0

پنج نکته طلایی (Oct-13)

معرفی آیفون ۱۲ و Prime Day آمازون، عناوین اصلی اخبار امروز هستند. (JPMorgan (NYSE: JPM و (Citigroup (NYSE: C فصل درآمد خود را به همراه Johnson & Johnson آغاز کردند، درحالی که Johnson & Johnson مجبور شد آزمایش داروی Covid-19 خود را متوقف کند. برخی اطلاعات اقتصادی ناخوشایند از اروپا به گوش می رسد و آژانس بین المللی انرژی اوج اولیه تقاضای نفت در جهان را پیش بینی کرده است.

 

۱- محصول جدید کمپانی اپل و Prime Day آمازون

دو رویداد مهم بازاری که اخبار اصلی امروز را به خود اختصاص داده اند، Prime Day آمازون و معرفی آیفون ۱۲ جدید مجهز ۵G  است.

گزارش هایی که حاکی از محدودیت ظرفیت در شبکه های ایالات متحده است، به این معنیست که خریداران آمریکایی نمی توانند از حداکثر سرعت بارگیری در تلفن همراه جدید اپل استفاده کنند. این گزارش ها، تا حدی رویداد امروز اپل تا را کمرنگ کرده است. با این حال، با توجه به عرضه ۵G در سال آینده، این فقط یک ایراد جزئی است.

با توجه به آنچه که ممکن است در مورد قدرت کلی تقاضای مصرف کننده ایالات متحده در برابر بیکاری بالا و عدم اطمینان مستمر در مورد چشم انداز اقتصادی داشته باشد ، Prime Day از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

۲- ترامپ مبارزات انتخاباتی خود را از سر گرفت. J&J آزمایش داروی کوید را به حالت تعلیق درآورد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به مبارزات انتخاباتی بازگشت و به هواداران خود گفت “احساس قدرت” می کند و ادعا می کند که اکنون از ویروس Covid-19 “ایمن” است. اما کارشناسان پزشکی ادعای او را نپذیرفته اند.

پزشک ترامپ گفت در دو روز متوالی، آزمایش Covid-19 رئیس جمهور منفی بوده است.

امید به دستیابی به موفقیت اولیه در دریافت واکسن برای عموم مردم از بین رفت. جانسون اند جانسون در مرحله ۳ آزمایش داروی تجربی خود به دنبال یک بیماری غیرقابل پیشبینی در یکی از شرکت کننده ها در محله دوم آزمایش، ادامه کار را متوقف کرد. J&J همراه با برخی از بزرگترین بانکهای ایالات متحده درآمد سه ماهه سوم را گزارش می کند.

 

۳- سهام برای باز شدن به شکل ترکیبی باز می شوند. نگاه ها به گزارشات بانکی

بازارهای سهام ایالات متحده در شرایطی قرار دارند که با توجه به احساسات نسبت به سهام دوره ای و اخبار حاصل از محاکمه J & J عملکرد متفاوتی را تجربه می کنند.

در ساعت ۱۳:۴۵، معاملات آتی Dow  ۱۲۱ واحد یا ۰٫۴٪ افت داشت، در حالی که S&P 500 Futures  ۱درصد و NASDAQ Futures  نیز ۱درصد افزایش داشتند.

توجه ها به گزارشات سود سه ماهه سوم JPMorgan و Citigroup معطوف خواهد شد، جایی که انتظار می رود سطح پیش بینی های ضرر وام جدید همراه با عملکرد خوب معاملات سهام افت شدید داشته باشند. معاملات اوراق قرضه، که خط اصلی وال استریت را در سه ماهه دوم نجات داد، بعید است که این ترفند را تکرار کند.

 

۴- داده های اروپا تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفت

بهبود اقتصادی اروپا متزلزل تر از قبل به نظر می رسد، زیرا موج دوم کرونا، احساسات را فرو می ریزد و بیکاری افزایش می یابد. دولت ها دولت ها طرح های یارانه ی دستمزد را کاهش می دهند.

شاخص احساسات اقتصادی آلمان با ترس تازه در مورد پایان دوره گذار Brexit و نگرانی در مورد نتیجه انتخابات در ایالات متحده و مواردی درباره افزایش ویروس، به پایین ترین سطح از ماه می کاهش یافت.

در همین حال، اشتغال انگلیس در سه ماه منتهی به آگوست در ۱۱ سال بیشترین افت را داشته است. زیرا شرکت ها پیش از پایان برنامه ریزی شده برای برنامه دولت، عمده فروشی شغل خود را از دست داده اند.

داده های ایالات متحده که قرار است منتشر شود، شامل تورم قیمت مصرف کننده برای ماه سپتامبر در ساعت ۱۸:۰۰ و باقی مانده بودجه فدرال برای ماه سپتامبر در ساعت ۲۱:۳۰ اعلام می شود.

 

۵- اوج تقاضای نفت از نگاه آژانس بین المللی انرژی

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد انتظار دارد تقاضای جهانی نفت به دلیل تغییرات دائمی اقتصاد از ناشی از کرونا تا سال ۲۰۳۰ به اوج خود برسد. پیش از این انتظار می رفت که در دهه آینده اوج بگیرد.

چشم انداز جدید آژانس بین المللی انرژی که روز سه شنبه منتشر شد، می گوید این همه گیری باعث کاهش سرعت استفاده از زغال سنگ در سراسر جهان شده و تصویب فنآوری های تجدیدپذیر را تسریع می کند. انتظار می رود انرژی های تجدیدپذیر ۸۰ درصد رشد تقاضای جهانی طی دهه آینده را تأمین کنند.

این نسخه چشم انداز بلند مدت تری به گزارش ماهانه اوپک اضافه می کند که حوالی ظهر در وین منتشر خواهد شد.

با پشتیبانی از فرضیه آژانس بین المللی انرژی مبنی بر اینکه اقتصاد جهانی در سال آینده با کنترل ویروس کرونا، به شدت جهش خواهد کرد، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۱٫۷٪ جهش به ۴۰٫۲۴ دلار در هر بشکه رسید. در حالی که معاملات آتی Brent با ۱٫۵٪ افزایش به ۴۲٫۳۴ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.