0

چرا نباید به کسی بگوییم بیت کوین داریم!

یکی از چالشی‌ترین مباحث برای مردم و به‌خصوص ثروتمندان تأمین امنیت دارایی‌هایشان است. این چالش در عرصه ارزهای دیجیتال نیز رنگ‌وبویی متفاوت دارد. کاربران همواره به‌دنبال روش‌هایی هستند تا از دارایی خود در برابر سارقان و هکرها محافظت کنند؛ اما نکته مهم این است که تنها استفاده از کیف پول مناسب یا استفاده از کلمه عبور قوی، حافظ بی‌چون‌وچرای سرمایه شما نیست. گاهی اوقات علاوه بر این کارها باید مراقب گفتار و اطلاعاتی که ناخواسته از دهانتان بیرون می‌آید هم باشید. چراکه همین موضوعِ به‌ظاهر بی‌اهمیت می‌تواند موجب ازدست‌رفتن سرمایه شما شود.

بیش از یک دهه از رشد بیت کوین به‌عنوان یک پروتکل ناشناس و تبدیل آن به یک بازار چند میلیارد دلاری می‌گذرد؛ نوعی دارایی که برای دارندگانش ثروتی قابل‌توجه فراهم کرده است. امروز جامعه روبه‌رشد طرف‌داران بیت کوین نه‌تنها به این دارایی دیجیتال به دید یک ذخیره ارزش (Store of Value) می‌نگرند، بلکه بر این عقیده‌اند که بیت کوین در تضمین مالکیت دیجیتالی دارایی‌ها هم نقش بسزایی دارد. این طرف‌داران پروپا‌قرص عاشق این هستند که همه‌جا درباره بیت کوین صحبت کنند و حتی به برخی از آنها لقب اینفلوئنسر بیت کوین داده‌اند.

اگر بخش عمده‌ای از ثروت شما به این دارایی دیجیتالی اختصاص دارد، باید بدانید که گفت‌وگوی زیاد با دیگران درباره ثروت‌تان موجب جلب‌توجه بسیاری به شما می‌شود؛ موضوعی که شاید چندان به‌نفعتان نباشد. در این شرایط ریسک‌ها و موقعیت‌های مختلفی ممکن است پیش روی شما قرار گیرد که باید آمادگی مقابله با آنها را داشته باشید. ما در این مقاله و با کمک مطلبی که در وب‌سایت Casa منتشر شده است قصد داریم شما را آگاه کنیم که چرا باید مراقب گفتار خود باشید و در مورد دارایی‌هایتان با دیگران صحبت نکنید؛ پس تا پایان ما را همراهی کنید.

 

ثروت شما را به هدف تبدیل می‌کند

اصطلاحی وجود دارد که می‌گوید: برنده همه‌ غنائم را با خود خواهد برد. متأسفانه این عبارت از ابتدای تاریخ تا به امروز مصداق داشته و افراد چیزی را که به آنها تعلق ندارد، با اِعمال زور به دست می‌آوردند. به همین دلیل افرادی که ثروتمند هستند باید برای حفاظت از دارایی‌هایشان یک قدم از دیگران جلوتر باشند؛ چه خوشمان بیاید یا نه، این دنیایی است که در آن زندگی می‌کنیم.

افراد ثروتمند این روزها برای حفاظت خود، خانواده و دارایی‌هایشان، متکی به ابزارهایی مانند محافظان، ماشین‌های زرهی و صندوق‌های امانات هستند.

یک عمر هوشیاری بهایی است که باید در قبال ثروتمندشدن پرداخت.

بیت کوین به‌عنوان جدیدترین نوآوری در امنیت ثروت محسوب می‌شود؛ چراکه برخلاف طلا یا ارز فیات، بیت کوین به‌شکل آنلاین و درون بلاک چین ذخیره می‌شود. بنابراین نمی‌توان آن را از نظر فیزیکی و مرزهای جغرافیایی محدود کرد.

تا زمانی که کلید خصوصی بیت کوین خود را در اختیار دارید، امنیت دارایی شما تضمین شده است؛ این همان مزیتی است که موجبات ارزشمندی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را فراهم آورده است. اگر درباره داشتن بیت کوین یا هر دارایی دیگری کمتر صحبت کنید و از به‌رخ‌کشیدن ثروت‌تان پرهیز کنید، کمتر موردتوجه و دستبرد سارقان خواهید بود؛ چراکه وقتی دزدان ندانند شما چه‌چیزی را در اختیار دارید نمی‌توانند آن را از شما بربایند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.