0

پنج نکته طلایی (Sep-29)

دونالد ترامپ و جو بایدن روبرو هم قرار می گیرند، ویروس یک میلیونمین قربانی خود را نیز گرفت. مایک پنس هشدار می دهد که تعداد مبتلایان افزایش یابد، سخنرانان بانک فدرال یک به یک سخنرانی می کنند. ارزهای ترکیه و روسیه به دلیل تنش های  قفقاز ضعیف می شوند.

 

۱- لحظه شماری برای دور اول مناظره ها

دونالد ترامپ و جو بایدن در اولین مناظره رو در رو پیش از انتخابات ریاست جمهوری در ساعت ۴:۳۰ بامداد شرکت خواهند کرد.

وضعیت اقتصاد، رسیدگی به بیماری همه گیر و مسائل نابرابری نژادی و قانون و نظم احتمالاً حرف اول را می زند. یکی دیگر از موارد قابل توجه، احتمالاً سوابق مالیاتی ترامپ است که در آخر هفته توسط نیویورک تایمز منتشر شد.

به طور متوسط نظرسنجی ها در RealClearPolitics.comنشان می دهد که بایدن در سطح ملی ۷ امتیاز بالاتر داشته باشد. با این حال احتمالاً این بحث ها یک آزمایش جدی از قدرت تمرکز بایدن ۷۷ ساله است، که ترامپ بارها و بارها آن را به عنوان یک نقطه ضعف در رقیب خود نشان داده است.

 

۲- کرونا به نقطه اوج میلیونی می رسد

طبق داده های جان هاپکینز، Covid-19 اکنون بیش از ۱ میلیون نفر را در سراسر جهان رسماً کشته است.

در این تعداد قدرت خاصی وجود ندارد، اما بازارها تحت فشار علائم افزایش ویروس در بیشتر اروپا باقی مانده اند و مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، که در تابستان استدلال کرد که “موج دوم” وجود ندارد، روز دوشنبه گفت که آمریکایی ها باید انتظار داشته باشد که تعداد پرونده ها در روزهای آینده افزایش یابد. در حالی که وی این کار را برای آزمایش گسترده تر انجام داد، طی چند روز اخیر میزان مثبت بودن در بیشتر مناطق غرب میانه افزایش یافته است.

مرگ و میر ناشی از ویروس ۴۰٪ در انگلیس و ولز به بالاترین میزان در پنج هفته گذشته رسید، در حالی که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان هشدار داد که وی ممکن است محدودیت های شدیدتری را در مجامع عمومی اعمال کند تا پیش از این افزایش ویروس بیشتر شود.

از طرفی، هند (که در هفته های اخیر کانون ویروس در جهان بوده است) کمترین میزان ابتلا به عفونت های جدید در حدود یک ماه گذشته را داشته است.

 

۳- سهام پس از دستاوردهای بزرگ ادغام می شوند

بازارهای سهام ایالات متحده آماده است تا پیش از بحث ریاست جمهوری سه شنبه، پس از رشد سریع دو روز گذشته، به صورت رنج حرکت کند.

معاملات آتی Dow و S&P 500 تا ساعت ۱۴:۰۰ هر دو ثابت بودند، در حالی که معاملات آتی Nasdaq با افت ۰٫۱ درصدی روبرو بودند.

بازارها نسبت به پیشنهادهای جدید دموکرات های مجلس برای بسته محرک ۲٫۲ تریلیون دلاری برای اقتصاد واکنش نشان دادند. این اعداد بسیار بالاتر از آنچه سنا تحت کنترل جمهوری خواهان تصویب کرده است باقی مانده است.

سهام احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می گیرد شامل تراشه ساز میکرون (NASDAQ: MU) و اپراتور کروز کارناوال (NYSE: CUK) است که هر دو به روزرسانی های سه ماهه را منتشر می کنند. سرمایه گذاران همچنین به دنبال جزئیات بیشتر در مورد IPO Palantir هستند که قرار است معاملاتش روز جمعه آغاز شود.

 

۴- بلندگوهای فدرال ، اطمینان مصرف کننده ، داده های قیمت مسکن

تقویم داده ها امروز کمی پربار است، یک ساعت قبل از آن ، به روزرسانی های شورای کنفرانس در مورد اطمینان مصرف کننده در ساعت ۱۷:۳۰ و شاخص قیمت خانه S & P / Case-Shiller برای ژوئیه نیز یک ساعت قبل از آن اعلام می شود.

مجموعه ای از سخنرانان فدرال رزرو نیز با پخش اخبار جان ویلیامز از نیویورک (NYSE: WMB) در ساعت ۱۶:۴۵ شروع به کار می کنند و در ساعت  ۲۲:۳۰ با رئیس نظارت بانکی راندال کوارلز پایان می یابند.

داده های اروپایی یک شبه به ضعف مداوم در قیمت های مصرف کننده در منطقه یورو در ماه سپتامبر اشاره داشت، که به دنبال یک سخنرانی طاقت فرسا توسط کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا به پارلمان اروپا انجام شد.

 

۵- تاثیر تنش های قره باغ روی ارزها و نفت

پیش از به روزرسانی هفتگی ذخایر نفت خام ایالات متحده از انستیتوی نفت آمریکا، در معاملات طول شب قیمت نفت کاهش یافت.

تا ساعت ۱۴:۰۰، معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰٫۵٪ کاهش به ۴۰٫۳۹ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی Brent با ۰٫۵٪ کاهش به ۴۲٫۶۶ دلار در هر بشکه رسید.

افزایش تنش ها  بین آذربایجان و ارمنستان به طور خلاصه نگرانی ها را در مورد امنیت یک خط لوله ۱٫۲ میلیون بشکه در روز ایجاد می کند که نفت خام آذربایجان را به مدیترانه می رساند. هر دو جمهوری شوروی سابق هر دو در ترکیه و روسیه طرفداران قدرتمندی دارند که نفوذ قابل توجهی بر هر دو دارند.

در حالی که این درگیری ها تأثیر ماندگاری بر قیمت نفت نداشته است، اما هر دو ارز ترکیه و روسیه را تحت تأثیر قرار داده است که هر دو در برابر دلار سقوط کردند (لیر ترکیه در یک شب به پایین ترین سطح خود رسید).

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.