0

پنج نکته طلایی (Oct-08)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، امید به حمایت از اقتصاد را پیش از انتخابات دوباره زنده کرد. ادعاهای اولیه بیکاری بیش از ۸۰۰۰۰۰ نفر باقی می ماندو اعلام به روز رسانی های بخش هواپیمایی بر مشکلات صنعت می افزاید و مشکلات کرونا در اروپا روز به روز بدتر می شوند.

 

۱- ترامپ محور محرک است

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در روزهای گذشته گفتگوها را با دموکرات های مجلس در مورد بسته محرک را تمام کرد، از آمادگی برای مذاکره در مورد لایحه های جدید برای حمایت از اقتصاد خبر داد.

ترامپ چهارشنبه شب در توییتی نوشت: ” اگر برای من چک لایحه مستقل (۱۲۰۰ دلار) ارسال شود، بلافاصله به دست افراد بزرگ می رسند. من هم اکنون آماده امضا هستم.”

سخنگوی مجلس نانسی پلوسی پاسخ داد که رئیس جمهور علاقه دارد چک هایی را با امضای خود ارسال کند.

محوری ترامپ صدها میلیارد کمک مورد نیاز دموکرات ها برای دولت های ایالتی و شهری را که به گفته آنها برای مقابله با سقوط درآمدهای مالیاتی محلی و هزینه بهره برداری از ساختمان های عمومی مانند مدارس مورد نیاز است، از بین می برد.

 

۲- ادعاهای بیکاری هنوز بیش از ۸۰۰۰۰۰ مورد مانده است

با انتشار تعداد ادعاهای بیکار این هفته در ساعت  ۱۶:۰۰، احتمالاً تعداد افرادی که علاقه مستقیم به بررسی محرک دارند همچنان بالا خواهد ماند.

اعداد ادعاها، توانایی شوک کردن خود را از دست داده اند، و هیچ واکنش منفی نسبت به شش هفته ادعای اولیه بین ۸۰۰۰۰۰ تا ۹۰۰۰۰۰ نشان نداده است. انتظار می رود ادعاهای اولیه این هفته به ۸۲۰،۰۰۰ کاهش یابد، که نشان دهنده کمترین میزان بعد از کرونا است. انتظار می رود ادعاهای مداوم از ۱۱٫۷۷ میلیون به ۱۱٫۴ میلیون کاهش یابد.

تنها موارد قابل توجه در تقویم داده ها، نظرسنجی NFIB Small Business Optimism و سخنرانی های مقامات فدرال رزرو توماس بارکین در ساعت ۱۹:۵۵ و رابرت کاپلان در ساعت ۳:۳۰ بامداد است.

 

۳- سهام با امید به بازگشت محرک، بالاتر باز می شود

مشخصا بازارهای سهام ایالات متحده بالاتر باز خواهند شد، اما پس از تغییر رویه ناگهانی دولت در روز چهارشنبه، همچنان با امید به حمایت از اقتصاد ایالات متحده پشتیبانی می شود.

تا ساعت ۱۳:۴۵، معاملات آتی داو ۳۰ با افزایش ۱۱۳ واحدی، با ۰٫۴ درصد روبرو شد، در حالی که معاملات آتی اس اند پی ۵۰۰ همین میزان افزایش داشت. نزدک نیز ۰٫۶٪ رشد داشت.

سهام مورد توجه در روز پنج شنبه، والت دیزنی (NYSE: DIS) است كه توسط دان لوب، سرمایه گذار فعالی، خواسته شد سود سهام خود را كاهش دهد و پول را به جای خرید محتوای جدید برای کانال پخش Disney + خود خرج کند. لوب استدلال کرد که این امر به آن امکان می دهد ارزشیابی بیشتر از سطح Netflix (NASDAQ: NFLX) بدست آورد.

همچنین به روزرسانی های درآمد Domino’s Pizza و Helen of Troy نیز انجام خواهد شد.

 

۴- کمپانیDelta  و EasyJet نگران مشکلات خطوط هوایی هستند

بیشترین اشتیاق برای  به روزرسانی های امروز، در خطوط هوایی Delta (NYSE: DAL) است که اولین شرکت هواپیمایی بزرگ است که گزارش سه ماهه تا سپتامبر گزارش را اعلام می کند.

ترامپ روز چهارشنبه، برخلاف زمینه اخراج گسترده کارگران، بار دیگر از کنگره خواست تا به بخش هواپیمایی کمک کند. طبق اطلاعات شرکت مسافرتی سیریوم، در سال جاری حدود ۴۳ شرکت هواپیمایی از کار افتاده اند. پلوسی اظهار داشت که او یک لایحه مستقل را برای این قسمت در نظر می گیرد.

در اروپا پیش از این، EasyJet، دومین شرکت هواپیمایی بزرگ قاره در ابتدای سال گفت که اولین ضرر سالانه اش را به ارزش یک میلیارد دلار محاسبه کرده است. انتظار می رود طی سه ماه آینده فقط با ۲۵ درصد ظرفیت پرواز کند.

 

۵- افزایش شمار مبتلایان به کرونا در اروپا

ویروس Covid-19  دوباره در اروپا غیر قابل کنترل می شود. کشورهایی از فرانسه و اسپانیا تا جمهوری چک بیشترین تعداد مبتلایان روزانه را ثبت کرده اند، در حالی که جنس اسپان، وزیر بهداشت آلمان گفت که “از افزایش شدید عفونت ها در این کشور به بیش از ۴۰۰۰ دیروز” بسیار نگران است.

لوتار ویلر، رئیس موسسه رابرت كخ آلمان، گفت: “این احتمال وجود دارد كه روزانه بیش از ۱۰۰۰۰ مورد را ببینیم و ویروس به طور غیرقابل كنترل گسترش یابد.

در همین حال یک وزیر انگلیس مشاهده کرد که اقدامات قرنطینه محلی که در روزهای اخیر در انگلیس اجرا شد، هیچ موفقیت قابل توجهی در مسطح سازی نمودار مبتلایان ندارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.