0

پنج نکته طلایی (Sep-30)

یک “مناظره” بی نظم و تا حد زیادی بی معنی، داده های اقتصادی قوی در چین و اروپا، بازنگری در تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم ایالات متحده و دیزنی و شل (LON: RDSa) هزاران شغل را کاهش دادند.

 

۱- فریاد های دو پیرمرد

دو پیرمرد در تلاش برای حل این سوال که چه کسی برای هدایت جهان آزاد و بزرگترین اقتصاد جهان مناسب تر است، ساعتی را فریاد زدند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، موفق نشد که رقیب خود، جو بایدن را تحت فشار قرار دهد تا دچار گاف و مسدود شدن مغز شود. که در هفته های اخیر، با وجود ۷۳ بار قطع تماس (طبق شمارش CBS)، در شبکه های اجتماعی بسیار استفاده کرده است.

بایدن نیز نتوانست هیچ ضربه شدیدی را وارد کند، اما با توجه به برتری خود در نظرسنجی ها، احتمالاً رضایت هر دو از رویدادی است که در آن فقط یکدیگر را لغو کردند.

سرمایه گذاران در مورد دستور کار هر یک از نامزدها چیز جدیدی نیاموختند ، مگر اینکه ترامپ بار دیگر در مورد تمایل خود برای پذیرش شکست تردید ایجاد کرد و در یک مرحله ظاهر شد تا به شبه نظامیان راست گرا دستور دهد “کنار بمانند” تا نتیجه را مناقشه کنند.

 

۲- کاهش کار کمپانی های بزرگ مثل دیزنی و شل

شرکت های آمریکایی و اروپایی با برنامه های کاهش هزینه های ضروروی خود، به استقبال یک زمستان کرونایی می روند.

والت دیزنی (NYSE: DIS) اعلام کرد ۲۸۰۰۰ شغل از پارک موضوعی، خرده فروشی و سفرهای دریایی خود را کاهش می دهد. در حالی که Royal Dutch Shell (NYSE: RDSa) اعلام کرد حدود ۹۰۰۰ شغل، یا ۱۱٪ نیروی کار آن، برای یک دوره کوتاه تا پایداری قیمت نفت و جلوگیری از ضررهای ناشی از کاهش احتمالی طولانی مدت تقاضا برای نفت و گاز معلق می شوند.

سهام والت دیزنی در معاملات پیش از بازار ۲٫۴٪ سقوط کرد، در حالی که سهام شل با رشد ناچیز ۰٫۳٪ همراه بود  و در این بازار، بهتر از بازار گسترده اروپا عمل کرد.

 

۳- سهام برای شروع کمی پایین تر باز می شود. نگاه ها به تولید ناخالص داخلی ، ADP

پس از تبلیغات ضعیف برای دموکراسی آمریکا که خطر تاثیر انتخابات بربازارهای در حال رشد را به سرمایه گذاران یادآوری کرد سهام ایالات متحده قرار است پایین باز شود. کاهش شغل دیزنی نیز به شرایط سخت بازار کار اشاره دارد.

تا ساعت۱۳:۵۵ داو جونز ۲۳۱ واحد یا ۰٫۸٪ افت داشت، در حالی که S&P 500  نیز ۰٫۷٪ و NASDAQ Futures   ۰٫۸٪ افت داشتند.

سرمایه گذاران از به روزرسانی ها در ارقام تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم و بررسی ماهانه ADP از حقوق و دستمزد خصوصی، نشانه های می گیرند. علاوه بر این، اولین شرکت امنیت سایبری Palantir در بازار وجود خواهد داشت که قیمت مرجع ۷٫۲۵ دلار را برای سهام خود تعیین کرد و ارزش آن را حدود ۱۶ میلیارد دلار ارزیابی کرد.

 

۴- لاگارد: بانک مرکزی اروپا از بانک فدرال پیروی خواهد کرد

کریستین لاگارد اعلام کرد که بانک مرکزی اروپا ممکن است در پی اتمام بررسی استراتژی سیاست پولی خود در سال آینده، تورلد فدرال رزرو را در یک تعهد رسمی دنبال کند تا تورم بالاتر از هدف ۲٪ باشد.

اظهارات لاگارد برخلاف برخی داده های فرکانس بالا بهتر از حد انتظار بود، فروش خرده فروشی آلمان در ماه آگوست و ژوئیه ۳٫۱٪ افزایش یافت. همچنین در ارقام ژوئیه تجدید نظر شد. هزینه های مصرف کننده فرانسوی نیز با رشد ۲٫۳ درصدی در ماه آگوست عملکرد بهتری داشت، در حالی که تعداد بیکاران آلمان مطابق انتظارات نسبتاً پایین آمد. یورو با ۰٫۲٪ افت به ۱٫۱۷۰۹ دلار رسید.

داده های مدیران خرید از چین در اوایل نشان داد که بهبود هنوز در حال انجام است، اما پس از بازگشت شدید در تابستان، کمرنگ شده است.

 

۵- افت قیمت نفت  پیش از اطلاعات ذخیره ها

قیمت نفت خام مجدداً در حال ثبت پایین ترین سطح دو هفته ای بود که بازارهای سهام  به بحث انتخابات پاسخ می دادند ، با توجه به این تصور که نتیجه مناقشه برانگیز انتخابات می تواند عدم اطمینان معمول را که هر چهار سال یکبار در بازار سنگین است ، از بین ببرد.

در ساعت ۱۴:۰۰، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۱٫۲٪ کاهش به ۳۸٫۸۴ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که Brent  با ۱٫۳٪ کاهش به ۴۱٫۰۱ دلار در هر بشکه رسید.

داده های دولت طبق معمول ساعت ۱۸:۰۰ ارائه می شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.