0

پنج نکته طلایی (Oct-06)

بازگشت دونالد ترامپ به کاخ سفید و صحبت هایی در مورد پیشرفت محرک های مالی. بانکداران مرکزی در معرض وعده های بیشتر قرار گرفتند. سهام در حال نزولی شدن هستند اما نفت از اطلاعات موجودی های هفتگی به خوبی پشتیبانی می کند.

 

۱- بازگشت ترامپ به کاخ سفید

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، كمتر از یك هفته پس از تشخیص ویروس Covid-19 ، اواخر روز دوشنبه بیمارستان را برای بازگشت به كاخ سفید ترك كرد.

در یک ویدیو کلیپ کوتاه، ترامپ از هموطنان آمریکایی خود خواست که از این ویروس نترسند و اجازه ندهند که “بر زندگی آنها” مسلط شود و به کیفیت مراقبت های بهداشتی و واکسن های ایالات متحده اشاره کرد که به گفته وی “به صورت لحظه ای” در حال ارتقا هستند.

با توجه به اینکه ترامپ از نامزد دموکرات ها، بایدن، در سراسر کشور ۱۴ امتیاز عقب است، تحت فشار است تا هرچه سریعتر به مسیر مبارزات انتخاباتی (و مسیر جمع آوری کمک های مالی) بازگردد.

حدود ۲۱۰،۰۰۰ آمریکایی تاکنون بر اثر ویروس جان خود را از دست داده اند.

 

۲- صحبت ها در مورد محرک. سخنرانی های پاول و لاگارد

به نظر می رسد صحبت در مورد دور جدیدی از حمایت مالی از اقتصاد ایالات متحده در حال پیشرفت در جهت تکمیل است.

سخنگوی مجلس نانسی پلوسی و وزیر خزانه داری استیون منوچین روز دوشنبه طی یک تماس تلفنی در مورد اختلافات باقی مانده خود را برای ساعتی تلفنی صحبت کردند. طبق گزارش های مختلف، مذاکرات قرار است روز سه شنبه ادامه یابد.

نکات در مورد محرک جدید برای حمایت از بهبود نیز توسط رئیس بانک مرکزی اروپا کریستین لاگارد بیان خواهد شد که به وال استریت ژورنال گفت که اقتصاد کمی متزلزل به نظر می رسد و تأکید کرد که بانک مرکزی اروپا هنوز فرصت دارد نرخ های بهره خود را به زیر صفر کاهش دهد.

سپس قرار است لاگارد در كنفرانسی به همراه فیلیپ لین سخنرانی كند. رئیس فدرال رزرو، جروم پاول، نیز در همان کنفرانس سخنرانی خواهد کرد، در حالی که آدرسهای دیگری از پاتریک هارکر، رئیس فدرال فیلادلفیا و رابرت کاپلان از بانک فدرال دالاس وجود دارد.

 

۳- سهام امروز با افت کمی باز می شود

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است پس از دستیابی به سودهای خوب در روز دوشنبه، در انتظار بسته محرک مالی با افت متوسطی روبرو شوند.

در ساعت ۱۳:۴۵ معاملات آتی Dow 30 با ۲۹ واحد افت،۰٫۱ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با افت ۰٫۳ درصدی و معاملات آتی Nasdaq با افت ۰٫۵ درصدی روبرو شد. Nasdaq در روز دوشنبه بیشترین سود را از هر سه شاخص اصلی کسب کرده است.

بعداً گزارش هایی مبنی بر اینکه اپل (NASDAQ: AAPL) محصولات سازنده بلندگوهای بی سیم را از فروشگاه های خود رها می کند، ممکن است سهام مورد تمرکز بعدی Sonos (NASDAQ: SONO) شود. این در حالی است که با افزایش نظارت دقیق بر ضد انحصارطلبی نحوه عملکرد اپل و دیگر شرکتهای بزرگ پلتفرم اینترنتی به عنوان قطب های اقتصاد واقعی برای سایر شرکتها عمل می کند.

یک گزارش درآمد نه چندان مهم هم از Levi Strauss (NYSE: LEVI) خواهیم داشت.

 

۴- سخنرانی جانسون در مورد انرژی های تجدیدپذیر

سهام انرژی های تجدیدپذیر اروپا پس از اعلام بودجه اضافی نخست وزیر بوریس جانسون برای تضمین استفاده از انرژی باد دریایی در انگلیس، به بالاترین سطح خود رسید.

انگلیس بزرگترین بازار باد دریایی اروپا است و اکنون قصد دارد ۴۰ گیگاوات ظرفیت تا سال ۲۰۳۰ در خارج از کشور نصب کند که این میزان از نظر تئوری برای تأمین انرژی هر خانه در کشور کافی است.

سخنرانی جانسون شامل تعهدات پول بیشتر برای کمک به بنادر و زیرساخت های انگلستان برای سازگاری با انتقال انرژی بود.

اپراتورهای نیروگاه های بادی Orsted (OTC: DOGEF) و سهام Encavis همانند سازنده توربین Vestas به بالاترین رکورد در تاریخ خود رسیدند. سهام شبکه ملی ۱٫۲٪ سقوط کرد.

 

۵- رشد قیمت نفت قبل از گزارش API

انستیتوی نفت آمریکا ارزیابی هفتگی خود از موجودی نفت آمریکا را در ساعت ۲۴:۰۰ منتشر خواهد کرد. اعداد هفته گذشته با تساوی خالص ۸۳۱،۰۰۰ بشکه تقاضای شدید غیر منتظره ای را نشان دادند.

این خبر چهار ساعت پس از انتشار چشم انداز منظم انرژی کوتاه مدت دولت ایالات متحده منتشر خواهد شد.

معاملات آتی نفت خام به دلیل خوش بینی در مورد چشم انداز محرک های ایالات متحده افزایش یافته است: معاملات آتی نفت ایالات متحده با ۱٫۱ درصد رشد به ۳۹ دلار و ۶۲ سنت در هر بشکه رسید. در حالی که معاملات آتی برنت با رشد ۱٫۱ درصدی به ۱٫۷۲ دلار در هر بشکه رسید.

 

فشار بر صنعت نفت و گاز همچنان شدید است. در جای دیگر ، یکی از مدیران ارشد Royal Dutch Shell (LON: RDSa) گفت که این شرکت قصد دارد تا کمتر از ۱۰ پالایشگاه در سراسر جهان را کاهش دهد. این اظهار نظرها در پس زمینه حاشیه پالایش کم و چشم انداز نامطمئن تقاضا برای محصولاتی مانند سوخت جت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.