0

پنج نکته طلایی (Sep-24)

سهام قرار است به سبک آرام و بدون بازگشت قابل توجه باز شوند. انتظار می رود ادعاهای بیکاری دوباره اندکی سقوط کند و فروش خانه های جدید بار دیگر چیزهایی برای جویدن به گاوها خواهد داد. اعتماد به نفس تجاری فرانسه و آلمان علی رغم محدودیت های جدید در پاریس بهبود می یابد. و دونالد ترامپ از تعهد به انتقال مسالمت آمیز قدرت در ماه نوامبر خودداری می کند.

 

۱- سهام برای باز شدن مخلوط تنظیم می شوند. Nasdaq دوباره پایین می آید

سهام ایالات متحده در پاسخ به اظهارات مکرر غم انگیز مقامات فدرال رزرو در مورد اقتصاد، پس از افت مجدد در روز چهارشنبه، با یک خیز  بسیار متوسط تنظیم می شود.

تا ساعت ۱۴:۱۰، قرارداد آتی Dow و قرارداد آتی S&P 500 هر دو ۰٫۱٪ رشد کردند، در حالی که معاملات آتی Nasdaq که عملکرد ناگهانی در روز چهارشنبه داشت، ۰٫۲٪ دیگر افت داشت.

سهامی که احتمالاً مورد توجه قرار می گیرند شامل Accenture (NYSE: ACN) ، CarMax (NYSE: KMX) ، Darden Restaurants (NYSE: DRI)i و FactSet Research است که همگی گزارش درآمد را اعلام می کنند.

از همه مهمتر، سرمایه گذاران به دنبال نشانه هایی از ثبات در برخی از سهام فن آوری هستند که در روزهای اخیر شکوه خود را از دست داده اند، از جمله تسلا (NASDAQ: TSLA) ، که چهارشنبه بیش از ۱۰ درصد سقوط کرد.

 

۲- گزارش ادعای بیکارو فروش مسکن های نوساز

در طی هفته ترس روزافزون درباره کاهش سرعت اقتصادی، ممکن است بیش از حد معمول به داده های مطالبات هفته بیکاری مبوط شود.

تصور مورد انتظار برای بهبود حاشیه ای دیگر بازار کار است، با ادعاهای اولیه بیکاری به ۸۴۰،۰۰۰ از ۸۶۰،۰۰۰ در هفته قبل، و ادعاهای بیکار (که با یک هفته تأخیر همراه است) از ۱۲٫۶۲۸ میلیون در به ۱۲٫۳۰ میلیون کاهش یافته باشد.

همچنین چشم به داده های فروش مسکن جدید خواهد بود که انتظار می رود قدرت مداوم بازار مسکن را تأیید کند، در حالی که بررسی کسب و کار Kansas City Fed بررسی می شود تا ببیند آیا اوایل این هفته به نظرسنجی ریچموند فدرال نزدیک تر است یا به شاخص مدیران خرید IHSMarkit که روز چهارشنبه منتشر شد.

 

۳- دلار بار دیگر روی کالاها سنگینی می کند

دلار همان چیزی را که هنوز هم تصور می شود اصلاح صعودی در روند گسترده نزولی است، به روند خود ادامه داد. زیرا ریسک گریزی و فقدان هرگونه سست شدن بعدی قریب الوقوع سیاست های فدرال رزرو هر دو از دلار حمایت می کنند.

تا ساعت ۱۴:۱۰، شاخص دلار که آن را در برابر ۶ ارز بازار توسعه یافته ردیابی می کند، در ۹۴٫۵۲۳ قرار داشت. درست در بالاترین سطح روزانه خود یعنی ۹۴٫۶۰۸ ، که بالاترین قیمت در دو ماه اخیر است. همچنین در برابر لیر ترکیه به بالاترین رکورد تاریخ خود رسید.

قدرت دلار در حال فشار آوردن بر قیمت کالاها است، در حالی که قیمت نفت خام ایالات متحده همچنان در زیر ۴۰ دلار در هر بشکه و معاملات آتی طلا با ۰٫۶ درصد کاهش به ۸۵۶٫۹۰ دلار رسید و پایین ترین نرخ دو ماه گذشته را ثبت کرده بود.

معاملات آتی نقره با ۳٫۶٪ کاهش به ۲۲٫۲۸ دلار در هر اونس رسید. در حالی که مس با ۱٫۳٪ کاهش به ۲٫۹۵ دلار در هر پوند رسید. کسانی که به اندازه کافی از نمایش پاول / مانچین در Capitol Hill برخوردار نیستند، می توانند از ساعت ۱۷:۳۰ دوباره هماهنگ شوند، در حالی که چارلز ایوانز از رئیس فدراسیون شیکاگو قرار است در ساعت ۲۰:۳۰  سخنرانی کند و رئیس جمهور فدرال نیویورک جان ویلیامز (NYSE: WMB) 21:30 سخنرانی می کند.

 

۴- این خوب است

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پس از انتخابات ماه نوامبر، متعهد به انتقال مسالمت آمیز قدرت شد و دوباره استدلال کرد که استفاده گسترده از رای های الکترونیکی منجر به تقلب در انتخابات می شود.

احتمالا ترامپ برای ایجاد چالش های حقوقی برای نتایج رای گیری در ایالت هایی که در ماه نوامبر بر خلاف او قرار بگیرند، باعث ایجاد سم بیشتری در بحث پیرامون شتابزدگی وی برای پر کردن صندلی دادگاه عالی خالی مانده با مرگ روت بادر گینسبورگ در آخر هفته شده است.

در همین حال، در لوییزویل، کنتاکی، معترضان پس از اینکه هیئت منصفه اعظم تصمیم گرفتند برای هیچ یک از کسانی که در تیراندازی کارگر بهداشتی، برونا تیلور دست داشتند، کیفرخواست علیه دو افسر پلیس نبردند، در ناآرامی ها تیراندازی کردند. این تصمیم همچنین باعث اعتراضات خشونت آمیز در جاهای دیگر شد، در حالی که پورتلند ، اوره ، شاهد شورش های بیشتری بود.

 

۵- فرانسه با بهبود اعتماد به نفس در تجارت محدودیت ها را تشدید می کند

احساسات تجاری اروپا همچنان بهبود می یابد، اما برای چه مدت؟

نظرسنجی اعتماد به نفس برای فرانسه و آلمان هر دو به بهبود مداوم به ویژه در تولید اشاره دارد، با شاخص Climate Business Ifo که از نزدیک تماشا می شود، از ۹۲٫۵ به ۹۳٫۴ رسیده است. در همین حال، شاخص اعتماد به نفس تجارت فرانسه از ۹۲ به ۹۶ رسید.

هر دو رقم از ماه مارس بهترین بودند، اما آلمان انتظارات کمی داشت.

شاخص فرانسوی بهترین پیش بینی ها را داشت. اما در برابر اقدامات تازه اعلام شده توسط دولت برای جلوگیری از شیوع ویروس Covid-19 قرار گرفت. به دنبال انگلیس و بلژیکف فرانسه سومین کشور اروپایی این هفته است که به دنبال انگلیس و بلژیک چنین کاری انجام می دهد. ریشی سوناک، رئیس خزانه داری انگلیس قرار است هزینه های تازه دولت را برای حمایت از بازار کار ترسیم کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.