0

پنج نکته طلایی (Sep-25)

سهام برای چهارمین هفته متوالی کاهش می یابد، سفارشات کالاهای بادوام احتمالاً پشتیبانی چندانی ندارند. آمازون (NASDAQ: AMZN) در حال ورود به بازی های مبتنی بر Cloud است. رنج مالیاتی اپل (NASDAQ: AAPL) در اتحادیه اروپا رو به افزایش است. ایتالیا در مقابل موج دوم Covid-19 بهتر عمل می کند و حزب جمهوری خواه نوید انتقال منظم قدرت پس از ماه نوامبر را می دهد.

 

۱- ادامه ی روند چهار هفته گذشته بازار سهام

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است پس از یک جهش متوسط در روز پنجشنبه، دوباره افت کند. زیرا نگرانی برای چشم انداز اقتصادی باعث می شود سهام برای چهارمین هفته متوالی ضرر حفظ کند.

در ساعت ۱۱:۱۵ معاملات آتی Dow 30 با افت ۲۰۰ واحدی یا ۰٫۸ درصدی روبرو شدند، در حالی که قرارداد آتی S&P 500 با افت ۰٫۷ درصدی و معاملات آتی Nasdaq 100 با افت ۰٫۶ درصدی روبرو شد.

سهام مورد توجه می تواند Costco (NASDAQ: COST) باشد، كه پس از بسته شدن بازار روز پنجشنبه، با كمك شواهد جدید در مورد ذخیره سازی توسط مصرف كنندگان ، پیش بینی بازگشت محدودیت های اقدامات بهداشت عمومی برای مهار ویروس کرونا، درآمد بهتر از حد انتظار را گزارش كرد.

 

۲- کالاهای با دوام به دلیل اعتماد به نفس کسب و کار ایتالیا شگفت آور است

سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده در ماه آگوست بر تقویم داده های تا حد زیادی خالی حاکم است. کالاهای اصلی با دوام ، که عناصر ناپایدار مانند هواپیماها را از بین می برد، انتظار می رود از ماه ژوئیه ۱٫۲ درصد افزایش یابد، که این روند از بهبود اولیه در تابستان بیشتر است.

پل دونووان، اقتصاددان ارشد در مدیریت ثروت جهانی UBS، خاطرنشان کرد که گرچه روند کار در خانه احتمالاً برای مدتی از خرید کالاهای با دوام پشتیبانی می کند – به ویژه تجهیزات مربوط به دفتر – اما سرمایه گذاری کسب و کار در موارد قابل مقایسه را کاهش می دهد و داده های کل کمی تغییر کرده اند.

در اروپا، ایتالیا یک هفته از نظرسنجی اعتماد به نفس کسب و کار را با قرائت شگفت آور قوی جمع بندی کرد و این تصور را تقویت می کند که با موج دوم ویروس کرونا بسیار بهتر از آنچه در مورد موج دوم انتظار می رفت ، برخورد شده است.

 

۳- آمازون سرویس بازی مبتنی بر Cloud را راه اندازی می کند

آمازون در رونمایی از یک سرویس اشتراک بازی مبتنی بر Cloud ، مایکروسافت (NASDAQ: MSFT) را دنبال کرد. در شواهد دیگری از این که غول های فناوری برای تجارت بیشتر از مشتریانی که در خانه  مانده اند، تلاش می کنند.

این سرویس که Luna نامیده می شود ، روز پنجشنبه با قیمت ۵٫۹۹ دلار در ماه و گزینه خرید کنترلر با ۵۰ دلار آغاز به کار خواهد کرد. در اوایل این هفته، مایکروسافت توافق کرده بود که ۷٫۵ میلیارد دلار برای رسانه های ZeniMax ، صاحبان ناشر بازی های ویدیویی Bethesda Softworks ، بپردازد.

این سرویس یکی از تعداد انگشت شماری از محصولات و خدمات جدید ارائه شده توسط آمازون در یک رویداد شرکتی در روز پنجشنبه بود. سایر موارد اعلام شده شامل بلندگوهای جدید و دستگاه های مرتبط با امنیت بود.

با این حال، هیچ نشانه ای از ورود آمازون به بازار تجهیزات ورزشی متصل وجود نداشت. شایعاتی که در اوایل هفته به سهام Peloton Interactive (NASDAQ: PTON) رسیده بود.

 

۴- جمهوری خواهان نوید یک انتقال قدرت منظم را می دهند

جمهوریخواهان ارشد یک روز پس از آنکه رئیس جمهور دونالد ترامپ از ترس تقلب در انتخابات خودداری کرد ، وعده انتقال منظم قدرت پس از انتخابات نوامبر را دادند.

رهبر سنا ، میچ مک کانل ، در توئیتر خود نوشت که “یک انتقال منظم همانطور که از سال ۱۷۹۲ هر چهار سال یکبار اتفاق افتاده است ،” یعنی سال انتخاب مجدد جورج واشنگتن را خواهیم داشت.

نگرانی های ترامپ در مورد سو استفاده از برگه های رای گیری در روز پنجشنبه توسط مدیر FBI ، کریستوفر وری، که توسط ترامپ منصوب شد، از بین رفت.

 

۵- تجدید نظر اتحادیه اروپا به رای دادگاه اپل

اختلاف مالیاتی اپل با اتحادیه اروپا، احتمالاً برای یک سال یا بیشتر ادامه دارد. کمیسیون اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد که از رای دیوان عدالت اروپا درخواست تجدید نظر می کند.

دادگاه اروپا در اوایل سال جاری میلادی دستور کمیسیون به اپل مبنی بر بازپرداخت حدود ۱۵ میلیارد دلار مالیات به ایرلند را به این دلیل که توافق نامه مالیاتی بین انها، قانون ضد انحصاری اتحادیه اروپا را نقض کرده بود، لغو کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.