0

معرفی کتاب های آموزشی

معــرفی کتــاب های ارزشمند و آموزنــده

اثر مرکب

کتاب اثر مرکب، یک شاه‌کلید برای باز کردن درب‌های موفقیت را در اختیارتان قرار می‌دهد. «۱ میلیارد تومان پول نقد به صورت یک‌جا یا یک اسکناس ۱۰۰۰ تومانی که در ۳۱ روز آینده هر روز ارزشش دو برابر شود.» اگر با این دو پیشنهاد مواجه شوید، کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ این مورد، مثالی از اثر مرکب است. اگر پای صحبت‌های افراد موفق بنشینید، متوجه خواهید شد که هرکدام از آن‌ها فرمولی خاص و جذاب برای موفقیت خودشان دارند. در این کتاب نیز دارن هاردی، مربی انگیزشی، نویسنده و فردی موفق در حوزه کسب‌و‌کار، پرده از یکی از رازهای جذاب رسیدن به موفقیت در زندگی، برمی‌دارد. دارن هاردی در این کتاب معتقد است، تا زمانی که یک فرد، تغییری را در امور روزانه‌ و آنچه که به صورت روزمره انجام می‌پذیرد، اعمال نکند؛ قادر به تغییر زندگی خود نیست. بنابراین بر اساس باورهای کتابِ اثر مرکب، کلید موفقیت هر فرد را می‌توان در کارهای روزمره او پیدا کرد. با مطالعه این کتاب خواهید آموخت که چگونه با انجام تغییرات کوچک و مستمر در طول روزهای خود، به سوی دست‌یابی به اهداف و ارتقا سطح زندگی‌تان حرکت کنید.

قوی سیاه

اکثر افراد با شنیدن نام «قوی سیاه» به یاد فیلمی معروف با همین نام می‌افتند. اما یک قوی سیاه نماد چیست؟ در علم زیست‌شناسی تکاملی، از یک اتفاق غیرمحتمل ، با نام «قوی سیاه» یاد می‌شود. این اتفاق دارای خصوصیت‌های ۱- غیرقابل پیش‌بینی بودن و ۲- تاثیرگذاری قابل توجه است و بعد از وقوع این اتفاق، ۳- افراد با ارائه توضیحاتی فریبنده سعی در کمتر تصادفی جلوه دادن و قابل‌پیش‌بینی‌تر بودن آن دارند. نسیم نیکلاس طالب، نویسنده و محقق، در این کتاب به توضیح رفتارها و عملکردهای مختلف و در عین‌حال نادرست انسان هنگام مواجهه با و بعد از رخ دادن یک «قوی سیاه» می‌پردازد. همچنین در ادامه، او به ارائه نکات و مطالبی می‌پردازد که به افراد کمک می‌کند تا در پیش‌بینیِ غیرقابل پیش‌بینی‌ها و اتفاقات غیرمنتظره بهتر عمل کنند.

زمانی برای درهم شکستن بازارهای مالی

موضوع این کتاب، بررسی همه جانبة بحران مالی جهانی سال ۲۰۰۷ میلادی و تبعات آن است. به اعتقاد نویسنده، بحران و ورشکستگی مالی، ریشه در تحوّلی عمیق دارد و اقتصاد جهانی در حال تجربة تغییرات ساختاری مهمّی است. نگارنده تلاش کرده تا تحلیل جامعی از موقعیت‌ فعلی اقتصاد جهان و بازارهای مالی ارائه دهد و واقعیت‌ها، قواعد و ضروریات جهان پیش رو را با رویکردی انتقادی و قابل فهم به نگارش در آورد. کتاب حاضر، جایزة کتاب سال «فاینشیال تایمز» و «گلدمن سکز» را از آن خود کرده و توسط مجلّة «اکونومیست» به عنوان کتاب سال ۲۰۰۸ لقب گرفته است.

روش های سرمایه گذاری وارن بافت

این کتاب نوشته رابرت هگستورم است و درباره راه و روش وارن بافت، سرمایه گذار نام آشنای جهان نگار شده است. در جای جای آن به روش های تخصصی سرمایه گذاری پرداخته شده که وارن بافت با استفاده از آن توانسته به این ثروت میلیاردی برسد. نویسنده در این کتاب سعی بر این داشته تا دیدگاهی که وارن بافت بزرگ در خرید سهام ها و سرمایه گذاری های خود داشته به مخاطب آموزش بدهد. وارن بافت روش سرمایه گذاری خاصی را برای خود در نظر گرفته و طبق آن رو به جلو حرکت می کند که با روش های دیگر سرمایه گذاران کاملا متفاوت است. روش او در محتاط بودن و دقت بالا و سودآوری فوق العاده خلاصه شده است که خودش این روش را راز موفقیتش در زندگی حرفه ای می داند.

