0

پنج نکته طلایی (Sep-23)

با وجود مشکلات اقتصاد جهانی، دلار به بالاترین سطح در دو ماه گذشته می رسد. جروم پاول یک روز دیگر به کنگره بازگشت. باتری تسلا (NASDAQ: TSLA) مسطح(تخت) شد، اما نایک (NYSE: NKE) در سه ماهه انفجاری موج می زند و اطلاعات موجودی نفت از دولت ایالات متحده منتشر می شود.

 

۱- رشد دلار تا بالاترین سطح دو ماه اخیر

دلار در برابر دیگر ارزها، به بالاترین سطح دو ماهه رسید. زیرا از زمینه های تضعیف حرکت اقتصادی جهانی کاسته شده است و نشانه های تنش پایدار بین ایالات متحده و چین، از ارزها جدا شده است.

شاخص دلار که آن را در برابر سبدی از شش ارز پیگیری می کند، تا یک نقطه بالاتر از ۹۴٫۲۰ افزایش یافت و قبل از اینکه کمی تغییر کند، در ساعت ۱۴:۰۵ در ۹۴٫۰۳  قرار گرفت.

دلار ممکن است نسبت به روز دوم شهادت کنگره توسط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو واکنش نشان دهد. پس از آنکه رئیس فدرال شیکاگو استدلال کرد که بانک فدرال هنوز هم می تواند نرخ بهره را افزایش دهد قبل از اینکه شاخص قیمت مصرف کننده به ۲٪ برساند، پاول روز سه شنبه نسبت به همکار خود چارلز ایوانز بازارهای فارکس را کمتر تحت تاثیر قرار داد.

 

۲- بازیابی ها در اروپا

دلار همچنین از یک دوره ضعف یورو بهره می برد. شاخص مدیران خرید “فلش” IHSMarkit برای منطقه یورو در سپتامبر به ۵۰٫۱ رسید، که به سختی بالاتر از خط رشد بود. زیرا افزایش موارد Covid-19 خدمات مشتری را به شدت تحت تأثیر قرار داد. تولید به ویژه در آلمان بهتر پیش رفت.

این آمار در حالی است که نشانه های فزاینده ای وجود دارد مبنی بر اینکه مدیریت عالی بانک مرکزی اروپا شروع به فعالیت برای محرک های بیشتر می کند. فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره، روز سه شنبه استدلال کرد که کارها خوب پیش می روند. در حالی که روزنامه فایننشال تایمز روز دوشنبه گزارش داد که بانک مرکزی اروپا در نظر دارد به همه برنامه های خرید دارایی خود انعطاف پذیری یکسان با ۱٫۳۵ تریلیون یورو اضطراری بدهد.

تا ساعت ۱۴:۰۰، یورو در قیمت ۱٫۱۷۰۹ دلار بود. در حالیکه پیش از این با پایین ترین سطح از ۱٫۱۶۷۳ دلار معامله شده بود که پایین ترین سطح از اواخر ژوئیه بود.

جفت ارز EUR / USD ممکن است بعداً به شاخص قیمت مسکن در ژوئیه و همچنین به سخنرانی رئیس جمهور فدرال کلیولند، لورتا مستر، واکنش نشان دهد که هر دو ساعت ۱۶:۳۰ برگزار می شوند.

 

۳- ادامه بازیابی ها درسهام با پشتیبانی Nike

سهام ایالات متحده پس از نشانه هایی مبنی بر اینکه اختلاف بر سر صندلی خالی دادگاه عالی، دیگر تجارت واشنگتن را به طور کامل از بین نخواهد برد، قرار است سهام ایالات متحده بالاتر باز شود.

مجلس نمایندگان روز سه شنبه لایحه ای را تصویب کرد که بودجه دولت را تا ۱۱ دسامبر پس از توافق اکثریت دموکرات ها برای اصلاح کوتاه مدت برای ادامه کمک به کشاورزان و خانواده های فقیر، حفظ خواهد کرد.

تا ساعت ۱۴:۰۵، قرارداد آتی داو جونز ۱۹۸ واحد یا ۰٫۷٪ افزایش یافت. در حالی که قرارداد S&P 500 Futures  ۰٫۸٪ و NASDAQ Futures  ۰٫۳٪ افزایش داشتند.

سهام تحت نظر شامل نایک است که پس از ارسال سود بیش از دو برابر برآورد تحلیلگر برای سه ماهه اخیر خود، در معاملات پیش از بازار ۱۳٫۳٪ افزایش یافته است. این رشد همچنین باعث افزایش سهام رقیبش آدیداس در اروپا شد.

 

۴- باتری جدید مسطح تسلا

سهام دیگری که در کانون توجهات قرار خواهد گرفت تسلا خواهد بود که رویداد بسیار پرطرفدار ” باتری صاف را در پیش داشت که سهامش را پس از از دست دادن ۵٫۶٪ در روز سه شنبه، ۴٫۸٪ دیگر در بازار پیش انداخت.

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ایلان ماسک برنامه هایی را برای ساخت یک ماشین الکتریکی ۲۵۰۰۰ دلاری که با باتری بسیار ارزان تری تأمین می شود و می تواند تا سال ۲۰۲۳ وارد بازار شود، بیان کرد. این امر تسلا را با قاطعیت بیشتری در بخش بازار انبوه تثبیت می کند و ماسک گفت که قصد فروش ۲۰ میلیون وسیله نقلیه را دارد.

با این حال، طولانی بودن زمان اجرای این پروژه بسیاری را ناامید کرد و این نشان می دهد که برتری تسلا در مقابل باتری در فضای اصلی باتری دیگر به اندازه سابق نیست.

 

۵- نفت با داده های موجودی کلنجار می رود

پس از آنکه داده های موجودی انستیتوی نفت آمریکا نشان داد که در هفته گذشته افزایش ۶۹۱،۰۰۰ بشکه ای در ذخایر نفت خام ایالات متحده به جای  ۴ میلیون بشکه پیش بینی شده را نشنان داد، قیمت نفت خام با سطح ۴۰ دلار در هر بشکه مجدداً دست و پنجه نرم کرد.

دولت داده های خود را طبق معمول در ساعت ۱۸:۰۰ منتشر خواهد کرد.

تا ساعت ۱۴:۰۰ ، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۰٫۴٪ افزایش به ۳۹٫۹۴ دلار در هر بشکه رسید. در حالی که معیار معاملات آتی بین المللی برنت با ۰٫۵٪ افزایش به ۴۱٫۹۱ دلار رسید.

قیمت کالاها به طور گسترده تر با کاهش ارزش دلار در این هفته بسیار افت کرده است. معاملات آتی طلا برای اولین بار طی بیش از دو ماه به زیر ۱۹۰۰ دلار سقوط کرده و با ۰٫۶ درصد افت در ۱۸۹۵ دلار و ۶۵ سنت در هر اونس معامله شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.