0

پیش‌بینی دلار استرالیا

AUD/USD در چند روز گذشته بیش از ۲٫۷ درصد افزایش یافته است
قیمت به محدوده ی مقاومتی  ۰٫۷۴۲۰ نزدیک می شود، منطقه ای که فروشندگان می توانند کنترل بازار را دوباره به دست بگیرند و جرقه بازگشت نزولی را ایجاد کنند.
از دیدگاه بنیادی، افزایش قیمت کالاها، قدرت بازار کار استرالیا و وعده های چین مبنی بر اتخاذ تدابیری برای حمایت از اقتصادش را می توان به عنوان کاتالیزورهای صعودی برای استرالیا تلقی کرد.

در اواخر ژانویه، AUD/USD به پایین‌ترین حد چند سال اخیر نزدیک به سطح ۰٫۶۹۷۰ سقوط کرد، زیرا موج Omicron سراسر جهان را ویران کرد و باعث ایجاد عدم اطمینان و تیرگی چشم‌انداز اقتصادی شد. با این حال، این دو به طور قابل توجهی از این سطوح برگشته‌اند، که با بهبود شرایط پیرامون بحران مراقبت‌های بهداشتی و افزایش هزینه‌های مواد خام، که توسط تنش‌های ژئوپلیتیکی در اروپای شرقی تقویت شده است، کمک کرده است.

استرالیا مقادیر زیادی سنگ آهن، بریکت های زغال سنگ، گاز، نفت، طلا و اکسید آلومینیوم صادر می کند و قیمت این کالاها از زمان حمله روسیه به اوکراین افزایش یافته است و شرایط تجاری این کشور را تقویت می کند.

طی دو روز گذشته، استرالیا کاتالیزورهای صعودی دیگری داشته است که AUD/USD را بیش از ۲٫۷ درصد به سمت منطقه ۰٫۷۴۰۰ سوق داده است. ابتدا پکن اعلام کرد که اقداماتی را برای تقویت رشد اقتصادی کشور اجرا خواهد کرد. با توجه به روابط تجاری قوی بین دو کشور، توسعه پایدار و سالم در چین به نفع استرالیا است.

قدرت بازار کار استرالیا نیز از AUD/USD حمایت کرده است. به عنوان مثال، کارفرمایان در ماه فوریه ۷۷۴۰۰ کارگر اضافه کردند که تقریباً دو برابر پیش بینی شده بود و نرخ بیکاری را به ۴ درصد رساند که پایین ترین رقم در ۱۳ سال گذشته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.