۱۳:۵۰، معاملات آتی Dow 30 با ۱۱ واحد افت، کمتر از ۰٫۱٪ سقوط کرد، در حالی که  S&P 500 Futures 0.2٪ و NASDAQ Futures با ۰٫۱٪ کاهش مواجه شدند.

بانک ها قرار است امروز با توجه به گزارش Wells Fargo ، Goldman Sachs و Bank of America ، همراه با PNC Financial (NYSE: PNC) و US Bancorp (NYSE: USB) مورد توجه دیگر قرار بگیرند.

نتایج شرکت هواپیمایی یونایتد نیز پس از از دست دادن انتظارات دلتا در روز سه شنبه مورد موشکافی قرار خواهد گرفت.

 

۴- صندوق بین المللی پول برای ترساندن بازارهای اوراق قرضه آماده می شود

روند اجلاس پاییزی صندوق بین المللی پول با انتشار مانیتور مالی این صندوق ادامه دارد که به دنبال همه گیری روند احتمالی کسری بودجه در سال آینده را ترسیم می شود.

این همچنین فرصتی برای استقبال از سخنرانی های بانکداران مرکزی، از جمله رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد است.

صندوق بین المللی پول روز سه شنبه اعلام کرد که انتظار می رود همه گیر شدن بازارهای در حال ظهور، به استثنای چین، سخت تر از بازارهای پیشرفته باشد که از ابتدای سال جاری تا پایان سال ۲۰۲۱ تولید انحصاری ۸٫۱٪ را از دست می دهد.

 

۵- تلاش های نفت برای ماند بالای ۴۰ دلار

قیمت نفت همچنان پس از فراموش شدن محدودیت های عرضه، برای حفظ  بالای ۴۰ دلار در هر بشکه تلاش کرد.

تا ساعت ۱۳:۵۰، هر بشکه معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰٫۵٪ کاهش به ۳۹٫۹۹ دلار رسید، در حالی که معیار بین المللی برنت با ۰٫۴٪ کاهش به ۴۲٫۲۸ دلار در هر بشکه رسید.

در ساعت ۲۴:۰۰ ، موسسه نفتی آمریکا برآورد خود را از موجودی ها در هفته گذشته در ایالات متحده منتشر می کند. تحلیلگران انتظار دارند که داده های دولت، که روز پنجشنبه این هفته به دلیل تعطیلات روز کلمبوس منتشر می شود، کاهش ۳٫۳۹ میلیون بشکه ای نفت خام را نشان دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.