0

پنج نکته طلایی (Oct-01)

سهام با امید به بسته محرک جدید افزایش می یابد. ادعاهای بیکاری و آمار درآمد شخصی ارائه می شود. در حالی که سه سخنرانی دیگر در بانک فدرال نیز انجام می شود، فدرال رزرو محدودیت سود سهام بانکی و ممنوعیت بازپرداخت را تمدید می کند و تولید منطقه یورو به بهترین ماه در دو سال گذشته رسیده است.

 

۱- امیدها به بسته محرک هنوز زنده است

دلار سقوط کرد و دارایی های ریسک پذیر افزایش یافتند، زیرا این امیدواری وجود دارد که ایالات متحده بتواند بسته محرک جدیدی را قبل از انتخابات جمع کند.

به گفته ی استیون منوچین، وزیر خزانه داری، در میان گزارش ها مبنی بر اینکه دو طرف اکنون از نظر مبلغ بسته “فقط” ۶۰۰ میلیارد دلار از هم فاصله دارند، او گفتگوهای “پرباری” با رئیس مجلس نمایندگان، نانسی پلوسی، داشته است. به گفته ی وال استریت ژورنال، دو طرف توافق دارند که این بسته باید شامل دور جدیدی از بررسی محرک برای خانوارها باشد که تحلیلگران آن را عامل اصلی حفظ هزینه های مصرف کننده می دانند.

پس از انبوه گزارش های کاهش شغل در بخش هواپیمایی، دیزنی و بیمه آلستیت (NYSE: ALL) روز چهارشنبه، فشار بر دولت برای انجام معامله افزایش یافته است. عدم موفقیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ایجاد نفوذ در جو بایدن در نظرسنجی ها در مناظره روز سه شنبه نیز ممکن است در این امر موثر باشد.

 

۲- گزارش ادعای بیکار و موسسه ISM

روز سنگینی در پیش است و ادعاهای بیکاری هفتگی در ساعت ۱۷:۰۰ در صدر اخبار قرار دارد. درآمد شخصی و داده های هزینه ای برای ماه آگوست نیز به طور همزمان اعلام می شود. در ساعت ۱۷:۳۰ بررسی ساخت ISM اعلام می شود.

ادعاهای اولیه بیکاری در ماه گذشته با رقمی بیش از ۸۵۰،۰۰۰ در هفته ثابت مانده است و انتظار می رود این هفته نیز در همان سطح اعلام شود. انتظار می رود ادعاهای بیکار مداوم، که با یک هفته تأخیر گزارش شده اند، با کاهش دوباره ۳۵۰،۰۰۰ نفری، به ۱۲٫۲۵ میلیون نفر برسد. این داده ها یک روز پس از گزارش شگفت آور قوی حقوق و دستمزد خصوصی ADP تا اواسط سپتامبر ارائه می شود که روند استخدام را با یک روند سریع نشان می دهد.

از طرفی، پاتریک هارکر، رئیس فدرال فیلادلفیا، در ساعت ۱۷:۰۰، همتای وی در نیویورک، جان ویلیامز در ساعت ۱۶:۳۰ و میشل بومن، فرماندار بانک مرکزی در ساعت ۲۲:۳۰ سخنرانی خواهند داشت.

 

۳- سهام برای شروع بالاتر باز می شوند

سهام ایالات متحده قرار است سه ماهه چهارم را با سودهای خوب و با امید دوباره به یک بسته حمایتی مالی، باز کند. این امیدها در هفته های اخیر کم رنگ شده بود. زیرا هر دو طرف کنگره حاضر به تغییر موضع مذاکره خود نبودند.

تا ساعت ۱۴:۰۰، معاملات آتی داو ۲۱۸ واحد یا ۰٫۸٪ افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 0.9٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۱٫۳٪ رشد داشتند.

سهام مورد توجه  شامل Pepsico (NASDAQ: PEP) است که درآمد حدود ۱۲٪  بیشتر از پیش بینی های قبلی را گزارش کرد. سهام Palantir نیز که پس از عرضه از طریق لیست مستقیم، روز چهارشنبه به پایان رسید، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

۴- فدرال رزرو محدودیت های سود سهام بانکی و بازپرداخت ها را تمدید می کند

پس از تمدید محدودیت مالی پرداخت سود سهام و ممنوعیت بازپرداخت سهام تا پایان سال، سهام بانکی نییز در کانون توجه هستند.

فدرال رزرو اعلام کرد که بانک ها می خواهند سطح بالایی از مقاومت سرمایه را حفظ کنند. این نشان می دهد که از این ترس دارد که کسری ۴۰ میلیارد دلاری وام ها، مخالف آخرین گزارش های بانک ها باشد.

به طور خاص JPMorgan (NYSE: JPM) امید سرمایه گذاران را افزایش داده است که می تواند خریدها را در سه ماهه چهارم از سر بگیرد.

 

۵- در منطقه یورو، PMI به بالاترین سطح دو ساله رسید.

طبق شاخص مدیران خرید ماهانه IHS Markit، کارخانه های منطقه یورو در ماه سپتامبر به بهره برداری رسیدند.

در منطقه یورو، PMI تولید از ۵۱٫۷ در ماه آگوست به ۵۳٫۷ افزایش یافت که بالاترین میزان در دو سال گذشته است. در حالی که کاهش تورم قیمت تولید کننده ناشی از کرونا نیز بیش از حد انتظار کاهش یافت.

پس از اینکه کمیسیون اروپا گفت علیه انگلیس برای شکستن مفاد توافق نامه برکسیت اقدام قانونی کرده است، پوند دوباره افت کرد. گزارش ها همچنین حاکی از آن است که رهبران اتحادیه اروپا با پایان دوره انتقال در آخر سال، از توافق با موضع مذاکره فعلی انگلیس در مورد کمک های دولتی امتناع می ورزند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.