0

پنج نکته طلایی (Sep-28)

افشای اظهارات مالیاتی دونالد ترامپ توسط NYT. دادگاه واشنگتن ممنوعیت TikTok را لغو می کند. سهام قرار است در جهشی که بیش از هر چیز شبیه اصلاح است، بالا رود. اوبر (NYSE: UBER) مجوز فعالیت در لندن را پس می گیرد و با شروع آخرین دور مذاکرات Brexit، پوند جهش می کند.

 

۱- نیویورک تایمز: ترامپ در سال ۲۰۱۶ فقط ۷۵۰ دلار مالیات داده است

نیویورک تایمز گزارشی عمیق از اظهارات مالیاتی رئیس جمهور دونالد ترامپ را منتشر کرد که نشان می داد وی در سال هایی که رئیس جمهور بوده فقط ۷۵۰ دلار مالیات بر درآمد پرداخت کرده است.

این افشای اطلاعات نتوانست به صورت گسترده درباره مشاغل ترامپ که قبلاً شناخته نشده بود، فاش شود ، اما این تصور کلی را تأیید کرد که وی از همه درآمد تلویزیون خود و بیشتر برای یارانه دادن پروژه های بیهوده مانند زمین های مختلف گلف خود استفاده کرده است.

بعید به نظر می رسد که این کار برای از بین بردن حمایت از پایگاه اصلی رأی دهندگان رئیس جمهور بسیار مفید باشد. حتی اگر در اولین مناظره روز سه شنبه مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری، یک خط حمله مفید برای نامزد حزب دموکرات جو بایدن فراهم کند.

 

۲- لغو ممنوعیت TikTok ، کانی بارت نامزد جانشینی دادگاه عالی شد

ترامپ در زمینه های دیگر نیز آخر هفته شلوغی داشت و ایمی کانی بارت را برای پر کردن جای خالی دادگاه عالی به جای روت بدر گینسبورگ قهرمان لیبرال، معرفی کرد.

کانی بارت، قاضی فدرال و کاتولیک سرسخت روم که زمانی به عنوان دفتردار فقید آنتونین اسکالیا خدمت می کرد و در صورت تأیید مجلس سنا تحت کنترل جمهوریخواهان، اکثریت محافظه کار را در دادگاه عالی به ۶-۳ افزایش می دهد.

در جای دیگر، دادگاه منطقه ای در واشنگتن دی سی تلاش ترامپ برای ممنوعیت بارگیری برنامه چینی TikTok برای همگام سازی را لغو کرد. وزارت بازرگانی همچنان قصد دارد این برنامه را از ۱۲ نوامبر در ایالات متحده غیرقابل استفاده کند. مگر اینکه ایالات متحده، چین و صاحبان شرکت بتوانند سازشی را برآورده کنند که همه طرفها را راضی کند. ایالات متحده همچنین اقدامات جدیدی را برای محدود کردن فروش تجهیزات حساس به تراشه ساز SMIC چینی ارائه داد.

 

۳- جهش سخت سهام پس از اصلاح

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است به شدت بالا باز شوند، که تا حدودی به دلیل کمبود مدرک در افشای مالیاتی ترامپ توسط نیویورک تایمز است.

تا ساعت ۱۴:۰۰، قرارداد آتی Dow 30  ۳۵۸ واحد یا ۱٫۳ درصد رشد داشت. در حالی که S&P 500 Futures  ۱٫۷ درصد رشد داشت.

اخبار اساسی برای تغییر تصویری که ضررهای ماه گذشته را تحریک کرده اند، چیز کمی در پیش دارد. ویروس Covid-19 با شروع پاییز به سرعت از طریق نیمکره شمالی گسترش می یابد. فرانسه ، انگلیس و سایر کشورهای اروپایی همه محدودیت های محلی در تجمعات را تشدید می کنند.

سهامی که مورد توجه هستند میتواند شامل Uber باشد که پس از درخواست تجدید نظر قانونی موفق، مجوز فعالیت در لندن، یکی از بزرگترین بازارهای خود در خارج از ایالات متحده را بازیافت. Caesars (NASDAQ: CZR) نیز در کانون توجه قرار خواهد گرفت که پیشنهاد ۳٫۷ میلیارد دلاری وی برای کتابفروشی انگلیس ویلیام هیل (OTC: WIMHY) کمتر از حدس و گمان روز جمعه بود.

 

۴- اولین تبادل اروپا در بالاترین سطح تاریخ پس از همه گیری قرار دارد

ویلیام هیل یکی از معدود بازندگان بازارهای اروپایی در اوایل معاملات بود که پس از ضررهای هفته گذشته بیشترین جهش را تجربه کرد.

کمترین بازار کپنهاگ به اولین شاخص اروپا تبدیل شد که از زمان ابتلا به همه گیری کرونا، با بالاترین سطح ۱٫۱٪ ، به ۱،۳۴۹٫۴۶ واحد رسیده است. شاخص OMX کپنهاگ ۲۰ به دلیل تمرکز در منابع انرژی تجدیدپذیر، از جمله اپراتور مزرعه بادی Orsted (OTC: DOGEF) و توربین بادی Vestas Wind Systems AS (OTC: VWDRY) ، که موجی از خرید از مضامین ESG را سوار شده اند ، قابل توجه است.

شاخص OMXC 20 همچنین شامل نام های مراقبت های بهداشتی و بیوتکنولوژی مانند Novo Nordisk (NYSE: NVO) Novozymes (OTC: NVZMY و (Coloplast A (OTC: CLPBY است که همه در زمینه بیماری همه گیر به خوبی ظاهر شده اند.

در ساعت ۱۷:۱۵، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) کریستین لاگارد در پارلمان اروپا سخنرانی خواهد کرد. در حالی که ایزابل شنابل عضو هیئت مدیره قرار است در یک مراسم جداگانه سخنرانی می کند.

 

۵- مذاکرات Brexit ، جهش پوند

امیدهای دوباره توافق برای تنظیمات تجاری انگلیس با اتحادیه اروپا پس از پایان دوره انتقال Brexit در پایان سال، پوند در برابر یورو را به بالاترین سطح سه هفته و بالاترین نرخ ۱۰ روزه رساند.

استرلینگ از ابتدای ماه بیش از ۳ درصد کاهش یافته بود زیرا دولت انگلیس مایل بود سناریوی بی نظم معاملات گمرکی و مرز سخت جدید در جزیره ایرلند را قبول کند.

پوند با نظرات اعضای شورای سیاستگذاری پولی بانک انگلی ، دیو رامسدن، حمایت شد که چشم انداز نرخ های منفی را در آینده نزدیک کاهش می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.