0

پنج نکته طلایی (Oct-12)

در حالی که مذاکرات محرمانه برای محرک همچنان ادامه دارد، جلسات تأیید اِیْمی کُنی بَرِت در کانون توجه قرار گرفته است. اروپا مقررات جدیدی را برای غول های تکنولوژی در نظر گرفته است. چین افزایش یوان را متوقف کرده و با پایان اعتصاب کارگران نروژی و عبور طوفان دلتا، نفت کرده است.

 

۱- با شروع جلسات دادرسی اِیْمی کُنی بَرِت محرک متوقف می شود

گفتگوها میان دموکرات های مجلس نمایندگان و دولت ترامپ در مورد بسته محرک اقتصادی در تعطیلات آخر هفته در بن بست باقی ماند و احتمال یافتن توافق قبل از انتخابات کمتر و کمتر می شود.

گفتگوهای محرک اکنون معطوف به مبارزه سیاسی با جلسات تأیید اِیْمی کُنی بَرِت، انتخاب رئیس جمهور ترامپ برای پر کردن صندلی خالی دادگاه عالی هستند.

مشاور اقتصادی کاخ سفید لری لودلو در آخر هفته به CBS گفت که “من فکر نمی کنم بهبودی به محرک وابسته باشد.”

به نظر می رسد سرمایه گذاران اکنون در با امید به بسته محرکی که در ژانویه تحت دولت جدید تصویب می شود، سرمایه گزاری می کنند.

 

۲- اقدام جدید اروپا علیه غول های تکنولوژی

به گزارش فایننشال تایمز، اتحادیه اروپا در حال تهیه لیستی از شرکت های بزرگ تکنولوژی است که باید تحت تاثیر افزایش مقررات جدیدی قرار گیرند تا از سواستفاده از قدرت در بازار جلوگیری شود.

این گزارش خط جدیدی از حمله به سیستم عاملهای بزرگ اینترنتی را رقم می زند که هدف آن مهار قدرت آنها بدون نیاز به اثبات نقض قوانین موجود است. این تغییر وضعیت پس از آن رخ داد که دادگاه عالی اروپا حکم برجسته ای را علیه اپل (NASDAQ: AAPL) توسط اداره کل ضد انحصاری کمیسیون اروپا لغو کرد.

طبق گزارش فایننشال تایمز، قوانین جدید، شرکت هایی مانند اپل ، فیس بوک (NASDAQ: FB) و گوگل (NASDAQ: GOOGL) را مجبور می کند اطلاعاتشان را با رقبا به اشتراک بگذارند و آنها را ملزم به شفافیت بیشتری در نحوه جمع آوری این اطلاعات کنند.

سیستم عامل های بزرگ، تهاجمی هستند، مالیات کمی می پردازند و رقابت را از بین می برند.

 

۳- بازارسهام با تلفیقی از مثبت ها و منفی ها  شروع می شود

بازارهای سهام ایالات متحده آمریكا با ضررهای ناچیز در Dow و رشد چشمگیر سهام بخش فناوری باز می شوند.

در ساعت ۱۳:۵۰ معاملات آتی Dow  ۱۷ واحد یا ۰٫۱ درصد افت کرد، در حالی که S&P 500 Futures  ۳درصد و NASDAQ Futures  ۱٫۱ درصد افزایش داشتند.

سهام متمرکز احتمالاً شامل اپل (NASDAQ: AAPL) است که رویداد راه اندازی آیفون جدیدش در روز سه شنبه برگزار می شود.

 

۴- حرکت چین برای متوقف کردن رالی یوان

چین با محدود کردن محدودیت های سرمایه گزاری در برابر ارز، ترمز حرکت یوان را فشار داد. دلار در پاسخ به این اقدام، در برابر یوان ۰٫۸٪ افزایش یافت.

بانک ملی چین روز شنبه گفت که، از امروز، هنگام معامله ارز به دلار آمریکا برای مشتریان، بانک ها دیگر نیازی به واریز ۲۰٪ از فروش خود ندارند.

یوان در روز جمعه پس از اعلام قوی ترین عملکرد سه ماهه خود در ۱۲ سال گذشته، در برابر دلار در بالاترین سطح ۱۷ ماهه قرار گرفت.

 

۵- افت قیمت نفت با کاهش محدودیت عرضه

با پایان یافتن اعتصاب کارگران نروژی که یک چهارم تولید این کشور را تهدید می کرد، قیمت نفت کاهش یافت. در حالی که تولیدکنندگان در خلیج مکزیک نیز با حرکت توفان دلتا به داخل کشور تولید خود را مجدداً آغاز کردند.

فشارهای رو به پایین بر قیمت ها ناشی از این خبر بود که لیبی جنگ زده تولید خود را در بزرگترین میدان خود ، ال شارارا ، که حداکثر ۳۰۰۰۰۰ بشکه در روز تولید می کند، دوباره آغاز کرده است. با این وجود تولیدات واقعی در روزهای آینده بسیار کمتر خواهد بود.

در ساعت ۱۳:۵۰ هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱٫۵٪ کاهش به ۳۹٫۹۷ دلار رسید، در حالی که معاملات آتی برنت با ۱٫۳٪ کاهش به ۴۲٫۲۸ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.