0

بزرگترین صرافی آمریکا: تنها قاتل اتریوم، اتریوم ۲.۰ است!

کوین بیس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال آمریکا و دومین صرافی بزرگ جهان، اخیراً با انتشار گزارشی آینده اتریوم را در برابر سایر رقبای خود مورد بررسی قرار داده‌ است. کارشناسان این صرافی معتقدند با تغییر سازوکار شبکه اتریوم به اثبات سهام، سایر بلاک چین‌ها دیگر فضایی برای رقابت‌کردن به آن نخواهند داشت.

به گزارش کوین دسک، دومین شبکه بلاک چینی و ارز دیجیتال بزرگ بازار پس از بیت کوین، به محل اصلی رشد برخی از جدید‌ترین نوآوری‌های مبتنی بر ارز دیجیتال، از جمله دیفای‌ (DeFi) و توکن‌های غیرمثلی (NFT) تبدیل شده است.

با این حال، با افزایش محبوبیت اتریوم و بالا رفتن کارمزد تراکنش‌ها در این بلاک چین، بسیاری از رقبا قصد دارند با ارائه کارمزد‌های کمتر، افزایش سرعت و توان عملیاتی، شبکه‌ای بهتر ایجاد کنند تا کاربران این بلاک چین محبوب را به‌ سمت خود بکشند. قیمت توکن‌ بلاک چین‌های لایه اولی مانند سولانا، کاردانو و بایننس اسمارت چین که از آنها با عنوان «قاتل اتریوم» یاد می‌شود، با تصور اینکه روزی می‌توانند رهبری بازار را از چنگ اتریوم خارج کنند، در این مدت رشد چشم‌گیری داشته‌ است.

تحلیل‌گران صرافی کوین‌ بیس که سرمایه‌گذاران بزرگ بازار ارز دیجیتال از تحقیقات آنها استفاده می‌کنند، می‌گویند اتریوم می‌تواند از روی کار آمدن این پروژه‌های تازه‌وارد جلوگیری کند.

پروتکل‌های لایه دوم اتریوم، یا سیستم‌های هم‌جواری که در کنار شبکه اصلی اتریوم و با هدف سرعت‌بخشیدن به پردازش و کاهش رقم کارمزد تراکنش‌ها فعالیت می‌کنند، ممکن است بتوانند اتریوم را در پیش‌گیری از به وجود آمدن رقابت با سایر پروتکل‌های لایه اول، همراهی کنند. به‌روزرسانی‌های برنامه‌ریزی‌شده مانند انتقال کامل سازوکار شبکه از مدل اثبات کار فعلی به اثبات سهام و همچنین معرفی فناوری شاردینگ (Sharding)، می‌تواند کمک‌حال اتریوم در این مسیر باشد.

کوین بیس در گزارش اخیر خود نوشته است:

با بهبود مقیاس‌پذیری اکوسیستم اتریوم، کاربران برنامه‌های غیرمتمرکز ممکن است از جستجوی جایگزین‌های سریع‌تر و ارزان‌تر برای این بلاک چین صرف‌نظر کنند.

کوین‌ بیس گفته است انتظار می‌رود که در آینده‌ نزدیک هم چندین شبکه در فضای ارزهای دیجیتال در کنار یکدیگر فعالیت داشته باشند، اما اتریوم می‌تواند تاج‌وتخت خود را حفظ کند.

در گزارش این صرافی آمده است:

فکر می‌کنیم که اوج‌گیری راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم اتریوم همراه با به‌روزرسانی‌هایی مانند ادغام شبکه اصلی با [بلاک چین مبتنی بر اثبات سهام] بیکن چین (Beacon Chain) و استفاده از فناوری شاردینگ، می‌تواند پیشرفت جایگزین‌های لایه اول [اتریوم] را در وضعیت فعلی‌شان محدود کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.