ذهن لاک پشت ها

کورتیس ام. فیث نویسنده، برنامه نویس و معامله گر بزرگی است که در دو کتاب خود با عنوان های شیوه ی لاک پشت ها و ذهن لاک پشت ها تجربیات خود از دنیای پیرامون را با بیانی شیوا و جذاب با خواننده در میان گذاشته است. در کتاب شیوه لاک پشت ها داستان کامل تبدیل شدن به یک لاک پشت و همچنین مبانی روان شناختی حرکات بازار و نیز بسیاری از تکنیک های معامله گری توسط نویسنده شرح داده شده است. کورتیس معتقد است که بسیاری از موارد و مشکلاتی را که معامله گران در معامله و دنیای تجارت با آن ها دست و پنجه نرم می کند، می توان در جنبه های دیگر زندگی نیز مشاهده کرد. او اعتقاد دارد با نگاهی به مشکلات شغل های دیگر و بیان مثال هایی در مورد آن ها و دانستن این نکته که آشنایی با ریسک و پذیرش و مدیریت آن امری ضروری در معامله گری محسوب می شود، می توان مسائل دنیای معامله گری را بهتر درک کرد. کتاب ذهن لاک پشت ها فقط برای معامله گران و افرادی که به معامله گری علاقه دارند نوشته نشده است. این کتاب را همه ی افراد جامعه می توانند مطالعه کنند و خواندن آن به تمام افراد با شغل های متفاوت توصیه می شود

کتاب سیزده

علی میرصادقی درباره کتاب سیزده می‌نویسد : وقتی از من خواستند که خلاصه‌ای راجع به داستان سیزده بنویسم ، ساعت‌ها فکر کردم اما نشد. چون اصلا سیزده یک کتاب نیست ، یک داستان نیست ، یک سفر است که هر کس می‌تواند به شیوه خودش آن را به پایان برساند. من در این کتاب کنار شما هستم ، شما را جذب می‌کنم اما وقتی به خودتان می‌آیید می‌بینید که دیگر کنارتان نیستم و آنگاه شما زندگی جدیدی می‌توانید داشته باشید. کتاب سیزده زندگی جوانی را بیان می‌کند که مدام در حال غر زدن است، یک روز که برای صحبت با استاد کاراته‌اش به دفتر او می‌رود، استادش از او می‌خواهد که باورهایش را عوض کند. اما واقعا باور چیست؟ او چه چیزی را باید عوض کند؟

گلوله برفی

این کتاب یکی از کامل‌ترین و تنها زندگی‌نامه رسمی و مورد تایید وارن بافت است. فردی که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران آمریکا شناخته می‌شود و جزو ثروتمندترین افراد دنیا است. بافت در این کتاب با قلم نویسنده، داستان زندگی خود را از ابتدا تعریف می‌کند و ضمن شرح تمام فراز و نشیب‌های موجود در مسیر، به بیان چگونه به‌دست آوردن اولین میلیون دلار خود می‌پردازد. با مطالعه این کتاب ضمن آشنایی با وارن بافت و زندگی شخصی و حرفه‌ای او، از اصول سرمایه‌گذاری و کسب ثروت وی آگاه می‌شوید.

هفت عادت مردمان موثر

کتاب هفت عادت مردمان موثر اثر استفان کاوی بدون هیچ شک و تردیدی یکی از بهترین کتاب‌های روان‌شناسی و کنترل زندگی در جهان محسوب می‌شود. این کتاب پس از گذشت چندین سال از عرضه آن به بازار کماکان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در جهان محسوب می‌شود و توانسته است تغییرات عمیقی در زندگی بسیاری از افراد ایجاد کند. جملات این کتاب برای افرادی است که می‌خواهند کنترل زندگی خودشان را به دست بگیرند و به موفقیت دست پیدا کنند. اگر به دنبال موفقیت و پیروزی هستید تا پایان این مقاله با ما همراه شوید. در ادامه با بررسی این هفت عادت، مطالب زیادی یاد می‌گیریم و می‌توانیم به شخصیتی سازنده و موثر در زندگی خودمان تبدیل شویم.

قله هشتم

کتاب قله هشتم اثری از پیتر ون کیتس است.او در این کتاب در رابطه با مشکلات و چالش‌های سختی که در سفرهای خود تجربه می‌کند، سخن می‌گوید و در طول زمان سفر خود به خویشتن سازی می‌پردازد. این راهکارها نکته‌هایی است که حد بین موفقیت و شکست را تشکیل می‌دهد که می‌توان نتیجه گرفت که تلاش و پشتکار، شرط لازم برای موفقیت است، اما کافی نیست… پیتر در سفرهایش اصول موفقیت و رشد فردی را می‌آموزد که به سفر زندگی شبیه است. با او همراه شوید تا در تجربه‌های گرانبهایش راجع به زندگی سهیم شوید.

بیندیشید و ثروتمند شوید

نهمین کتاب پرفروش تاریخ دنیا، با فروش بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه است. یکی از بهترین کارهایی که می‌توان برای سریع‌ و آسان‌تر رسیدن به یک هدف انجام داد، استفاده از نکات و تجربیات ارزشمند افرادی است که قبلا آن مسیر را طی کرده‌اند. ناپلئون هیل در همین راستا، در این کتاب، به بیان تجربیات و شیوه‌ی موفقیت موفق‌ترین و ثروتمند‌ترین افراد می‌پردازد. هیل، با استفاده از این آموزه‌ها، نه تنها به بیان کارهایی که لازم است برای موفقیت انجام گیرد می‌پردازد، بلکه در مورد نحوه انجام این کارها هم توضیح می‌دهد. مطالعه این کتاب، توسط آنتونی رابینز، نویسنده کتاب معروف پول و جان مکسول، نویسنده کتاب پرفروش ۲۱ قانون انکار ناپذیر رهبری، توصیه شده است.

تشکیل سبد سهام به روش وارن بافت

کتاب تشکیل سبد سهام به روش وارن بافت نوشته‌ی جیوا راماسوی توسط نشر چالش منتشر شده است. این کتاب به شما کمک می‌کند شرکتی که قصد سرمایه‌گذاری بر روی آن را دارید، به‌صورت دقیق و موشکافانه بشناسید. اگر می‌خواهید سرمایه‌گذار بهتری شوید، نیاز است تا ذهنیت معامله‌گری را از خود دور کرده و همانند یک صاحب کسب‌ و کار بیندیشید. اینکه شما به دید صاحب کسب‌ و کار اقدام به سرمایه‌گذاری نمایید موجب می‌شود که علاقه‌مند شوید تا هر چیزی را در مورد هدف سرمایه‌گذاری‌تان بدانید. شما در مورد درآمدها، حاشیه سود، سطح بدهی‌ها، مسائل رقابتی، پایداری مدل کسب‌ و کار، سهم شرکت از بازار، کارایی مدیریت، توانایی شرکت و سایر موارد تحقیق خواهید کرد.

سرمایه گذار هوشمند

آیا تا به حال به سرمایه گذاری در بازار بورس فکر کرده‌اید؟ خیلی از ماها جدی راجع به آن فکر کرده­‌ایم. مبحث سرمایه گذاری هوشمند که ابتدا از سوی بنجامین گراهام در سال ۱۹۴۹ مطرح شد، رویکرد بلند مدت‌تر و ریسک گریزتری را در قبال بازار سهام اتخاذ می‌کند و نتیجه هم می‌دهد. چندین دهه پس از انتشار کتاب سرمایه گذار هوشمند، بسیاری از روش گراهام استفاده کرده‌اند و ثروتمند شده‌اند که شاید معروف‌ترین آن‌ها وارن بافت باشد. این نکات طبق توصیه اولیه گراهام و همچنین نظرات ژورنالیستی به نام جیسون زویگ، نشان می‌دهد که شما هم می‌توانید سرمایه گذار هوشمند شوید. در این نکات می‌فهمید که: چرا باید همیشه به آقای بازار توجه نکنید؟ چرا بهتر است که حرفه سرمایه گذاری خود را با پول مجازی آغاز کنید؟ چرا ارزان‌ترین سهام­ها گاهی بیشترین ارزش را دارند؟

تریلیاردر

همه ما ۱۶۸ ساعت در هفته زمان داریم تا زندگی را بکاویم افکارمان را ارزیابی کنیم و با افرادی همراه شویم که همواره الهام بخش ما هستند. هر روزی که روی زمین طی می‌شود یک روز استثنایی است و باید از هر ثانیه‌ای که از عمرمان می‌گذرد انرژی به دست آوریم. با اشتیاق فراوان باید گروهی از نوابغ را دور خود جمع کنیم و اوقات خود را با افراد موفقی که ما را به سمت سرنوشت الهی سوق می‌دهند بگذرانیم.

قدرت تمرکز

در این کتاب می‌آموزیم که نداشتن تمرکز، بزرگترین دلیل بازدارنده‌ی افراد از رسیدن به آنچه میخواهند است. پس از خواندن این کتاب با روش های حیرت انگیزی مواجه می‌شوید که موفق ترین انسان‌های دنیا از آن بهره برده‌اند. می‌توانید بر توانمندی خود متمرکز شده، عادت‌های نادرست خود را بهبود بخشیده و میان کار و زندگیتان بدون احساس گناه، توازن ایجاد کنید. در فصل ۱۰ زندگی براساس هدف، روشی منحصر به فرد را به شما نشان خواهیم داد که همه اين مسائل را برایتان ممکن می‌سازد. این راهی هیجان‌انگیز برای زندگی کردن است. گزیده‌ای از کتاب قدرت تمرکز را باهم می‌خوانیم : عادت‌های شما آینده شما را تعیین می کنند… این مسئله خیلی مهم است. به خاطر داشته باشید، افراد موفق بی‌دلیل در اوج قرار نمی‌گیرند. اقدام متمرکز می‌طلبد؛ یعنی انضباط شخصی و انرژی بسیار زیاد در هر روز تا امور را به جریان انداخت. عادت‌هایی که شما از امروز به بعد ایجاد می‌کنید، سرانجام تعیین خواهند کرد که آینده شما چگونه از کار درمی آید. خواه ثروتمند و خواه فقیر، خواه سالم، خواه بیمار، انتخاب با شماست. بنابراین عاقلانه انتخاب کنید…
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.